Pięć dobrych zamiarów na Nowy Rok!

Piękna cera i zdrowa, świeża skóra, elastyczna, prawie że bez zmarszczek , aż do podeszłego wieku - tego życzy sobie każda z nas. Aby to osiągnąć musimy same troszeczkę dopomóc - z pięcioma dobrymi zamiarami w Nowym Roku.

 Po pierwsze:  nigdy nie iść spać z nieoczyszczoną skórą. Kremy, makijaż, pot i tłuszcz zatykają pory , skóra nie może oddychać, dochodzi do gromadzenia  się łoju  i rozmnażania bakterii. Woda sama nie czyści  skóry głęboko i gruntownie, ponieważ nie jest w stanie rozpuścić tłuszczu. Konieczne jest użycie profesjonalnego, głęboko działającego preparatu odpowiedniego dla typu Twojej cery. Także normalne mydło nie nadaje się do tego celu , ponieważ ono neutralizuje ochronną warstwę skóry i ją wysusza.

Do czyszczania skóry dojrzałej najlepiej nadają się emulsje wodno - olejowe , utrzymujące ochronną warstwę skóry. Także wspaniałe są kremy oczyszczające , wzbogacone wartościowymi olejkami roślinnymi jak olejek jojoba, soji czy słodkich migdałów. 

Po drugie:  koniecznie używać indywidualnie dostosowanego dla Twojej cery kremu nocnej pielęgnacji! Noc jest okresem regeneracji skóry  i małych napraw w komórkach skórnych. Ale nasz organizm potrzebuje do tego trochę pomocy. Dobre kremy nocnej pielęgnacji zawierają wiele bardzo wartościowych olejków i minerałów oraz kolagen  dla skóry dojrzałej. W przeciwieństwie do kremu dziennego, nanosimy krem pielęgnacji nocnej na dekolt i szyję i tam powinno być jego trochę więcej.

Po trzecie: maseczki, maseczki i jeszcze raz maseczki!Ponieważ maseczki o wysoikiej zawartości wilgoci działają natychmiast. Ale przed ich użyciem polecamy lekki peeling - np. z pomocą piasku morskiego. To pomaga zmniejszyć pory i usunąć zaskórniaki. I jeszcze jedno: najlepiej działają maseczki nawilżające, jeśli skóra została  najpierw poddana działaniu ciepłej pary np. podczas kąpieli.

Po czwarte: woda, tlen i wystarczająco długi sen pomagają utrzymać młody wygląd! Nie tylko zawierające tlen kremy dzienniej pielęgnacji  , ale również przybwanie na świeżym powietrzu wspierają naszą młodo wyglądającą cerę. Nasze ciało zawiera w 70% wodę . W niedoborze wilgoci powstają  szybko delikatne zmarszczki , dlatego konieczne jest picie conajmniej  3 litrów wody dziennie. Najlepiej tylko czystej  wody . Dodatkowo 8 godzin snu i marzenie o świeżej, elastycznej skórze zostaje spełnione.

Po piąte: rzucić palenie, przestać pić alkohol! Nikotyna  powoduje szary,  niezdrowy wygląd skóry, pogarsza krążenie  i hamuje regenerację skóry. Ludzie palący papierosy , strzeją się szybciej. Jako reguła obowiązuje: skóra młodej dziewczyny , która zaczęła palić paierosy w wieku 15 lat , wygląda w wieku lat 20 jak skóra 25-letniej kobiety, w wieku 25 lat jak 35 - letniej i w wieku 30 lat jak 45-letniej. W wieku 50 lat jest koniec ze zdrową skórą , w tym wypadku już nic nie pomoże, żaden krem, żadna emulsja, aby odzyskać ten świeży, promienisty wygląd...
Za dużo kawy i alkoholu  powoduje wysuszanie skóry, ponieważ one odciągają wilgoć. To oddziaływuje na zdolność własnej regeneracji skóry i przyśpiesza proces powstania zmarszczek. Jeśli już konieczne jest picie kawy i alkoholu , to najlepiej do każdej filiżanki kawy popijać szklankę wody i Twoja skóra będzie Tobie wdzięczna!

Piękny nowy rok!