Zao

Cała gama ekskluzywnych kosmetyków organicznych!

ZAO - esencja natury: wysokiej jakości kosmetyki dekoracyjne w ponadczasowych i nadających się do wielokrotnego napełniania pudełkach z bambusa. ZAO to pierwsza marka kosmetyków do wielokrotnego napełniania, która jest w 100% naturalna i certyfikowana zgodnie ze ścisłymi wytycznymi ECOCERT.

Marken / ZAO

Zao: 96 produktów

Filtry

Wszystkie ceny zawierają VAT

ZAO to marka należąca do francuskiej Cosm'Etika. Została założona w 2012 roku przez trzech przyjaciół, których wielką troską jest natura i świadoma obsługa naszej konsumpcji oraz jej wpływ na środowisko. Dlatego trzej przyjaciele postanowili zrobić ekologiczne kosmetyki do makijażu zgodnie z ich głębokimi wartościami i filozofiami.

Inspirację czerpano z regionu azjatyckiego, w którym jeden z trzech założycieli ZAO pasjonuje się do dziś. Po dalekich podróżach przez Indie, Wietnam, Chiny itd. To właśnie Tajwan zainspirował pomysł tworzenia futerałów na pomadki i inny bambusowy makijaż. Przekonany, że certyfikowany makijaż ekologiczny wymaga również naturalnego opakowania, które łączy w sobie elegancję i nowoczesność drewna bambusowego, obecnie jest wdrażany. Bambus jest niekwestionowanym liderem konwersji CO 2 i niezwykle szybko rozwija się w porównaniu do innych drzew, dzięki czemu ZAO ma szczególnie niski poziom CO 2 .

Ponadto bambus jest również zawarty w preparatach jako sproszkowany sok, hydrolat liścia lub macerat z korzeni. Jako roślina jest bogaty w kwas krzemowy, pierwiastek występujący naturalnie w naszym organizmie i odgrywa kluczową rolę w syntezie kolagenu, który jest odpowiedzialny za elastyczność tkanki.

Bamboo jest zatem nie tylko źródłem, ale także tożsamością ZAO .

Gatunki bambusa stosowane w produktach ZAO nie są częścią diety zagrożonych pand. Dla tego niezbędne są dwa gatunki bambusa, które rosną tylko na dużych wysokościach (1600-3600m npm). W przypadku składu ZAO stosuje się Phyllostachys Nigra, Bambusa Arundinacea i Phyllostachis Bambusoides, które rosną poniżej 1000 m npm i są uprawiane na obszarach oddalonych od rezerwatów pand.

Wzruszeni orientalną filozofią i myśleniem, ale przede wszystkim buddyzmem, założyciele są przekonani, że marka może również symbolizować związek bambusa z filozofią azjatycką. W buddyzmie istnieje kilka wyrażeń i gałęzi, ale wśród nich są dwie bardzo dobrze znane, oparte na obserwacji natury: ZEN i TAO. Jako zaproszenie do medytacji, aby przynieść spokój umysłu i szukać harmonii i autentyczności na przykładzie natury. ZAO jest skróceniem dwóch słów.