Weleda - w harmonii z człowiekiem i naturą

Weleda - w harmonii z człowiekiem i naturą

Już od roku 1921 stoi nazwa "Weleda" za niespotykaną jakość  w zakresie kosmetyków naturalnych. Zdrowie i kompleksowość ludzi stoją na pierwszym miejscu.  Od zbioru roślin do produkcji  produktów są tylko uznawane  najwyższe socjalne i ekologiczne  wymagania i wartości  jak uczciwość, bezpieczeństwo, szacunku, autentyczność i naturalność.

Zgodnie z hasłem "w harmonii z naturą i człowiekiem"  zobowiązała się firma Weleda do socjalnego  i ekologicznego zrównoważonego rozwoju. To oznacza: Fair Trade , odpowiedzialność za pracowników i partnerów , ochrona naturalnego środowiska  i udział  w projektach ochrony . Neutralność klimatu poprzez wolny od CO2 transport własnych produktów  i przyjazne dla środowiska opakowania należą do jednych z wielu zobowiązań firmy Weleda.

Produkty Weleda są wytwarzane według bardzo ścisłych  farmaceutycznych i kosmetycznych przepisów prawnych . Bardzo dokładne  kontrole jakości , jak i wielokrotne testy dermatologiczne  zapewniają maksymalne bezpieczeństwo w użyciu tych produktów.

Poprzez bardzo delikatne przetwarzanie surowców  roślinnych  zostają zachowane pierwotne  substancje roślinne. Bardzo wysokie znaczenie ma forma przetwarzania surowców roślinnych  i podejście do ich środowiska.  Zioła pochodzące z ogrodów firmy Weleda są  według biologicznie - dynamicznych  wytyczeń uprawiane ( demeter). 

Także inne surowce pierwotne  firmy Weleda są tylko bardzo wysokojakościowe  i bezsprzeczne. Firma nie używa surowców na podstawie oleju mineralnego, pierwotnie przetestowanych na zwierzętach , roślin genetycznie manipulowanych  i syntetycznych substancji barwnikowych, zapachowych i konserwujących. Dodatkowo całkowicie zrezygnowano w procesach produkcyjnych z jakichkolwiek testów przeprowadzanych na zwierzętach.

Jak różnorodna jest nasza natura  - tak różnorodne są produkty firmy Weleda. Serie produktów pielęgnacyjnych do twarzy  są optymalnie dopasowane do potrzeb różnych rodzajów skóry. Bardzo bogate produkty pielęgnacji ciała  zapewniają ,z ich wieloma pozytywnymi cechami  ,dobre samopoczucie od stóp do głów.  Seria produktów  jest poza tym uzupełniona przez  dezodoranty, pasty do zębów jak i specjalne produkty dla ciężarnych , matek i dzieci.