Zwalczamy worki pod oczami!

Grube worki pod oczami  mają z workiem bardzo niewiele do czynienia - ale bardziej z za małą ilością snu  i spacerów jak i stresem, alkoholem , paleniem papierosów , podeszłym wiekiem i genetyczną predyspozycją.

W tym przypadku nie mamy do czynienia z nagromadzeniem wody  , ale raczej ze zbyt dużą ilością tłuszczu, który się nagromadził pod bardzo cieniutkimi , ale zwiotczałymi okolicami oczu  - jak można temu przueciwdziałać?

Po pierwsze : jeść mniej soli i pić dużo! Ale nie alkoholu , tylko wodę, niesłodzoną herbatę lub soki. Ponadto chłodzić okolice oczu : plasterki ogórków, saszetki czarnej  i zielonej herbaty lub twarożek pochodzący z lodówki. Także herbata ze świetlika, do dostania w aptece , naniesiona jako lekko ciepła , jest bardzo pomocna. Dodatkowo dużo snu - i worki pod oczami zanikają! Niektórzy polecają zawierające stężony  mocznik maście  z apteki: mocznik jest naturalną , pochodzącą z organizmu substancją , podwyższającą zawartość wody w najwyższej warstwie skóry i tym samym normalizujący elastyczność skóry. Skóra utrzymuje lepiej wilgoć i staje się elastyczniejszą.

Powstające cienie pod oczami można retuszować poprzez użycie korektora: to jest specjalny krem pokrywający okolice oczu . On powinien być o jeden odcień jaśniejszy, aniżeli własna karnacja. Okolice oczu wyglądają świeżej  i czujniej. Także kremy redukujące opuchlizny , pomagają.
Istnieją również specjalne podkładki ze stymulatorem , które - jeśli je położysz pod oczami - masują worki i wspierają ukrwienie.

Jeśli te porady nic nie pomagają, można skórę pod oczami poddać terapi laserowej. Ta korekta powiek odbywa się wewnątrz dolnej powieki. W tym przypadku używa terapeuta laser , którego powiązane promieniowanie  wyparowuje nadmiar skóry. W tej metodzie nie ma chirurgicznego szycia  i nie ma widocznych blizn.
Jeśli i to nic nie pomogło: konieczny jest chirurgiczna operacja , która usuwa nadmierną skórę pod dolną powieką, jest przeprowadzona w narkozie  i przy użyciu skalpela.  Chirurg przecina skórę pod rzędem rzęs , usuwa małe ilości skóry  w zewnątrznym kącie oka  i naciąga odpowiednio mięśnie - oko wygląda od razu młodziej. Niestety konieczne jest zszycie rany i następne długotrwałe chłodzenie. Niektóre instytuty proponują te operacje jako leczenie ambulatoryjne - po nich jest opalanie tabu przez parę miesięcy!

Worki pod oczami mogą być wskaźnikiem innej choroby, dlatego jest bardzo sensowną  porada lekarska. One mogą być objawem zapalenia lub zatoru limfatycznego  - w pojedyńczych wypadkach chorób nerek lub tarczycy. Bardzo rzadko mogą być zwiastunem zaćmy.