Przetestowane drogie kremy do twarzy

Przetestowane drogie kremy do twarzy

Jeśli wierzyć reklamom, wszędzie czychają zagrożenia dla skóry. Mówi się o przedwczesnym starzeniu się skóry, stresie oksydacyjnym, również o szkodliwym promieniowaniu UV i wolnych rodnikach. Dziś niemal wszystko wydaje się być szkodliwe dla skóry.

Wygląda na to, że normalne kremy do twarzy nie są w stanie nas właściwie ochronić. Nie trzeba się jednak martwić! Super kremy z wysokiej jakości składnikami posiadają cały arsenał, aby chronić w możliwie najlepszy sposób naszą skórę przed czynnikami zewnętrznymi.

Testowanie składników

Czy składniki tych specjalnych kremów naprawdę zawsze są tak dobre, jak to obiecują reklamy? Ökotest przetestował kilka drogich kremów do twarzy, które znajdują się na rynku.

Z tych badań można wywnioskować następujące wnioski:

- wysoka cena nie zawsze oznacza wysoką jakość
- często w reklamach kreowany jest image i ekskluzywność, by móc podwyższyć cenę produktów
- nie wszystkie kremy są bezpieczne.

Przyjrzyjmy się dokładnie wynikom: Ökotest zbadał 22 drogich kremów do twarzy. Zostały one podzielone na 12 konwencjonalnych i 10 naturalnych kremów kosmetycznych.

Konwencjonalne kremy zawierały wiele problematycznych składników, tj. np. PEG / pochodne PEG, związki fluorowcoorganiczne, niepewne filtry UV lub alergizujące substancje zapachowe. Wielu producentów dodaje także sztuczne tłuszcze i oleje, które są tańsze w produkcji, ale nie tak dobre, aby przywrócić naturalną równowagę skóry.

Na 10 naturalnych produktów kosmetycznych 6 kremów otrzymało ocenę "bardzo dobre", a 2 zostały ocenione jako "dobre". Żaden z 10 testowanych naturalnych kremów nie zawierał szkodliwych substancji, dlatego ​​pod względem składników każdy krem otrzymał najwyższą ocenę.

6 najlepszych kremów nie obiecują w reklamach rzeczy niemożliwych.

Obiecane szczególne efekty, których nie można było jednoznacznie udowodnić, były powodem odjęcia punktów u czterech pozostałych naturalnych kremów kosmetycznych, z tego powodu nie otrzymały najwyższej oceny.

Wnioski: Według Ökotest wszystkie przebadane naturalne kremy kosmetyczne zawierają bezpieczne składniki. W EccoVerde oferujemy większość kremów, które otrzymały najwyższą ocenę. Można je znaleźć pod następującymi linkami:

CATTIER PARIS Secret Botanique Nawilżający krem na dzień

Martina Gebhardt Krem różany

Santaverde Krem z aloesem