Aromaterapia

Kadzidła Kadzidła

Palenie kadzideł jest częścią naszej kultury od tysięcy lat - czy to w celu wsparcia mediacji, oczyszczania energetycznego, obrzędów religijnych czy relaksu. Jakie możliwości wykorzystania kadzideł są dostępne w naszej codzienności?

Farfalla - od 30 lat ekspert zapachów Farfalla - od 30 lat ekspert zapachów

Szwajcarska firma Farfalla osiągnie 30 - lecie. To oznacza 30 lat kompetencji w produkcji zapachów i olejków eterycznych. Jak ta firma powstała można przeczytać poniżej.

Terapia aromatyczna za pomocą lamp zapachowych Terapia aromatyczna za pomocą lamp zapachowych

W tym artykule dowiesz się więcej o możliwościach zastosowania terapii aromatycznej za pomocą kadzidełka. Jak należy używać prawidłowo olejków eterycznych, jakie dawki powinny być zachowane i jak działają pojedyncze olejki?

Terapia aromatyczna: leczenie olejkami eterycznymi Terapia aromatyczna: leczenie olejkami eterycznymi

Zapachy wpływają na ludzi w różnorodny sposób. One zapewniają humor, dobre samopoczucie, mają działanie stymulujące lub relaksujące. Zapachy uwalniają emocje i nawet farmakologiczne reakcje, co zostało naukowo zbadane. Także lekarze używają ich...

Zapachy mają sens Zapachy mają sens

Zapachy formują i tworzą rzeczywistość. Przykład: kiedy wiemy, że zaczęła się wiosna? Po prostu , jak zaczyna pachnieć na świeże kwiaty. zapach fiołków, rododendronu czy bzu należy do wiosny , tak jak insekty, przyciągane przez te zapachy i...