Muszę się pozbyć niechcianego tatuażu!

Tatuaż jest sprawą na całe życie.. Kto nie chce jego dłużej nosić , potrzebuje pieniądze, dużo cierpliwości  i jeszcze porcję zdolności cierpienia. Albo próbujesz ten tatuaż po prostu  zamalować - to słowo magiczne nazywa się " kamuflaż"!

Pierwotnie tatuaże pochodzą  z Tahiti, Samoa i pacyficznych wysp polinezyjskich .Również Eskimosi i Japończycy mają długą tradycję w tatuowaniu , w tych krajach jest forma tej biżuterii bardzo popularna. Dla mieszkańców był tauaż  symbolem siły, płodności  i szczęścia. Oni posiadali prawo noszenia tauażu dopiero po spełnieniu pewnych zadań w ich życiu , lub wykazanych sukcesach np. założenie rodziny  i dojrzałość psychiczna.

W Niemczech  ma każdy prawo do tatuażu  od roku 2012 ,  ale nie wszystkie motywy są dozwolone. "Moje serce Billy" albo " najukochańsza Klaudia"  napewno nie są już tak lubianymi po upływie 30 lat , jak je się kochało w wieku lat 18.  Nawet jeśli " stara miłość nie rdzewieje"  - z 15 kg więcej brzucha  wygląda gwiazda wokół brzucha po prostu śmiesznie. Również kariera odgrywa bardzo ważną rolę  : urzędnik bankowy nie może sobie pozwolić na tatuaże na szyi czy policzku...

Jednym sposobem, pozbycia się teraz już nielubianego tautuażu jest jego " przetatuażowanie": dobry tatuator  wyczarowuje inny tautuaż w tym samym miejscu . Ważne jest, że tatuaż będzie tylko ciemniejszym i to co było czarne nie może stać się białym. Do usunięcia nielubianych imion  funkcjonuje ta metoda wspaniale. Co wcześniej  np. było dowodem miłości   jak były kochany Angeliny Jolies- Billy Bob Thorton  ( jej tatuaż - "Billy Bob"), dzisiaj jest  współrzędną narodzin jej dzieci.

Aby to osiągnąć poddała się Angelina Jolies dodatkowo działaniu lasera.  Aby zrozumieć jak można usunąć tatuaż, konieczna jest wiedza o jego powstaniu: poprzez wstrzykiwanie barwnika  koloru  w odpowiedniej warstwie skóry  w tak zwanej skórze właściwej. Przy usunięciu zostaje, poprzez użycie lasera , zabarwienie skóry kruszone  tak mocno, że własny system  oczyszczający organizmu jest w stanie te cząstki usunąć. Bardzo powoli dochodzi do rozjaśnienia tatuażu. Normalnie pozostaje pewna część , nieraz jest to tylko mała blizna. 

Całkowite usunięcie tatuażu , potrzebuje - zależnie od rozmiary - bardzo dużo czasu, ponieważ  każdy kolor potrzebuje wiele zabiegów laserem  i także różne typy lasera są konieczne. Między pojedyńczymi sesjami musi być przerwa z conajmniej 4 tygodni , dlatego całkowite usunięcie może trwać aż do paru miesięcy i kosztować parę tysięcy euro. To bardzo boli!

Pozostaje  tylko możliwość pokrycia tatuażu, makijażem: na przykład na specjalne okazje takie jak ślub lub na ważne spotkanie. Magiczne słowo nazywa się kamuflaż . Najlepszym jest w tym : te produkty są wodoodporne  i wchłaniające. Wybór odpowiedniego koloru  i jego naniesienie  musi być wyuczone - najlepiej pójść do profesjonalisty , który pokaże jak można to zrobić samemu.