Jaka jest moja skóra?

Przy wyborze produktów , jest decydującym ustalenie własnego typu skóry, ab wybór produktów pielęgnacji był dokładnie na nią dopasowany.

Dzielimy skórę na 4 główne grupy:

Skóra normalna

Taką skór<ężxczy sobie każddy, ale niestyt występuje ona bardzo żadko. Normalna skóra jest w dotyku jak dojrzała brzoskiwinia - miękka i gładka , lekko owłosiona , niewrażliwa na wrogości . Ona jest całkowicia odporna na działanie promieniu słonecznych. zimna  lub nadmiernego gorąca. Ona nie ma skłonności do powstawania plam, łuszczących miejsc i wykazuje zrównoważone wydalanie gruczołów łojowych. jej wilgotność pozostaje stała , ona ma delikatne pory  z  lekkim połyskiem i jest wolna ocd wszelkich zanieczyszczeń. Delikatna ochronna pielęgnacja jest godna polecenia , aby utrzymać jej piękno.n  Ale kto ma taką skórę?

Sucha skóra

Bardzo cienka, prawie przezroczysta skóra  z pękającymi naczyniami włosowatymi. Ona jest złuszczająca  , ma skłonności do swędzenia , ponieważ dochodzi do nadmiernego napiniania spowodowanewgo niedoborem tłuszczu. Bardzo często sucha skóra jest skórą wrażliwą. Ze względu na brak tłuszczu  i wilgoci , poprzez obniżoną barierę ochronną  ( płaszyczyk kwasowy) jest ona bardzo podatna na utratę wilgoci , czego następstwem jest całkowite wysuszenie.

Piękna w wyglądzie w młodości , kiedy inni mają problemy z wypryskami i trądzikiem, ma skóra sucha w dojrzałym wieku niestety problemy z powstawaniem zmarszczek.

Typ skóry każdegfo człowieka jest już podany przy urodzeniu. Ona podlega wpływom czynników środowiska zewnętzrznego. Konsumowanie energii słonecznej powinno być zawsze powiązane z odpowiednim cznnikiem ochronnym. także zimno  w zimie , szczególnie duże różnice temperatur , mają decydujący wpływ na wygląd skóry. Kremy ochronne przeci zimnie są bardzo istotne w tej porze roku. Szczególnie podczas jazdy na nartach, łyżwiarstwie itd.. Ale także podczas spaceru  nie wolno zapominiać o ochronnych kremach. Bardzo dobrym towarzysztem jest makijaż. On chroni skórę przed zimnem jak płaszyczk. Dzienny krem ochronny jest płaszczykiem dla skóry Lubisz korzystanie z sauny? Jeśli tak, to musisz bardzo uważać. Ma Twoja skóra skłonności do trądziku różowatego, konieczne jest pokrycie wielu miejsc , przy aufgussie  konieczne jest trzymanie wilgotnego ręcznika przed twarzą  i po korzystaniu z sauny , obmycie twarzy ciepłym ręcznikiem.

Wiele produktów pielęgnacyjnych zapobieaga wysuszaniu skóry. Bardzo ważnym jest punkt rozpoczęcia zapobiegania temu procesowi. Z około 35 latami osiągnęłać punkt , kiedy rozpoczyna się proces starzenia. Aby ten proces spowolnić , konieczne jest użycie produktów jemu zapobiegających. Tym samym nie trzeby się obawaić, że zbyt szybko proces starznia będzie postępował. Słowo " starzenie się" traci na jego ważności.

Tłusta skóra

Tłusta skóra ma tendencje do nadprodukcji łoju. Poprzez ten proces dochodzi do nawilżania skóry i utrzymania jej miękką , ale również do zatykania porów, powstawania zaskórniaków, nieraz zapaleń na łopatkach  i dekoldzie.Szczególnie mlodzież, skóry. Ona ma duże pory, błyszczy i wygląda niepielęgnowaną. Ale jedną zaletę ma tłusta skóra - ona nie starzeje tak szybko , jak skóra sucha.

Właściwa pielęgnacja:  ściągająca, matująca i chroniąca. 

Trądzik: W okresie dojrzewania, dochodzi bardzo często do powstania akne. Ten bardzo nieprzyjemny wygląd skóry musi być bardzo intensywnie  czyszczony , chroniony i pielęgnowany.

Skóra mieszana

Mieszanka dwóch typów skóry ( suchej i tłustej). Jako T - zone jest określony: nos, czoło i broda. W tym zakresie jest skóra o dużych porach, błyszczy jak natłuszczona  i ma skłonności do zanieczyszczeń. Policzki mają tentencje do wysychania, jak i nadwrażliwości.

Polecamy specjalne delikatne kremy, które dostarczają skórze odpowiednią wilgotność i nie obciążają tych regionów.