Wskazówki pielęgnacyjne dla delikatnych dłoni

Wskazówki pielęgnacyjne dla delikatnych dłoni

Szczególnie zimą skóra nie tylko wysycha na twarzy i ciele, ale również dłonie wymagają szczególnej pielęgnacji o tej porze roku. Ręce są stale w kontakcie z wodą, często są bardzo szorstkie i są stale narażone na działanie światła i wpływów środowiska, więc istnieje również ryzyko nadmiernej pigmentacji.

Niestety często pojawiają się tu brzydkie plamy pigmentacyjne lub starcze. Od czasu do czasu poświęć trochę czasu na specjalną pielęgnację dłoni. Myj ręce łagodnym mydłem, takim jak wyjątkowo delikatne, antyseptyczne mydło w płynie firmy Alepp, wzbogacone drobnym olejkiem z zatoki. Może być również stosowany zwłaszcza dla alergików. Ważne jest, aby potem dobrze osuszyć ręce, w przeciwnym razie może wyparować zbyt dużo wilgoci!

Peeling z Burt's Bees (peeling cukrowy z żurawiną i granatem) zapewnia dłoniom miękką skórę i przyjemnie słodki zapach. Nałóż peeling na cały grzbiet dłoni i wnętrze palców. Użyj miękkiej szczoteczki do twarzy, aby cząsteczki ścierające rozluźniły martwe komórki naskórka. Jeśli nie masz pod ręką szczoteczki do twarzy, po prostu dobrze wmasuj peeling palcami. Następnie ręce należy dokładnie umyć i dobrze wysuszyć oraz przygotować folię spożywczą (kobieta ma w swojej kuchni).

Twój krem do rąk, np. krem do rąk Burt's Bees z migdałami, mlekiem i woskiem pszczelim, zamieni się teraz w maskę pielęgnacyjną. Rozpieszcza dłonie dzięki bogatej konsystencji. Nałóż na dłonie dużo kremu, a następnie owiń je folią spożywczą. Jeśli masz pod ręką rękawiczki, możesz je założyć. W przeciwnym razie odpowiedni jest również podgrzany ręcznik. „Maseczka do rąk” jest szczególnie dobrze wchłaniana przez wytworzone ciepło i działa jak katalizator, który optymalnie odżywia skórę. Pozostaw krem do rąk na co najmniej 10 minut, usuń folię i usuń resztki kremu do rąk ściereczką. Jak się teraz czuje skóra? Z pewnością po tym sukcesie od czasu do czasu będziesz mieć takie miękkie dłonie.