Biolu Cosmetics - nowa linia produktów

Biolu Cosmetics - nowa linia produktów

Wszystkie produkty firmy Biolu zostały całkowicie zmienione zarówno pod względem składu, jak i wyglądu.

Badanie nad nowym botanicznym składnikiem doprowadziło do odkrycia wyjątkowego rodzaju aktywnego składnika. Olivaeris to nowość odkryta w laboratorium Biolu. Jest to unikalny fitokompleks, bogaty w polifenole ze świeżych organicznych liści oliwki. Wybrana odmiana oliwek (Olea europaea) pochodzi z Toskanii i jest znana z bogactwa i jakości połączeń składników czynnych oraz wysokiego stężenia polifenoli. Nowa metoda ekstrakcji stosowana przez Biolu jest wspierana przez nowe naukowe badania i umożliwia wykorzystanie wszystkich korzyści płynących z tej wspaniałej rośliny. 

Co to są polifenole i jakie mają cechy?

Polifenolami określamy szereg różnych cząsteczek, które występują w wysokim stężeniu w owocach jak czarna jagoda, porzeczka i winogrona oraz w drzewie oliwnym. Są one znane z właściwości wpływających pozytywnie na organizm.

Polifenole są bardzo dobre dla organizmu, ponieważ posiadają cudowne antyoksydacyjne właściwości. Pomagają zwalczać wolne rodniki i przeciwdziałają starzeniu komórek. Co więcej, działają przeciwzapalnie i stymulują system odpornościowy. W branży kosmetycznej to tylko niektóre ich zalety:

  • Spowalniając tworzenie wolnych rodników, które są odpowiedzialne za starzenie się skóry
  • Ochrona skóry przed uszkodzeniem spowodowanym przez promieniowanie UV
  • Zapobiegają powstawaniu zmarszczek
  • Mają efekt Anti-aging
  • Przeciwdziałają rozpadowi kwasu hialuronowego, który utrzymuje elastyczną skórę
  • Pielęgnują i ochronią włosy

Dlaczego Olivaeris?

Pomimo zalet oliwy z oliwek jako podstawowego elementu diety śródziemnomorskiej zawarta ilość polifenoli w oleju jest stosunkowo niska. Około 99% aktywnych polifenoli zostaje utraconych podczas jego uzyskiwania.

Drzewo oliwne znane jest z bogactwa polifenoli, które działają jako silne antyoksydanty i oferują wiele zalet. Te połączenia znajdują się tylko w oliwie i to właśnie sprawia, że ​​Olivaeris jest bardzo cenne.

Badania analityczne wykazały wysokie stężenie polifenoli w świeżych liściach drzew oliwnych. Jest to znacznie większe niż stężenie w oliwie.

Polifenole w Olivaeris?

Biolu wybrało te liście jako cenne źródło polifenoli. W przeciwnym razie zostałyby one utracone podczas procesu produkcji oleju z oliwek. Czas zbioru liści i ekstrakcja odbywa się, gdy liście są wystarczająco dojrzałe. W ten sposób można zachować najlepszą jakość i wysoką koncentrację aktywnych składników.
Przy ekstrakcji stosuje się mieszankę z gorącej wody i gliceryny. Dzięki takiemu procesowi osiąga się wyższą skuteczność przy ekstrakcji połączeń polifenolowych niż w innych klasycznych metodach. Ponadto jest ona bezpieczniejsza, a produkt końcowy ma lepszą kompatybilność ze skórą.

Jakie są główne cechy tej linii produktów?

Wszystkie produkty są certyfikowane zgodne ze specyfikacją Włoskiego Stowarzyszenia Rolnictwa Ekologicznego (AIAB). Są wegańskie i przetestowane na zawartość niklu.

Jakie są produkty?

Asortyment składa się z 12 produktów do pielęgnacji ciała i włosów. Każdy został wzbogacony specyficznymi, organicznymi roślinnymi ekstraktami, które dopasowane są do poszczególnego produktu. Są one perfumowane mieszanką naturalnych olejków eterycznych, które mają niepowtarzalną nutę zapachową.

Linia kosmetyków Biolu składa się z płynów do kąpania, mydeł, produktów do czyszczenia twarzy i żelu pod prysznic. Zawiera także szampony do włosów i produkty do pielęgnacji niemowląt.