Trawa cytrynowa

palczatka cytrynowa, Cymbopogon Citratus Leaf Oil

Trawa cytrynowa - palczatka cytrynowa należy do rodziny wiechlinowatych. Pochodzi głównie z Afryki, Azji i Ameryki Południowej. Działa ściągająco, detoksująco i oczyszczająco. Poszerza i wzmacnia naczynia ludzkiego organizmu oraz pobudza przepływ limfy, działa przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo i przeciwgrzybicznie.

Wymienione właściwości sprawiają, że wyciągi i olejki eteryczne z trawy cytrynowej stosowane są w formułach produktów pielęgnacyjnych do skóry z trądzikiem, ale również do produktów poprawiających ukrwienie i ujędrniających, jak i przeciw nadmiernej potliwości. Znane i popularne jest zastosowanie naturalnego aromatu trawy cytrynowej jako środka odstraszającego owady. Zachowanie szczególnej ostrożności jest konieczne, jeśli po zastosowaniu produktów z dodatkiem trawy cytrynowej skóra zostaje poddana działaniu promieni słonecznych, gdyż proces ten może wywołać plamy na ciele i podrażnienia.
Aromaterapia docenia łagodzące właściwości trawy cytrynowej i nakazuje stosowanie pozyskanego z niej olejku eterycznego w profilaktyce i minimalizowaniu negatywnych symptomów depresji, przemęczenia, stresu oraz nerwic.

źródło: Markus Schirner 2002, "Olejki eteryczne", Schirner wydawnictwo Darmstadt, 4. edycja 2011


Produkty z Trawa cytrynowa