Glamurowe trendy makijażowe jesień/zima 2016

Glamurowe trendy makijażowe jesień/zima 2016

Tendencje na najbliższe miesiące charakteryzują się ciemnymi kolorami i lekko spranym wyglądem. Przyjrzyjmy się temu szczegółowo:

Usta: tak jak już wcześniej, będą one bardzo podkreślane. Jednak paleta kolorów będzie bardziej ciemna. Zakres kolorów to od błyszczącej porzeczki do matowej czerni. Kto nie lubi takich kolorów, nie musi się martwić. Także podkreślenie ust klasyczną czerwienią jest modne. Należy pamiętać, by przy wyrazistych ustach oczy były delikatnie podkreślone.

Gothic-Glam: Ważne dla wyglądu Gothic Glam, by skóra miała równomierny i jednolity wygląd. W tym celu można użyć jasnego pudru. By twarz wyglądała na ożywioną, powinno podkreślić się kontury twarzy ciemniejszym pudrem. Nie używaj zbyt dużo tuszu do rzęs. Gothic Glam nie nadaje się jednak dla każdego typu. Zwłaszcza przy jasnych włosach należy go najpierw wypróbować.

Rzęsy Twiggy: Sklejone rzęsy z grudkami promieniują rozmarzenie. Jednak jeśli nie jesteś w tym mistrzem, to lepiej nie rób tego sama. Wtedy będzie to wyglądać tak, jakbyś zrobiła coś nie tak.

Naturalność: Dla kogo Gothic Glam jest zbyt ciemny, może jako alternatywnę wybrać wygląd naturalny. Dla naturalnego wyglądu włosy są noszone, jakby się właśnie wstało z łóżka. Brwi są gęste ale zadbane. To jest wygląd Dewy Skin. To znaczy po prostu "mokra skóra". Lśniące powieki i błyszczące policzki nadają się do codziennego użytku. Zatem wszystko może się błyszczeć i lśnić. 

Błyszczeć i lśnić to jednak nie to samo. Tak więc, by skóra lśniła, nałóż pędzelkiem róż lub cień do powiek na policzki, brodę i skronie. Dla blasku używaj kremowych i oleistych produktów. 

Głębsze miejsca, takie jak skóra pod oczami lub skrzydełka nosowe nie powinny się świecić. Najlepiej, by były lekko matowe.

Blask: Blask jest obecnie w modzie. Idealnie komponuje się z Dewy Skin. Ważne jest, aby najpierw nałóżyć błyszczący produkt a potem podkład. Aby ten makijaż był widoczny, potrzeba dobrego oświetlenia. Tak więc nie jest on odpowiedni w każdym miejscu. Ciekawostka: Błyszczące cienie do powiek nanosi się tylko na ruchomą powiekę, wygląda to wtedy elegancko.

Eyeliner: Klasyczną rolę odgrywa eyeliner. W tym sezonie szczególnie czarny. W nowoczesnej wersji smokey eyes to absolutny trend jesienny. Nie musi być perfekcyjny. Jak najbardziej może wyglądać trochę niechlujnie, rozmazanie, jakby okopcony. To się nazywa "smudged eyes - rozmazane oczy". W tym przypadku eyeliner stosuje się odwrotnie; czyli stosuje się go przede wszystkim pod okiem. Aby nie powstał wygląd szopa pracza poprowadź kajal wzdłuż dolnej powieki na twardszej krawędzi i rozprowadź go cienkim pędzlem. Można także przespać z takim wyglądem, a rano poprawić linie patyczkiem do uszu. Niechlujny makijaż nadaje swobodny wygląd.

Im węższe oczy, tym bardziej rozmazane mogą być cienie do powiek. Przy dużych, okrągłych oczach, twarde linie powinny być widoczne.