Jakie kosmetyki mogą stosować kobiety w ciąży?

czwartek, 30 sierpnia 2018

Jakie kosmetyki mogą stosować kobiety w ciąży?

Wiele kobiet w ciąży zastanawia się, czy mogą bezpiecznie używać wszystkich produktów kosmetycznych. Słusznie.

U kobiet w ciąży można dosłownie zobaczyć szczęście, promieniują też bez makijażu. Ale ponieważ skóra zmienia się w czasie ciąży z powodu hormonów, mogą pojawić się bardziej widoczne plamy lub zanieczyszczenia, a nawet trądzik. Ponadto skóra jest również mocno naprężona (rozstępy należą do słów kluczowych). Nic dziwnego, że wiele kobiet w ciąży chce pomóc lub troszczyć się o skórę. Powinny też zrobić coś dla swojej urody, bo wtedy czują się lepiej w swojej skórze i to jest dobre. W końcu te pozytywne uczucia są przekazywane również nienarodzonym dzieciom. Ale czy wszystkie kosmetyki nadają się do tego?

Wspaniałe wyczekiwanie, wiele małych niepewności

Bez alkoholu, bez tytoniu, zdrowa żywność - te trzy filary są dobrze znane. W końcu kobiety w ciąży muszą dbać o siebie, aby ich dziecko było zdrowe i nic nie staneło na drodze do zdrowego rozwoju.

W okresie ciąży kosmetyki często trafiają pod przysłowiowa lupę. Wiele oczekujących matek zastanawia się, czy to, co robią codziennie, może zaszkodzić ich nienarodzonemu dziecku. Często słyszy się i czyta w mediach, że wiele produktów zawiera problematyczne substancje. Zamieszanie i niepewność są ogromne. Pytanie, czy możesz bezpiecznie używać jakiegokolwiek produktu kosmetycznego lub czy może on zaszkodzić dziecku, jest tu jak najbardziej poprawne.

Prawda

Prawdą jest, że obawy te nie są bezpodstawne. Wiele produktów dostępnych w handlu i Internecie zawiera potencjalnie szkodliwe substancje, które mogą wpływać na rozwój nienarodzonych dzieci. Odtąd ważne jest ustanawianie bardziej rygorystycznych norm w doborze produktów niż wcześniej oraz dokładne przyglądanie się, jakie substancje są w nich zawarte. Jeśli to konieczne, należy przejść do alternatyw, które nie zawierają problematycznych składników.

Zielone kłamstwo

Dzisiaj praktycznie każdy produkt kosmetyczny, czy to maści, szampon czy makijaż, reklamuje się w kategoriach "naturalnych", "natura" itd. Wiele reklamowanych produktów naturalnych zawiera składniki chemiczne. To zawsze zależy od rodzaju kosmetyków. W konwencjonalnych kosmetykach uwzględniono wiele substancji, które w testach okazały się problematyczne, ponieważ np. mogą być potencjalnie rakotwórcze. Jednak zgodnie z prawem takie substancje mogą występować w pewnych ilościach w konwencjonalnych kosmetykach.

Często, to co obiecuje reklama, nie jest dotrzymywane. Problem z ekościemą polega na tym, że takie terminy jak "naturalny" nie są chronione - każdy może z nich korzystać, nawet jeśli produkty nie mają wiele wspólnego z naturalnymi.

Koniec niepewności

Ważne jest, aby krytycznie zakwestionować komunikaty reklamowe, a nie tylko na nich polegać. Oprócz samych składników, ustalone, rozpoznawalne naturalne kosmetyki stanowią klucz. W przypadku testów produktów producenci kosmetyków naturalnych zawsze wykazują się nieszkodliwością składników. Jest tak dlatego, że oryginalne, certyfikowane kosmetyki naturalne nie mogą zawierać żadnych chemikaliów, więc takie kosmetyki są:

  • bez chemicznych środków konserwujących
  • wolne od sztucznych barwników
  • nie zawierają chemicznych filtrów UV
  • wolne od PEG i pochodnych PEG.
  • wolne od parafin i innych tłuszczów na bazie ropy naftowej

Kupując kosmetyki w czasie ciąży, zawsze szukaj prawdziwych, certyfikowanych, ekologicznych i naturalnych kosmetyków. Dzięki temu możesz mieć pewność, że Twoje dziecko nie otrzymuje żadnych problematycznych składników.

W Ecco Verde znajdziesz szeroki wybór naturalnych i organicznych produktów kosmetycznych od międzynarodowych producentów, które zostały opracowane specjalnie dla kobiet w ciąży i spełniają wysokie standardy kosmetyków naturalnych.

Tutaj znajdziesz również wszystkie certyfikaty kosmetyków, które posiadamy w naszym sklepie.