Pozytywne zamiany w Nowym Roku!

Pozytywne zamiany w Nowym Roku!

Nie zmany tego? W pierwszych dniach Nowego Roku jesteśmy pełni zapału, aby spędzić wszystkie zamiary: będziemy prowadzić dietę odchudzającą, będziemy uprawiać więcej sportu, przestaniemy palić papierosy ... parę dni później...jest wszystko zapomniane . Istnieje jeden zamiar, który też może być zamiarem noworocznym , który jest nie tylko prosty i nieskomplikowany , ale z którego można korzystać przez wiele, wiele lat: to jest konsekwenta codzienna pielęgnacja skóry!! Twoja skóra jej potrzebuje , szczególnie podczas długich zim i napewno będzie Tobie bardzo wdzięczna , jeśli pozytywny rezultat , może nie u skóry młodej, ale u skóry dojrzałej, jest widoczny po paru latach! Nasza skóra jest jak mózg komputera , ona gromadzi wszystkie pozytywne rzeczy , jakie jesteśmy gotowi dla niej robić , ale także pamięta o zaniedbaniach . Kto zaczyna o niej myśleć z pojawieniem się pierwszych zmarszczek , nie jest w stanie naprawić wieloletniego błędu.

Najważniejsze jest w początku pielęgnacji zestawienie prawidłowego programu pielęgnującego. Jak można poznać typ własnej skóry znajdziesz w naszym blogu urody pod tytułem: "W jakiej skórze tkwię naprawdę?"

W ECCO Verde można w każdej kategori po stronie lewej ,przefiltrować produkty zależnie od typu karnacji. Szukasz np. kremu pielęgnacji dziennej, wybierasz kategorię " pielęgnacja dzienna" i klikniesz po stronie lewej na odpowiedni typ karnacji. Pod pojęciem " tematy" znajdziesz ponadto duży wybór specjalnych produktów , dla bardzo wymagających typów skóry jak np. pielęgnacja skóry z trądzikiem, skóry młodzieńczej, skóry alergików czy pielęgnacja skóry dojrzałej jako zapobieganie procesowi starzenia się.

Jeśli już wiesz , jakie specjalne wymagania ma Twoja skóra , możesz od razu rozpocząć jej pielęgnację. Najważniejsze w prawidłowej pielęgnacji jest czyszczenie skóry. Dobry krem może tylko wtedy działać , jeśli skóra została odpowiednio przygotowana na jego użycie . Tylko woda nie rozwiąże wszystkich problemów; jak oczyszczenie powierzchni z brudu i łoju . Dzięki użyciu prawidlłowych produktów oczyszczających , zostają usunięta obumarłe komórki skóry i nadmiar łoju w sposób bardzo delikatny i efektywny. Oczyszczanie skóry jest nie tylko konieczne rano przed użyciem produktów pielęgnacji dziennej, ale również wieczorem. Sucha skóra potrzebuje pielęgnujący krem oczyszczający, jak np.oczyszczający krem od Akamuti ze słodką pomarańczą, podczas gdy skóra tłusta potrzebuje rozjaśniający , nie tłuszczący produkt pielęgnujący jak np. Daily Clarifying Cleanser firmy Yes To.

Jest skóra oczyszczona konieczne jest użycie toniku.Woda do twarzy zapewnia dodatkowy bodziec wilgoci , rozjaśnia i koi skórę. . Wiele tych preparatów ma także działanie ściągające. Proszę bardzo dokładnie uważać przy wyborze toniku, odpowiedniego dla typu skóry! Każdy, kto potrzebuje w tym przypadku szczególnie delikatnej pielęgnacji , może używać wody bezalkoholowe z płatków kwiatowych np. woda różana z płatków róży od firmy Kart, nadająca się dla każdego typu skóry.

Po oczyszczeniu i użyciu tonika jest Twoja skóra optymalnie przygotowana dla pielnacji dziennej lub nocnej. Proszę bardzo dokładnie rozróżniać preparaty pielęgnacji dziennej i nocnej! Krem dziennej pielęgnacji ma w pierwszym rzędzie zadanie ochrony skóry przed wpływami środowiska i dnia codziennego, krem pielęgnacji nocnej wykorzystuje godziny spokoju w ciągu snu dla rewiitalizacji i regeneracji skóry. Jeszcze jedno - proszę nie zapominać dokładnie dopasować pielęgnację do typu własnej karnacji! Każdy, kto ma badrzo wymagającą skórę może być pewnym sukcesu, jeśli przed użyciem kremu naniesie na skórę serum pielęgnacyjne odpowiednie do typu skóry.

Jeśli szłaś krok po kroku według naszych wskazówek odnośnie pielęgnacji i utrzymujesz konsekwentnie program pielęgnacyjny , nic nie stoi na przeszkodzie do osiągnięcia promienistej - ładnej skóry! Jedno nie powinnaś zapomnieć - z biegiem lat zmienia się typ skóry i tym samym powinna być odpowiednio dopasowana pielęgnacja.

Jako kropeczka nad i jest tygodniowa, specjalna intensywna pielęgnacja. Najlepiej jest wybrać jeden dzień w tygodniu , kiedy masz więcej czasu dla Twojej pielęgnacji . Głównym jest peeling twarzy i odpowiednia maseczka pielęgnująca . Peeling ( złuszczanie) usuwa wszystkie obumarłe komórki i resztki łoju , które przy codziennej pielęgnacji nie były możliwe do usunięcia i zapewnia wspaniale gładką skórę. Jako zakończenie jest maseczka , która daje Twojej skórze wypoczynek po trudach dnia codziennego i darowuje dodatkowe działanie składników pielęgnujących.

Dla skóry tłustej i zanieczyszczonej , nadaje się zamiast peelingu głęboko działająca maseczka oczyszczająca, szczególnie ta z dodatkiem glinki jak np.Alva Rhassoul peeling maseczka. Glina czyści nie tylko głęboko , ale zapewnia skórze bardzo ważne minerały. Tego rodzaju maseczki zawierają głównie kojące i nawilżające składniki , dlatego bardziej intensywna pielęgnacja nie jest konieczna.

Dla skóry suchej i dojrzałej , konieczne jest użycie ponownie natłuszczającego peelingu, aby nie przesuszyć skóry jak np. Sandorini krem peelingu od CMD. Następnie można skórę rozpieścić maseczką pielęgnacyjną ze szczególnie wysoką zawartością składników odżywczych np. 7 ziół maseczka od Martiny Gebhardt, pomagająca skórze zestresowanej i zmęczonej dla lepszego wypoczynku i regeneracji.

W tym momencie możemy tylko powiedzieć: powodzenia z nowymi intencjami!