Zapachy mają sens

Zapachy mają sens

Zapachy formują i tworzą rzeczywistość. Przykład: kiedy wiemy, że zaczęła się wiosna?  Po prostu , jak zaczyna pachnieć na świeże  kwiaty. zapach fiołków, rododendronu  czy bzu  należy do wiosny , tak jak insekty, przyciągane  przez te zapachy  i wypełniające powietrze ich  świrowaniem.  Od razu widzimy wspomnienia lat dziecięcych jak baloniki , które szukają drogi na  powierzchnię wodną.

Wiosna to wspaniały przykład, aby pokazać, jak wielką rolę  odgrywają zapachy  w naszym życiu i jak one  wpływają na ludzi.  One są o wiele ważniejsze , aniżeli przyjmujemy , bo one kształcą nasze spostrzeganie i rzeczywistość.

Jak to jest możliwe? Poprzez węch docierają zapachy bezpośrednio do mózgu. POne pobudzają system nerwowy  i uwalniają hormony. To jest powodem , dlaczego w ciągu ułamka sekundy mogą mieć wpływ na  własne dobre samopoczucie.

Prawidłowe  zapachy mogą pozytywnie wpłynąć na nasze samopoczucie, ponieważ są one związane ze wspomnieniami  i wrażeniami w mózgu. Ten stan można także wykorzystywać w domu. Ponadto dają własnym czterem ścianom  osobisty urok.  Bo odpowiednie odczuwanie zapachów ma wpływ na dobre samopoczucie  we własnym pomieszczeniu.

Różne zapachy mają różne działanie. cytryna odświeża  i pobudza - jako przykład. Ona wspiera koncentrację . W przeciwieństwie działa lawenda  odprężająco  i uspakajająco.  Dzisiaj mamy wiele kombinacji zapachów odpowiednich dla óżnych sytuacji.  W tym zostają połączone pojedyńcze zapachy  dla wzmocnienia ich pozytywnego działania.  Istnieją mieszanki dla łatwiejszego uczenia się  i mieszanki dła wypoczynu.

Dziś mamy możliwość  wyboru między wieloma zapachami. Ich paleta sięga od  lampek zapachowych aż do poduszek ziołowych. Poniżej krótki przekrój:

  • Olejki zapachowe i olejki eteryczne dają przez parę godzin  zapachy w pomieszczeniach . Szczególnie w zimnych miesiącach są lampki zapachowe  i kamienie zapachowe bardzo popularne. Dla przyjemnego zapachu w pomieszczeniu  istotne jest dawkowanie. Jedna do dwóch kropelek olejku  wymieszana z wodą  zapewnia przyjemną atmosferę.
  • Kadzidło daje pomieszczeniom bardzo intensywny zapach. Ten rodzaj zapachów w pomieszczeniu  pochodzi z Azji . Wiele religii Wschodu  przypisuje kadzidłu oczyszczające działanie. 
  • Przy pachnących świecach zostają dodane do wosku perfumy lub zapachy. Zapach uwalnia sią poprzez  płomień.
  • Ziołowe poduszki są przeciwnie, jak mówi nazwa, wypełnione ziołami . One są używane do spania , albo jako dekoracja w salonie.

Poprzez to bogactwo jest możliwe  znalezienie zapachu  odpowiadającego każdemu smakowi  , pomagającemu w prowadzeniu życia  i miejącemu wpływ na dobre sampoczucie.