Wspaniały makijaż - także dla okularów!

Każde, dobrze wybrane okulary  są dodatkiem dla naszego wyglądu - ale one są tylko dodatkiem. Naturalnie trzeba uważać w wyborze koloru makijażu, aby pasował do koloru naszych okularów.  Neutralne kolory okularów nie są żadnym problemem, ale jeśli ktoś lubi okulary czerwone , szybko zauważy, że czerwony nie zawsze jest... czerwony ( np. szminki czy róż). Jeśli w środku twarzy spotkają się dwa kolory, które wzajemnie nie pasują  to może być bardzo " bolesne" , i może powodować że wielu nie może nam spojrzeć w oczy.

Odnośnie oczu: przy krótkowzroczności powyżej dwóch dioptrii : dwa wyglądają oczy za okularami mniejsze, aniżeli są w rzeczywistości  - dlatego konieczne jest przy makijażu pomaganie, aby odzyskały ich wielkość! Dodatkowo rozpraszają ramki okularów . Wspaniałym jednak jest: ten optyczny efekt zmniejszenia pozwala użyć makijaż, który poprzez jego nadmierne kolory  , bez okularów byłby nie do zaakceptowania. Po prostu był by za mocny, za bardzo przeładowany. Ale jak tylko wkładasz okulary , wygląda on wspaniale! AMU jest nadal , tylko jego odmiany i fasety są nie tak zauważalne.
Oczywiście każdy musi to połączyć z własnym gustem , ale proszę nie wierz ekspertom, którzy polecają jasne, ledwo widoczne kolory za okularami . Miej odwagą i nanieś je intensywniejszymi  i podkreśl Twoje oczy!

Co nie jest dozwolone:,jako że okulary zawsze ograniczają obszar dla makijażu , przy nadmiernym tuszowaniu rzęs może się zdarzyć, że one będą  jako " wycieraczki" na okularach. Ten problem znają także Panie noszące okulary przeciwsłoneczne przy nadmiernie natuszowanych rzęsach. Róż pod okularami może mieć plamisty wygląd  - dlatego lepiej nanieść jego poniżej. 

Oczy dalekowzroczne:  są trudniejsze do makijażu,ponieważ za okularami wyglądają większymi  i mogą łatwo stać się "oczami ryby" . Eksperci polecają czarny lub ciemno-brązowy tusz do rzęs, co zmniejsza oczy  - ale proszę nie używać za dużo tuszu , bo okulary powiększą ten efekt. Ktoś, kto ma cienie pod oczami ( powodują większe oczy)  powinien w wewnętrzym kąciku używać biały ołówek i cienie pokrywać jasnym makijażem. 
Kolorowe, wyraziste cienie na powiekach są tabu , lepiej ciemne , ciepłe kolory ziemne nakładane tylko do fałdki powieki.  Bardzo dobrze wygląda, jeśli kolor cieni harmonizuje z kolorem oprawki okularów.
Połączenie długo i krótkowzroczności  na obydwu oczach:  jeśli nosisz przy tym okulary , konieczna jest adaptacja makijażu na obydwu oczach lub lepiej rezygnacja z niego.

Oprócz makijażu, wbudowała natura jeszcze jedną przeszkodę przy makijażu - nic nie widzisz ostro!  To nie jest takie łatwe - nanieść wspaniały makijaż jeśli jego nie widać dokładnie. Nieraz trzeba trzymać lusterko prawie przed nosem , kreska się nie udaje, bo mimo tego nic nie widzisz.Alternatywa nazywa się :
okulary makijażu: zapewniające że wszystko widać ostro  i w powiększeniu . Aby możliwe było nakładanie makijażu komfortowo z okularami na nosie , możliwe jest przestawienie okularów na dół , aby nasze przyrządy wylądowały na prawidłowym miejscu. 
Inne rozwiązanie to lusterko makijażu  - nie małe lusterka nadające się do torebki  i pokazujące tylko część twarzy, ale prawidłowe lusterka kosmetyczne , metalowe ze stałą nóżką . One wymagają światła dziennego od przodu , ponieważ kolory wyglądają inaczej w świetle sztucznym  i łatwo możemy nanieść za mocny makijaż. Najlepszym jest lusterko z wbudowanym światłem  - ono pomaga Tobie w każdej sytuacji!