Urtekram - naturalny przez prawie 50 lat

Urtekram - naturalny przez prawie 50 lat

W tym tygodniu przyjrzymy się bliżej duńskiej marce Urtekram, która od prawie pół wieku wykorzystuje zrównoważony rozwój.

URTEKRAM: nazwa mówi wszystko

URTEKRAM ma sensowną nazwę. URTE to duńskie słowo oznaczające zioła i dlatego jest reprezentatywne dla wielu składników ziołowych stosowanych w produktach. KRAM z kolei odnosi się do początków firmy jako małego sklepu ze zdrową żywnością w Kopenhadze, ale oznacza także „przytulenie” po duńsku. Dla firmy oznacza to pełne miłości przytulenie natury, ale także oferowanie tych produktów wszystkim, którzy ich używają.

Najlepsze kosmetyki naturalne od prawie 50 lat

Historia sukcesu URTEKRAM rozpoczęła się w 1972 roku. W tym samym roku w Kopenhadze została założona tak zwana „Urtekræmmer”. Był to rodzaj sklepu ze zdrową żywnością, w którym skapitalizowano ideę ekologiczną, w tym zrównoważony rozwój, ekologiczny i sprawiedliwy handel. Było to wówczas niezwykle innowacyjne, ponieważ niewiele osób zajmowało się tą tematyką.

Jednak wkrótce przyszedł sukces i potwierdził tę koncepcję. Zapotrzebowanie wkrótce stało się tak duże, że konieczna była własna lokalizacja produkcyjna. Dlatego w 1989 roku firma przeniosła się do duńskiej Nodjutland, gdzie do dziś znajduje się siedziba URTEKRAM.

W Skandynawii URTEKRAM jest obecnie jednym z najbardziej znanych producentów przypraw, żywności i środków higieny osobistej. Obecnie około 140 pracowników produkuje markowe produkty do pielęgnacji włosów, skóry i zębów.

Kosmetyki naturalne od URTEKRAM

Kosmetyki i produkty do higieny osobistej Urtekram są wyjątkowo wysokiej jakości. Ponadto produkty są stale rozwijane, ponieważ ludzie są przekonani, że ekologia jest właściwą drogą.

Wszystkie produkty kosmetyczne URTEKRAM są certyfikowane przez Vegan Society i dlatego są gwarantowane bez składników pochodzenia zwierzęcego, takich jak np. wosk pszczeli. Ponadto posiadają jeden z najsurowszych certyfikatów ekologicznych w branży kosmetycznej, norma COSMOS ORGANIC od Ecocert. Ta norma stanowi, że co najmniej 98% składników musi być pochodzenia naturalnego. URTEKRAM często przekracza ten standard, w wielu produktach nawet 100% składników ma naturalne pochodzenie.

Oczywiście, ze względu na surowe, narzucone sobie wytyczne, produkty są również wolne od

  • Parabenów
  • Silikonów
  • Olejów mineralnych
  • Syntetycznych barwników, zapachów i konserwantów

Podczas produkcji URTEKRAM przywiązuje dużą wagę do dbałości o środowisko, ludzi i przyrodę.

Zrównoważone opakowanie z bioplastikiem

Od pewnego czasu URTEKRAM oferuje alternatywę dla tradycyjnych opakowań oprócz naturalnych, ekologicznych składników. Opakowanie 85% asortymentu składa się teraz z surowców roślinnych.

Są to odpady powstające w wyniku dalszego przetwarzania trzciny cukrowej. Te odpady, które w przeciwnym razie nie są już używane, stają się podstawą tworzyw sztucznych roślin poprzez różne metody przetwarzania.

Zastosowanie tego opartego na roślinach tworzywa sztucznego chroni klimat i środowisko, ponieważ można powiedzieć, że istnieje efekt odwrotnej szklarni. Każda tona trzciny cukrowej pochłania około dwóch ton CO2 z atmosfery. Ponieważ są one również przetwarzanymi produktami odpadowymi, nie ma to wpływu na produkcję żywności. URTEKRAM ciężko pracuje, aby zmienić opakowanie dla całego asortymentu.