MATARRANIA wysokiej jakości kosmetyki organiczne z oliwy z oliwek

Luksusowa pielęgnacja z wyselekcjonowanymi składnikami w starannie zaprojektowanym opakowaniu.

Hiszpańska marka MATARRANIA to zrównoważone, luksusowe kosmetyki na bazie tłoczonej na zimno, organicznej oliwy z oliwek z firmy pierwszego tłoczenia. Siedziba firmy znajduje się w Teruel, w Aragonii. Marka używa wyłącznie ekologicznych certyfikowanych składników i posiada certyfikat ekologiczny Soil Association.

Kategorie:

MATARRANIA: 32 produktów

Filtry

Wszystkie ceny zawierają VAT

MATARRANIA wie, jak wykorzystać wiejską autentyczność, zbierając tradycyjne receptury na opracowanie delikatnych, skutecznych i całkowicie naturalnych kosmetyków. Preparaty są całkowicie bezwodne, mają luksusowe tekstury z naturalnymi śródziemnomorskimi zapachami. MATARRANIA to coś więcej niż marka, ale raczej zrównoważony i spójny projekt, który jest zgodny z jego filozofią : poprawa ochrony środowiska, wspieranie lokalnej gospodarki i naturalnej pielęgnacji bez dodatków i procesów chemicznych.

Filozofia MATARRANIA:

  • Piękno jest dziedzictwem wszystkich i to piękno jest przekazywane poprzez zdrowie, szczęście i osobistą wdzięczność.
  • Kosmetyki powinny być tolerowane przez skórę i wykonane ze składników roślinnych i ekologicznych.
  • Preferowane są zasoby lokalne.
  • Wsparcie ekonomii społecznej, rolnictwa i tradycyjnej hodowli zwierząt w bezpośrednim regionie oraz wartości mocno zakorzenione w tym regionie.
  • Opracowanie prostych, uczciwych i skutecznych kosmetyków
  • 100% surowców pochodzi z rolnictwa ekologicznego i posiada odpowiednie certyfikaty.
  • 0,7% rocznych zarobków zostaną przekazane do lokalnych projektów związanych ze zrównoważonym rozwojem.

Produkty MATARRANIA nie zawierają wody - głównym składnikiem jest najwyższej jakości ekologiczna oliwa z oliwek - wynika to z bliskości produkcji oliwy z oliwek. Jednakże inne oleje roślinne, takie jak olej migdałowy, słonecznikowy lub z orzechów laskowych są również używane do wytwarzania kosmetyków. Wszystkie oleje charakteryzują się wysoką jakością i tłoczeniem na zimno. Ponadto produkty wzbogacone są również ekstraktami roślinnymi: w regionie istnieje duża i dobrze zachowana różnorodność dzikich roślin aromatycznych i leczniczych, a także głęboko zakorzeniona i popularna wiedza na temat ich wykorzystania.

Dlaczego oliwa z oliwek? Przez tysiąclecia do pielęgnacji skóry używano oliwy z oliwek z bardzo dobrymi wynikami w rejonie Morza Śródziemnego. Tradycja używania oliwy z oliwek, jak również wiele współczesnych badań, gwarantuje stosowanie oleju w pielęgnacji skóry, ale szczególnie w przypadku delikatnych i zestresowanych typów skóry. Między innymi ze względu na następujące cechy:

  • Jest silnym przeciwutleniaczem zawierającym duże ilości witaminy E i polifenoli.
  • Ma działanie wzmacniające na naskórek i wspiera jego elastyczność dzięki zawartym w nim niezbędnym kwasom tłuszczowym.
  • Oliwa z oliwek nie jest tłusta i nie jest komedogenna - nie porywa jej ani nie blokuje.

Opakowania produktów MATARRANIA zostały wykonane w 30% ze szkła z recyklingu. Użycie plastiku jest ograniczone do minimum - składają się z niego tylko elementy pomocnicze do nalewania dla olejów i serum. Opakowanie zewnętrzne składa się z tektury z odzysku.