Terapia aromatyczna za pomocą lamp zapachowych

Terapia aromatyczna za pomocą lamp zapachowych

W tym artykule dowiesz się więcej o możliwościach zastosowania terapii aromatycznej za pomocą kadzidełka. Jak należy używać prawidłowo olejków eterycznych, jakie dawki powinny być zachowane i jak działają pojedyncze olejki?

Uwaga: ponieważ mamy do czynienia z olejkami eterycznymi i wysoce skoncentrowanymi substancjami, obowiązuje tutaj zasada "mniej jest więcej". W przypadku gdy zastosujemy zbyt dużą ilość, mogą pojawić się negatywne działania uboczne. W przypadku wątpliwości zastosuj najlepiej niewielką ilość.

Zastosowanie aromaterapii przy użyciu lampy zapachowej

Olejki eteryczne rozwijają ich działanie poprzez drogi oddechowe i zmysł węchu. Substancje w nich działające wnikają poprzez płuca bardzo szybko do krwi. Stamtąd wędrują do poszczególnych organów. Ich działanie może rozprzestrzenić się na cały organizm.

Przez receptory zapachowe mają one bezpośredni wpływ na mózg. Tutaj stymulują regiony odpowiedzialne za uczucia i wrażenia. Dlatego poszczególne składniki działają na nasz nastrój.

Gdy zastosujesz olejki eteryczne w temperaturze powyżej 40 stopni Celsjusza, działanie zawartych aromatów zatraca się.

Aby uzyskać różne działanie, należy oczywiście stosować różne olejki:

- Jako ochronę przed owadami można użyć 3 kropel olejku goździków, pelargonii oraz drzewa herbacianego lub 3-4 kropli limonki, bergamotki lub trawy cytrynowej.
- W celu podwyższenia koncentracji nadają się 3 krople bazyli, eukaliptusa i cytryny lub 3 krople rozmarynu, werbeny i górskiej sosny.
- Jeśli chcesz się odprężyć zastosuj najlepiej 2-3 krople wawrzyna szlachetnego, pomarańczy krwistnej i ylang ylang.
- Do wsparcie przy oddychaniu użyj 3 kropel modrzewiu, Teder, tymianku i sosny limba.
- Przy zwalczaniu nerwowości są pomocne 2 krople daglezji, lawendy i balsam u peruwiańskiego.
- Przy odczuciach jak strach mogą pomóc już 2-3 krople krwistej pomarańczy, palisandru lub kadzidła.
- Przeciwko lękom u dzieci proponujemy 3 krople mandarynki, pomarańczy i klementynki.
- Każdorazowo 3 krople z eukaliptusa, drzewa herbacianego, jodły i igieł sosny są doskonałe na przeziębienia. Tutaj również świetnie nadają się 2-3 krople krwawnika pospolitego, lawendy, palisandru i kopru włoskigo (słodka).
- Jeśli tęsknisz za atmosferą alpejskich gór, użyj 2 krople wanilii, lawendy i białej jodły.
- Przeciwko depresji mogą pomóc 2-3 krople geranium, bergamotki, drzewa pomarańczowego Litsea.
- Chcesz stworzyć wspaniały klimat, przy którym można medytować, zastosuj 1-2 krople róży i mirry, 3 krople cedru i kadzidła lub 3 krople drzewa sandałowego, mirry i srebrnej jodły.