10 dobrych powodów, dla których warto używać kubka miesiączkowego

10 dobrych powodów, dla których warto używać kubka miesiączkowego

Przejście na nowy produkt, szczególnie w sektorze higieny osobistej, może budzić obawy - czasami wymaga to trochę perswazji. Przedstawiamy 10 dobrych powodów, dla których podpaski i tampony powinny przejść do przeszłości i dlaczego warto przestawić się na kubek menstruacyjny:

1. Są komfortowe

Kubeczek menstruacyjny idealnie dopasowuje się do ciała dzięki miękkiemu materiałowi i pozostaje na miejscu. Oczywiście przejście od tradycyjnej higieny menstruacyjnej do kubków miesiączkowych wymaga przekonania, ale spójrzmy prawdzie w oczy: jak się czułaś, gdy po raz pierwszy miałaś tampon w rękach?

2. Chroni florę pochwy

Tampony często zawierają substancje chemiczne, takie jak klej, perfumy, a nawet wybielacze. Rezultat: podrażnienie, suchość, a nawet alergia. Ponadto, tampony wchłaniają nie tylko krew, ale także naturalne i ważne wydzieliny z pochwy.

Nie chcemy tego robić naszej pochwie. Kubki miesiączkowe wykonane są ze 100% silikonu medycznego, który jest całkowicie nieszkodliwy dla naszego organizmu. Krew jest zbierana, naturalne środowisko pozostaje nienaruszone, a prawidłowa wartość pH utrzymana.

3. Brak wycieków

Wstkie już tego doświadczyliśmy. Gdy tampon jest pełny, przestaje wchłaniać, a nadmiar płynu trafia na ubrania. Całkiem inaczej jest z kubkiem miesiączkowym: prawidłowo włożony i rozłożony kubek menstruacyjny nie przecieka z powodu uszczelnienia ssącego, które powstaje podczas wkładania. Jeśli dojdzie do wycieku, oznacza to, że kubek nie został prawidłowo rozłożony lub należy dostosować rozmiar. Jednak po kilku próbach, natychmiast zauważysz różnicę.

4. Chroni środowisko

Zostało to dkoładnie obliczone: średnio kobieta zużywa w ciągu swojego życia 11 000 jednorazowych podpasek i tamponów. To dużo marnotrawstwa tylko dla jednej osoby. Kubek miesiączkowy może być stosowany do 10 lat. W ten sposób można również znacząco przyczynić się do ochrony środowiska.

5. Chronoi Twój portfel

Cóż, nie tylko środowisko jest szczęśliwe, ale także twoja własna torebka. Nie ma już potrzeby robić comiesięcznych zakupów higienicznych. Kubek miesiączkowy opłaca się w najprawdziwszym znaczeniu tego słowa. Jak wspomniano, kubek menstruacyjny może być używany przez okres do 10 lat, jeśli jest stosowany prawidłowo.

6. Kubek miesiączkowy mieści zawartość 3 supertamponów

Całkiem słusznie, przy kubku menstruacyjnym można przechowywać o wiele więcej płynu niż przy użyciu tamponu. W rezultacie zapewnia poczucie pewnej ochrony do 12 godzin.

7. Idealny towarzysz podróży

Podczas podróży kubek menstruacyjny jest idealny. Zwłaszcza, jeśli nie można znaleźć następnej toalety. Z kubkiem menstruacyjnym podróżujesz beztrosko.

8. Sport? Oczywiście!

Pływanie, fitness, joga, jazda konna czy jogging. Przy kubku menstruacyjnym możliwe są wszelkiego rodzaju sporty lub ćwiczenia. Z powodu próżni korek menstruacyjny jest zablokowany. W przeciwieństwie do tamponów bakterie nie są wchłaniane.

9. Nawet w nocy masz zasłużony odpoczynek

Możesz iść spać bez obaw. Bez przesuwających się podpasek, bez przemoczonych tamponów.

10. Czy można go dostrzec?

Nie. Zapomniane są dni wystającego sznurka tamponowego na plaży. Kubek menstruacyjny znajduje się w ciele i pozostaje praktycznie niewidoczny.

I? Już przekonana? Jeśli chcesz wypróbować kubek menstruacyjny - kliknij tutaj !