Skóra mężczyzn jest inna!

Czy jest to Tobie znane? - krem pielęgnacji dziennej znika w mgnięciu oka -Ty pytasz córkę czy ma z tym coś wspólnego  - ale ona jest NIEWINNA. I nagle widzisz nowe , nieznane Tobie zmiany w twarzy Twojego partnera. Tak., tak ... nagle odkrył Twój "Pan" po cichutku i skrycie  pełne zalety pielęgnacji skóry  ( naturalnie poza goleniem). Ale czy jest damski krem pielęgnacyjny także tak dobry dla skóry mężczyzny?

Męska skóra jest naprawdą inna: ona jest o 20% grubsza , wytrzymałsza , ma bardziej duże pory , jest lepiej ukrwiona , posiada kwaśne podłoże ( wartość pH), nie ma prawie wcale zmarszczek  i ma bardzo cienką tłuszczową warstwę podskórną.  Dlatego łatwiej sobie radzi z działaniem słońca i zanieczyszczeniami środowiska i nie układa się od razu w fałdki. Aż do wieku 35, 40 lat może mężczyzna tylko przy pomocy mydła i wody utrzymać swoją skórę  i tym sie "chwalić" - ale co potem? Zamiast uciekać z pokuju, jak żona rozmawia z koleżankami o produktach pielęgnacji skóry, sam korzysta chętnie z produktów jej pielęgnacji 

Najpóźniej w wieku 40 lat  traci męska skóra zdolność  gromadzenia wilgoci.  Typowe problemy płci męskiej  to skóra tłusta ze skłonnością do wyprysków ( wielu mężczyzn ma podwyższoną produkcję łoju), ale także może skóra być suchą i się łuszczącą.

Temat łoju: produkty, które są specjalnie produkowane dla mężczyzn zawierają - w przeciwieństwie do kremów dla kobiet - często cynk  lub krzem. Najczęściej są to wolne od tłuszczu żele, które nie tylko nawilżają , ale rozjaśniają skórę dzięki zawartości specjałnych składników  oraz ją także dezynfekują, dzięki ich przeciwbakteryjnemu działaniu  i hamowaniu procesu wzriostu bakterii.

Pierwsze podsumowanie: Tygielek z kremem pielęgnacyjnym żony  lub przyjaciółki nie będzie pomocnym! 

Temat sucha skóra:  tak, tak, po latach "tylko woda , mydło i nic" , albo używaniu przez wiele lat zawierającej alkohol wody po goleniu , jest skóra męska tak bardzo nadwyrężona , że zaczyna ściągać i się złuszczać. Jako alternatywa jest : nawilżający balsam do mycia  zamiast mydła  - dzięki jego składnikom zostaje skóra, już podczas mycia, zaopatrzona w tłuszcz, staje się miękciejszą  i nie napina. Jeśli konieczne ,można stosować dodatkowo natłuszczający krem.
Dodatkowo koniecze jest stosowanie 1 x w tygodniu peelingu , aby delikatne obumarłe komórki  zostały usunięte  i droga dla nawilżania staje się wolną.

Drugie podsumowanie: mężczyzna może używać nautralne produkty, ponieważ klasyczne męskie kosmetyki nie zawierają tłuszczu, albo bardzo niewiele  - dlatego  podkradanie kremu żony jest dozwolone - ale lepiej ją o tym uprzedzić!. Naturalnie jest to w porządku  - ponieważ nic nie podoba się Paniom bardziej jak gładka, bardzo zadbana skóra twarzy mężczyzny!