Zapachy mają sens

Zapachy formują i tworzą rzeczywistość. Przykład: kiedy wiemy, że zaczęła się wiosna? Po prostu , jak zaczyna pachnieć na świeże kwiaty. zapach fiołków, rododendronu czy bzu należy do wiosny , tak jak insekty, przyciągane przez te zapachy i wypełniające powietrze ich świrowaniem. Od razu widzimy wspomnienia lat dziecięcych jak baloniki , które szukają drogi na powierzchnię wodną.

Wiosna to wspaniały przykład, aby pokazać, jak wielką rolę odgrywają zapachy w naszym życiu i jak one wpływają na ludzi. One są o wiele ważniejsze , aniżeli przyjmujemy , bo one kształcą nasze spostrzeganie i rzeczywistość.

Jak to jest możliwe? Poprzez węch docierają zapachy bezpośrednio do mózgu. POne pobudzają system nerwowy i uwalniają hormony. To jest powodem , dlaczego w ciągu ułamka sekundy mogą mieć wpływ na własne dobre samopoczucie.

Prawidłowe zapachy mogą pozytywnie wpłynąć na nasze samopoczucie, ponieważ są one związane ze wspomnieniami i wrażeniami w mózgu. Ten stan można także wykorzystywać w domu. Ponadto dają własnym czterem ścianom osobisty urok. Bo odpowiednie odczuwanie zapachów ma wpływ na dobre samopoczucie we własnym pomieszczeniu.

Różne zapachy mają różne działanie. cytryna odświeża i pobudza - jako przykład. Ona wspiera koncentrację . W przeciwieństwie działa lawenda odprężająco i uspakajająco. Dzisiaj mamy wiele kombinacji zapachów odpowiednich dla óżnych sytuacji. W tym zostają połączone pojedyńcze zapachy dla wzmocnienia ich pozytywnego działania. Istnieją mieszanki dla łatwiejszego uczenia się i mieszanki dła wypoczynu.

Dziś mamy możliwość wyboru między wieloma zapachami. Ich paleta sięga od lampek zapachowych aż do poduszek ziołowych. Poniżej krótki przekrój:

  • Olejki zapachowe i olejki eteryczne dają przez parę godzin zapachy w pomieszczeniach . Szczególnie w zimnych miesiącach są lampki zapachowe i kamienie zapachowe bardzo popularne. Dla przyjemnego zapachu w pomieszczeniu istotne jest dawkowanie. Jedna do dwóch kropelek olejku wymieszana z wodą zapewnia przyjemną atmosferę.
  • Kadzidło daje pomieszczeniom bardzo intensywny zapach. Ten rodzaj zapachów w pomieszczeniu pochodzi z Azji . Wiele religii Wschodu przypisuje kadzidłu oczyszczające działanie.
  • Przy pachnących świecach zostają dodane do wosku perfumy lub zapachy. Zapach uwalnia sią poprzez płomień.
  • Ziołowe poduszki są przeciwnie, jak mówi nazwa, wypełnione ziołami . One są używane do spania , albo jako dekoracja w salonie.

Poprzez to bogactwo jest możliwe znalezienie zapachu odpowiadającego każdemu smakowi , pomagającemu w prowadzeniu życia i miejącemu wpływ na dobre sampoczucie.