Pomocnicze wskazówki do pielągnacji skóry po opalaniu

Z odpowiednimi produktami pozostaje Twoja skóra zdrową!

Długo musimy nieraz czekać, aby pierwsze promyki słońca zwiastowały nadejście lata. Po długich dniach zimowym , bez ogrzewającego słońca , działała pogoda nas przygnębiająco. Ale słoneczko wraca do nas każdego roku - i jest silne i ogrzewające.

Teraz nazywa się: wypakować krem przeciwsłoneczny , albo od razu zamówić nowe produkty pielęgnacyjne. Czy podczas pracy w ogrodzie, czy przy aktywnościach na świeżym powietrzu , na spacerku czy przy uprawianiu sportu - niebezpieczeństwo oparzenia słonecznego jest obecne. Na początku sezonu słonecznego powinno się używać produkty z wyższym czynnikiem ochronnym. Używaj te produkty jeszcze przed wyjściem na zewnątrz na krem dzienny , albo zamiast kremu dziennego. na twarz nadaje się najlepiej krem ochronny przeciwsłoneczny z czynnikiem SPF 50 + od firmy eco cosmetica lub krem do twarzy z czynnikiem SPF 30 od firmy Biosolis. Sportowcy używają najlepiej krem ochronny sportowy z czynnikiem SPF 35 firmy Badger Balm. On jest wodoodporny, przeciwpotowy i może być używany także zimą podczas aktywności sportowych, ponieważ chroni przed wiatrem i zimnem. Dla całej rodziny i w praktycznym formacie dla każdej torebki jest bezzapachowy sztyft ochronny do twarzy firmy Badger Balm z czynnikiem ochronnym SPF 30. . Wolisz lekką pielęgnację , możesz używać żel pielęgnacyjny do twarzy z czynnikiem SPF 30 od eco cosmetics.

Proszę niezapominać o delikatnej skórze ust! Tą można chronić z pomocą balsamu pielęgnującego w formie sztyftu z czynnikiem SPF 30 firmy eco cosmetics.

Proszę niezapominać o delikatnej skórze ust! Tą można chronić z pomocą balsamu pielęgnującego w formie sztyftu z czynnikiem SPF 30 firmy eco cosmetics.

Jeśli uzyskanie pięknej opalenizmy trwa za długo , można naturalnie trochę "pomóc". Zależnie od osobistej preferencji albo z pomocą rozpylacza opalenizny jak np. Biosolis wzmacniacz opalenizny , ale z kremem jak mysłowySun Sensitive samo-opalacz firmy Lavera.

Także nie powinniśmy zapominać o naszych włosach, ponieważ one bardzo cierpią pod nadmiernym działaniem promieni słonecznych. Gorąco i utrata wilgoci powodują rozszczepianie się włosów i je bardzo wysuszają. Dlatego konieczna jest ich ochrona , zanim zostaną poddane działaniu słońca jak np. przy pomocy ochronnego olejku do włosów firmy Bjobj. Po opalaniu, powinno się koniecznie używać nawilżającą pielęgnację jak np. spray wilgotności do włosów firmy Belmar Cosmetics..

Nawet przy użyciu czynnika wyższej ochrony powinna być skóra wielokrotnie kremowana w ciągu dnia. Szczególnie po pływaniu, proszę o tym nie zapominać. Czynnik ochronny podnosi czas ochrony , kiedy można bezpiecznie na słońcu przebywać. Jeśli jesteś na słońcu bez użycia ochrony przeciwsłonecznej np. przez 3 minuty i pojawia się zaczerwienienie skóry, możesz ten czas pobytu przy użyciu czynnika ochrony 15 przedłużyć do 45 minut. Dlatego jest tak konieczne kremowanie. Skóra jest naszym największym organem i funkcjonuje jak komputer. Ona gromadzi wszystkie dane o tym co my dla niej zrobimy. Każde oparzenie, każde zaczerwienienie musi być "ukarane" , ale dopiero z biegiem lat. Wtedy pojawiają się przebarwienia, plamy starości i wiele, wiele zmarszczek. Jeśli przebywany długo bez ochrony na słońcu, podwyższa się możliwość zachorowania na raka skóry - następny powód , aby nigdy nie zapominać o ochronie skóry przed słońcem i to szczególnie u dzieci!

Słońce darowuje nam nie tylko piękną opaleniznę, ale niestety bardzo wysusza naszą skórę. Aby zapobiec powstawaniu zmarszczek i złagodzić dalsze uszkodzenia skóry jest bardzo ważnym, po pobycie na słońcu , skórę intensywnie nawilżyć. Bardzo sprawdzonym, starym środkiem jest aloes , który działa silnie kojąco i nawilżająco , bez podrażniania skóry. Nie tylko po kąpieli słonecznej , ale również jako pielęgnacja nawilżająca w międzyczasie jest on niezastąpony np. jako produkt żel Aloe Vera firmy Aubrey. Specjalne na potrzeby skóry porażonej słońcem są produkty po kąpieli słonecznej , jak np. balsampo opalaniu firmy Styx.

No to , życzymy pięknego lata!