Znaczenie szamponu oczyszczającego

Znaczenie szamponu oczyszczającego

Dzisiaj przyjrzymy się razem z Agronauti Cosmetics ciekawemu wątkowi: zdrowie naszych włosów. Za pomocą prostego triku, możesz sam zadbać o zdrowy i 100% naturalny wygląd twoich włosów.

Zaczynamy od następujących założeń: na włosy, podobnie jak na skórę wpływa wiele czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Co jemy, czy bierzemy leki, warunki klimatyczneh, względna wilgotność powietrza i temperatura, jakość powietrza (smog jest bardzo zły), produkty pielęgnacyjne i do stylizacji, których używamy (żele, szampony, wosk do włosów oraz oleje itd.). Lista jest długa.

Wszystkie te czynniki przyczyniają się do "zatrutych" włosów i podrażnionej skóry głowy, więc najlepiej jest raz na tydzień wykonać zabieg oczyszczający włosy.

Wszystkie szampony na rynku można zasadniczo podzielić na trzy głowne kategorie.

 • Szampon do codziennego użytku: Produkty te są bardzo łatwe w stosowaniu i łatwe do spłukania, które mogą być bezpiecznie stosowane codziennie, nie wpływają zbyt negatywnie na ochronną warstwę lipidową włosów. Jeśli nie potrzebujesz specjalnych produktów leczniczych, to jest to idealny szampon dla ciebie.

 • Szampon oczyszczający: Te szampony znacznie skuteczniej i głębiej myją i usuwają wszystkie substancje, których nie usuwa szampon do codziennego użytku. Często mocny efekt czyszczenia odtłuszcza nadmiernie włosy. Ma także wpływ na skórę głowy. Część naturalnego łoju, który faktycznie ma funkcję ochronną przed wpływami zewnętrznymi, zostaje usunięty. Dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na składniki w tych szamponach.

 • Szampon leczniczy: Te szampony zawierają konkretne substancje, które mają na celu rozwiązanie konkretnego problemu (łupież, łojotokowe zapalenie skóry, łysienie, itp).

Teraz pytanie jest następujące: Czy mogę przekształcić szampon do codziennego użytku w szampon oczyszczający?

Tak, możesz. Pracownicy firmy Agronauti Cosmetics opracowali rozwiązanie, które wyjaśniają w książce #beautyhackings. Wyjaśniają jak jeden produkt przekształcić w inny.

Wzieliśmy zatem łagodny szampon SYD firmy Agronauti, który należy do pierwszej kategorii produktów codziennego stosowania i przekształciliśmy go w szampon oczyszczający.

Do tego potrzebne są następujące składniki:

 • SYD-Szampon
 • czerwona glinka z Maroka
 • woda
 • żel z organicznym aloesem (w razie potrzeby)
 • miska (nie metalowa)
 • łyżka (nie metalowa)

Czas przygotowania: 15 min.

Dlaczego używamy glinki?

Szampony z pierwszej kategorii łagodnych szamponów mają najczęściej wartość pH 5-6 i dlatego są idealne dla skóry i włosów. Glinka ma znacznie wyższą wartość pH i może spowodować, że włosy będą matowe (efekt ten znika po wypłukaniu włosów). Glina ma zdolność do oczyszczania włosów z wszystkich substancji, które są szkodliwe, bez narażania ochronnej warstwęyłoju. Ponadto ma ona zdolność do zredukowania suchej skóry głowy, zwiększa połysk włosów i absorbuje pozostałe zanieczyszczenia, które nie są usuwane łagodnym szamponem.

Dlaczego czerwona glinka z Maroka najlepiej się do tego nadaje?

Skutki gliny widać już w jej nazwie: czerwona glina z Maroka jest również znany jako "rhassoul". Nazwa ta wywodzi się od arabskiego słowa "rhassala", które znaczy tyle co "pranie".

Dawniej glinka była zarezerwowana dla rodziny królewskiej Egiptu jako środek oczysczający i odżywka dla skóry i włosów. Należy do jednych z najrzadszych i najczystszych glin na ziemi. Jej zdolność do absorbowania zanieczyszczeń jest nieporównywalna. Rrównież ma zdolność mineralizacji skóry i włosów z jej wieloma składnikami.

Zastosowanie

 1. Weź taką ilość szamponu, jakiej zwykle używasz i wlej do miski. Dodaj łyżkę czerwonej gliny i dobrze wymieszaj.

 2. Dodawaj wody i ewentualnie organiczny żel z aloesu. W ten sposób mieszaninę łatwiej nakłada się na włosy, niż tylko z gliną.

 3. Ponownie wymieszaj wszystkie dobrze i nałóż na włosy. Delikatnie wmasuj.

 4. Dokładnie spłukacz włosy, aż nie będzie wszelkich pozostałości szamponu.

SYD to łagodny szampon, który odnawia zniszczone włosy i szczególnie dobrze przeciwdziała metalom ciężkim, smogu i solom wapiennym. Jest idealny do zastosowania wieczorem, aby dokładnie oczyścić włosy z wszystkich substancji zgromadzonych w ciągu dnia. Jest to również doskonały po wizycie na basenie lub pływaniu w morzu.
Czerwona glina z Maroko jest jedną z najczystszych i najrzadszych glinenk na świecie. Wygląda jak drobny proszek i doskonale nadaje się do produkcji artykułów czyszczących i maseczek nawilżających na twarz i włosy. Absorbuje i usuwa zanieczyszczenia także z tłustej skóry.