Piękne stopy latem

Piękne stopy latem

Prawidłowa pielęgnacja stóp jest bardzo często zaniedbywana, szczególnie zimą, kiedy nasze stopy i nogi są ciepło ubrane i tkwią w kozaczkach. Jak tylko robi się ciepło, stają się również buty lżejszymi. I już cieszą się japonki & co, ale zrogowaciała skóra i łuszczące się paznokcie-to jest niemożliwe. Pierwsza zasada: doprowadzenie stóp do porządku, zanim je pokażemy latem.

Jak tylko wkładamy letnie obuwie, jest konieczne, aby nasze stopy miały zadbany wygląd i mogły być pokazane, szczególnie po długotrwałym przebywaniu w kozaczkach. Jak to najlepiej jest możliwe, pokazujemy poniżej. Po długiej przerwie zimowej często nie wystarczy pilnik do paznokci i troszeczkę kremu.

  • Pierwszy aspekt to odnowa biologiczna. Zaczyna się od kąpieli stóp. Do letniej wody dodajemy pielęgnujące olejki lub wyciągi kwiatów. Również można użyć olej oliwny. Stopy muszą mięknąć około 20 minut.

  • Zrogowaciała skóra powstaje tam, gdzie mają one największy nacisk. Najlepiej można ją usunąć przy pomocy pumeksu. Uwaga: istnieje ryzyko zranienia, jeśli nie zauważysz miękkiej skóry, albo za dużo usuniesz.

  • Dalszy krok to złuszczanie, aby usunąć nadmiar złuszczonej skóry. Jako alternatywa jest nacieranie stóp solą. To ma ten sam efekt działania.

  • I teraz robimy te dokładności. Paznokcie muszą byś doprowadzone do wspaniałego wyglądu. Przy pomocy nożyczek do paznokci i pilnika pozyskają odpowiednią formę. Nadmiar naskórka  usuwamy przy pomocy pałeczki drewnianej  specjalnej do tego celu.

  • W zależności od gustu można można paznokcie lakierować. Albo  warstwami, albo lakierem bezbarwnym, z połyskiem perłowym lub w  bardzo ostrych kolorach. W ostatnim przypadku polecamy na zakończenie użycia  lakieru bezbarwnego, to utrwala kolor.

  • Jak lakier wysechł, konieczne jest bardzo hojne  nakremowanie stóp.

  • Następnego dnia można już włożyć ulubione sandały.