Światowy Dzień Walki z Rakiem Piersi: zbieramy na rzecz Pink Ribbon

Światowy Dzień Walki z Rakiem Piersi: zbieramy na rzecz Pink Ribbon

Śmiertelność na raka piersi wynosi 17,5 %, co sprawia, że jest to najczęstszy, śmiertelny nowotwór u kobiet.

Diagnoza raka piersi nie jest sama w sobie wyrokiem, ponieważ jeśli guzek zostanie odpowiednio wcześniej wykryty i zlokalizowany około 90% przypadków można wyleczyć. Szacuje się, że około połowa wszystkich ofiar tej choroby mogłaby żyć dłużej, gdybyśmy zwracali uwagę na zdrowszy styl życia oraz korzystali z różnego rodzaju profilaktyki.

Nie mamy naukowych podstaw, aby jednoznacznie stwierdzić, co powoduje raka piersi, jednak do czynników ryzyka możemy zaliczyć otyłość, niezdrowy tryb życia: złą dietę, mało ruchu, alkohol, nikotynę oraz cukrzycę typu 2.

Dlatego profilaktyka odgrywa aż tak dużą rolę: badanie manualne wykonywane przez ginekologa oraz mammografia są odpowiednim sposobem. Jednak najważniejsza jest tu samokontrola: można to zrobić łatwo i szybko, praktycznie w każdym momencie. Jest to podstawowy krok w profilaktyce wykrywania raka piersi i nie należy się go bać. Jeśli podczas samobadania wykryjesz jakieś zmiany, umów się od razu na wizytę do specjalisty w celu dokładnej kontroli.

Samobadanie i profilaktyka

Regularne masaże piersi są nie tylko odprężające, ale również zdrowe, ponieważ poprawiają ogólną kondycję piersi. Masaż z użyciem odpowiedniego olejku do masażu, który zawiera przeciwutleniacze, pobudza przemianę materii i stymuluje układ limfatyczny, a to przyczynia się do usuwania z tkanek piersi zalegających w nich substancji. Poprawi to również krążenie krwi, co oznacza, że komórki skóry będą łatwiej wchłaniać składniki odżywcze. Dzięki temu skóra stanie się miękka, jędrna i zdrowa.

Dodatkowo masaże piersi wzmacniają świadomość własnego ciała i więź z samą sobą!

Chcemy zwrócić większą uwagę na zdrowie piersi i przekonać wszystkie kobiety o znaczeniu profilaktyki raka piersi. Niezbędne jest do tego samobadanie w formie masażu oraz profilaktyczne badania lekarskie.

Spread the word!

Porozmawiaj o tym z mamą, siostrą, najlepszą przyjaciółką. Niestety, wielu wciąż nie wie, jak łatwa może być profilaktyka i jak ważna jest ona!

Zbieramy!

1 października, w Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem Piersi, przekazujemy 1€ za każde zamówienie na kampanię Pink Ribbon organizowaną przez "Krebshilfe Steiermark", aby pomóc osobom dotkniętym chorobą. Zamów teraz!

#breastcancerawareness
#breasthealth
#pinktober
#checkyourboobs
#knowyournormal