Terapia aromatyczna za pomocą lamp zapachowych

poniedziałek, 24 sierpnia 2015

Terapia aromatyczna za pomocą lamp zapachowych

W tym artykule dowiesz się więcej o możliwościach zastosowania terapii aromatycznej za pomocą kadzidełka. Jak należy używać prawidłowo olejków eterycznych, jakie dawki powinny być zachowane i jak działają pojedyncze olejki?

Ogólne informacje na temat terapii aromatycznej, jak ona powstała, co to właściwie oznacza itd. Znajdziesz w tym odnośniku.

Uwaga: ponieważ mamy do czynienia z olejkami eterycznymi i wysoce skoncentrowanymi substancjami, obowiązuje tutaj zasada "mniej jest więcej". W przypadku gdy zastosujemy zbyt dużą ilość, mogą pojawić się negatywne działania uboczne. W przypadku wątpliwości zastosuj najlepiej niewielką ilość.

Zastosowanie aromaterapii przy użyciu lampy zapachowej

Olejki eteryczne rozwijają ich działanie  poprzez drogi oddechowe i zmysł węchu. Substancje w nich działające wnikają poprzez płuca bardzo szybko do krwi. Stamtąd wędrują do poszczególnych organów. Ich działanie może rozprzestrzenić się na cały organizm.

Przez receptory zapachowe mają one bezpośredni wpływ na mózg. Tutaj stymulują regiony  odpowiedzialne za uczucia  i wrażenia. Dlatego poszczególne składniki działają na nasz nastrój. 

Gdy zastosujesz olejki eteryczne w temperaturze powyżej 40 stopni Celsjusza, działanie zawartych aromatów zatraca się.

Aby uzyskać różne działanie, należy oczywiście stosować różne olejki.