Savon du Midi Mydło oliwne

Dobre mydło z oleju oliwkowego bez barwników i zapachu.

Ten produkt nie jest już oferowany przez producenta
  • Trydycyjne mydło do mycia
  • Posiada bardzo łagodne właściwości mycia.
  • Wegańskie
    Wegańskie

Opis

Oliwa z oliwek jest źródłem Savon de Marseille,najsłynniejszego francuskiego mydła z bardzo długą tradycją. Savon de Marseille - tradycyjne mydło z oleju oliwek - jest produkowane od ponad 500 lat w okolicach Marsylii.

Ludwik XIV," Król Słońce", wprowadził w XVII po raz pierszy przepisy produkowania mydła. Savon de Marseille - ta nazwa było zachowana tylko mydeł produkowanych w okololicy Marsylii i zawierających głównie olej z oliwki i wodę z Morza Śródziemnego. Ta ustawa jest aktualna do dnia dzisiejszego ( nawet jak w międzyczasie wolno używać inne roślinne oleje).

Do produkcji mydła,używa się nadal oleje kokosowy, palmowy i oliwny. W dużych zbiornikach zostają one wymieszane z sodą i gotowane w temperaturze 120 ° C. Po wypłukaniu wodą z solą , zostają poddane 48 -godzinnemu suszeniu . Na końcu jest ono krojone i dalej przetwarzane.

Rodzaje produktów: Mydła
Marka: Savon du Midi
Właściwości: Wegańskie , Bezzapachowe
Certyfikaty: BDIH Naturkosmetik

Składniki

Składniki (INCI): palmat sodu, kokoat sodu , oliwat sodu, woda, gliceryna, chlorek sodu, tiosiarczan sodu, wodorotlenek sodu, wyciąg liści rozmarynu - Rosmarinus officinalis , olej z nasion słonecznika - Helianthus annuus

Akcesoria

Oceń produkt

ocen klientów po polski dla Savon du Midi Mydło oliwne

26 recenzji klienta w innym języku

4,4 z 5 gwiazdek
5 gwiazdek
22 (55%)
4 gwiazdki
11 (27%)
3 gwiazdki
6 (15%)
2 gwiazdki
1 (2%)
1 gwiazdka
0 (0%)

40 ocen

Brak opinii w języku: polski. Dostępne są 26 recenzje w innym języku.