Kosmetyki w kostce od La Saponaria

Kosmetyki w kostce od La Saponaria

Naturalne produkty pielęgnacyjne w ekologicznych opakowaniach

Możemy drastycznie zmniejszyć nasz szkodliwy wpływ na przyrodę, decydując się na kosmetyki naturalne w opakowaniach przyjaznych środowisku lub decydując się na pielęgnację typu less waste oraz zero waste. Ale co właściwie oznaczaja te terminy i jakie decyzje może podjąć każdy z nas, aby powstrzymać zmiany klimatyczne postępujące w zastraszającym tempie? Wszyscy znamy zdjęcia ton plastiku pływających w morzu i zwierząt, które są ranne lub umierają z jego powodu. To niepokojące obrazy, które mówią nam, że świat, w którym żyjemy, ulega zniszczeniu przez sposób, w jaki żyjemy i że musimy przemyśleć i zmienić nasze zachowanie, aby sytuacja się nie pogorszyła.

Na szczęście w ostatnich latach wielu młodych ludzi zdecydowało się na angażowanie sie w szerzenie świadomości o aktualnym stanie środowiska i organizowanie pokojowych protestów ulicznych w miastach na całym świecie. Ich żądanie: konkretne środki dla każdej osoby, aby zminimalizować wpływ na środowisko.
Jednocześnie wiele firm od lat działa w tym kierunku, aby oferować produkty coraz bardziej przyjazne dla środowiska. Jedną z nich jest La Saponaria - włoskie laboratorium kosmetyków naturalnych.
Minimalizowanie wpływu naszych codziennych działań na środowisko jest możliwe i w zasięgu każdego, a zaczyna się od wyboru kosmetyków w opakowaniach produkowanych w zrównoważony sposób.

Kosmetyki w kostce bez plastikowych opakowań

Możemy więc zwracać całą uwagę na opakowanie i wybierać produkty pielęgnacyjne, które wykorzystują jak najmniej plastiku. Na rynku jest już wiele ofert na to. Najprostszym sposobem jest przejście na kosmetyki stałe: czy to szampon, żel pod prysznic, czy tylko mydło. Jeśli są dobrze sformułowane, w niczym nie ustępują produktom płynnym i zapewniają ten sam efekt pielęgnacyjny, a zapach zostaje zachowany, jeśli nie jest jeszcze bardziej intensywny lub przyjemny.

Kosmetyki bezwodne, na które składają się bezwodne środki czyszczące i maseczki do twarzy, również należy do kosmetyków stałych. Kosmetyki te mają tę wielką zaletę, że są silnie skoncentrowane, mają mniejszy wpływ na środowisko, a także przewyższają klasyczne kremy pod względem skuteczności. Ponieważ mniej wody oznacza więcej miejsca na składniki aktywne i
rezygnacja z konserwantów, które są wymagane we wszystkich formułach na bazie wody. Produkty te można znaleźć w postaci linii WONDER POP, w skład której wchodzą płyny do demakijażu, maseczki oraz peelingi do twarzy i dłoni. Natomiast linia pielęgnacyjna INNER oferuje zarówno kosmetyki stałe, jak i naturalne produkty płynne w opakowaniach z bioplastiku, do włosów w postaci szamponów i odżywek.

Stosowanie szamponów w formie stałej

Szampony stałe nie zawierają wody, a zatem są bardzo skoncentrowane. Wystarczy namoczyć dłonie i masować w nich przez chwilę kostkę szamponu. Następnie wystarczy wmasować pianę we włosy - możesz również bezpośrednio masować mokre włosy kostką.

Niewielkie wymiary szamponów sprawiają, że doskonale sprawdzają się w podróży. Można je bez problemu przewozić w bagażu podręcznym - bez obaw o wystąpienie przecieku i niemal bez ograniczeń.

Jedyną dodatkową ostrożnością wymaganą w przypadku kosmetyków stałych w porównaniu z kosmetykami butelkowanymi jest nie pozostawianie ich w pobliżu wody i przechowywanie ich na powierzchniach, które mogą szybko wyschnąć, takich jak. Mydelniczki wykonane z drewna lub ceramiki.

Szampony stałe nie wymagają plastikowych butelek, a także są bardziej kompaktowe,
zajmują mniej miejsca, a także mają liczne zalety w transporcie.
Jedna ciężarówka wypełniona kostkami stałych szamponów może wystarczyć na równie wiele umyć włosów, co 15 ciężarówek tradycyjnych szamponów w płynie!

Bardziej świadome pakowanie

Pożegnanie z plastikiem oznacza również poszukiwanie alternatywnych materiałów, takich jak szkło czy aluminium z recyklingu – materiałów, które z łatwością można ponownie wykorzystać w gospodarstwie domowym, a tym samym podarować im nowe życie.
Biotworzywa zajmują poczesne miejsce w poszukiwaniu alternatywnych, przyjaznych dla środowiska materiałów. Termin ten odnosi się do określonego rodzaju plastiku wykonanego z materiału organicznego, który po użyciu nadaje się do recyklingu.
Zielone tworzywa sztuczne są wykonane z polietylenu, materiału, który nie jest wytwarzany z ropy naftowej, ale z trzciny cukrowej, a zatem jest materiałem „bio-opartym”. Oznacza to, że składa się z materiału roślinnego i nie zawiera żadnych materiałów kopalnych ani składników pochodzenia kopalnego (węgiel lub ropa naftowa).

Jeśli chodzi o kosmetyki naturalne, La Saponaria wykracza poza sztampową wizję ekologiczną i oferuje szerszą etyczną koncepcję szacunku wobec naszych ciał oraz wobec ekosystemów naszej planety. To zaczyna się już na poziomie wyboru surowców: preferowane są „surowce 0 km”, czyli z lokalnych upraw, które są uprawiane zgodnie z uczciwymi, etycznymi i przyjaznymi dla środowiska wytycznymi.