Pierwszy organiczny lakier od Provida

Pierwszy organiczny lakier od Provida

Od dawna oczekiwany pierwszy na świecie biologiczny lakier do paznokci, całkowicie wolny od metali ciężkich, agresywnych chemikaliów i przenikliwego zapachu. W tym artykule przedstawiamy wam Living Nails COLOR -organiczny lakier do paznokci od Provida.

Provida dokonała tego, co się jeszcze do tej pory nikomu nie udało. Wraz z Living Nails wprowadziła na rynek pierwszy opatentowany naturalny lakier do paznokci. Jego kolor uzyskiwany jest wyłącznie z wegańskich proszków mineralnych.

Najpierw należy wspomnieć, że biologiczne lakiery do paznokci mają całkiem inny skład niż normalne lakiery. Dlatego również konsystencja jest inna. Jeśli oczekujesz, że lakiery te są identyczne, możesz się bardzo rozczarować. Biologiczne lakiery do paznokci są szczególnie lubiane ze względu na wyjątkową teksturę, konsystencję i blask. Ponieważ zawierają tylko wyłącznie naturalne składniki, mają one tendencję do szybszego łamania i utrzymują się około trzech dni, w zależności od tego, jak często myjesz swoje dłonie lub czy zastosowałaś lakier pokrywający.

Ważne jest, aby przygotować dłonie i paznokcie na zastosowanie tego rodzaju lakieru. Upewnij się, że twoje dłonie są umyte i wolne od olejków i balsamów. W przeciwnym razie może powstać cienki film, który będzie przeszkadzał, w dobrym utrzymaniu lakieru. Jeśli właśnie dopiero co obcięłaś paznokcie, zastosuj najlepiej szczoteczkę do paznokci, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia. Użyłaś niedawno także zmywacz do paznokci, to odczekaj. Podaruj paznokciom odrobinę spokoju, szczególnie gdy zmywacz jest bardzo agresywny. Odczekaj przynajmniej 24 godziny i zastosuj krem nawilżający. To sprawi, że kolor będzie twardszy i nie uszkodzi naskórka.

Dlaczego może się to okazać ryzykowne? Konwencjonalne lakier do paznokci usuwają nie tylko lakier, odbierają one także skórze i paznokciom olejki, co może spowodować suche i łamliwe paznokcie. Najlepiej daj swoim paznokciom pielęgnację, a następnie spokój, zanim zastosujesz nowy lakier. Jeśli twoje paznokcie są uszkodzone lub suche lakier może spowodować poważne problemy. Polecamy stosowanie także zmywacza na bazie olejku.

Wskazówka: Nałóż jasną bazę lakieru, zanim nałożysz pierwszą warstwę farby. Przez to możesz łatwiej usunąć później lakier.

To oznacza "Shake it baby!"
Wegańskie lakiery od Provida składają się z mieszanki z naturalnych minerałów i olejków. To oznacza, że pojedyncze składniki mają skłonność do dzielenia. Nie jest to oznaką, że lakier nie nadaje się do dalszego użytku, lecz że pojedyncze składniki się wydzieliły. Dlatego dobrze wstrząśnij lakierem, zanim go użyjesz. Jeśli minerały i olejki dobrze są wymieszane, możesz zacząć nakładanie. Na poniższych obrazkach możesz zobaczyć, jak wygląda lakier przed (po lewej stronie) i po wstrząśnięciu (po prawej stronie).


Niebieski lakier przedstawiony na obrazku to: "Blue Smoke", czerwony rodzaj to "Hot Chestnut".

Nałóż lakier do paznokci szybkim pociągnięciem. W przeciwieństwie do konwencjonalnych lakierów masz tutaj trochę więcej miejsca na błędy, ponieważ lakier ten jest gęstszy. Nawet jeśli lakier odchodzi, możesz po prostu nałożyć kolejną warstwę, tak aby nikt nic nie zauważył.

Ważne: Pozostaw lakier całkowicie do wyschnięcia. To może potrwać nawet do 15 minut w zależności od warstwy i koloru. Nawet jeśli wcześniej czujesz, że kolor jest twardy, brzegi mogą się jeszcze rozmazywać. Lakier ten może wyglądać lekko matowo. Jeśli preferujesz bardziej błyszczące paznokcie, wystarczy zastosować lakier bezbarwny.

Wskazówka do usuwania lakieru: Namocz dłonie na około 5 minut w ciepłej wodzie. Możesz przy pomocy paznokci spróbować zeskrobać delikatnie lakier. Jeśli usunęłaś taką ilość lakieru, ile było to tylko możliwe, to użyj zmywacza do paznokci. Namocz wacik i nałóż na około minutę na paznokcie. Pozostałości usuń szybkimi ruchami.