W poszukiwaniu odpowiedniego podkładu: przewodnik podkładów w EccoVerde

wtorek, 01 września 2015

W poszukiwaniu odpowiedniego podkładu: przewodnik podkładów w EccoVerde

Najczęstsze życzenie dla podkładu powinno brzmieć tak: ja chcę podkład, który jest równomierny i wyrównany, ale mimo tego nie daje podobnego wyglądu do maski! Co to jest podkład i jak znajdę odpowiedni produkt - poniżej mamy parę porad i informacji: 

Podkłady  i kosmetyki naturalne

W języku niemieckim, jest często opisywany podkład jako make - up . Pod tym rozumiemy  produkt kosmetyczny , który jest grundowaniem twarzy  i który wygładza optycznie cerę. Inaczej niż w kosmetykach konwencjonalnych, nie wolno zawierać podkładom naturalnym silikonu  lub syntetycznych substancji błonotwórczych. Aby osiągnąć przyjemną konsystencję  zostały bardzo szeroko użyte np. oleje roślinne , które czuje się na skórze równie lekko jak silikony . Bardzo lubianym , w kosmetykach naturalnych, jest podkład pudrowy , zawierający sproszkowane substancje  i jednocześne wyglądający naturalnie i świeżo.

Konsystencja, pokrycie i wykończenie z podkładem:

Podkłady  są dostępne w kilku konsystencjach: jako kremisty podkład który zapewnia cerze nie tylko kolor, ale również pielęgnację. Płynny podkład  o konsystencji płynnego balsamu , którą się czuje na skórze. Praktyczne w drodze są  kompaktowe podkłady, mające  bardziej solidną, ale dość gładką konsystencję.Sproszkowane podkłady  to przeważnie luźnie podkłady mineralne. Wybór koloru jest w tej grupie produktów największy, dlaczego  wyglądają podkłady tej grupy bardzo naturalnie na skórze. Dopiero przed 2 - 3 lat zapewniły sobie stałe miejsce produkty jak BB kremy i kremy CC . To jest rodzaj przyciemnionych kremów , zawierających  specjalności jak ochrona przeciwsłoneczna czy specjalne subsatancje działające.

Większość naturalnych podkładów  posiada siłę pokrycia  lekką do średniej , czasami ale również bardzo wysoką . Pudrowate podkłady mineralne  można łatwo nakładać poprzez użycie paru warstw  bardzo delikatnych na skórze. Pojęcie " wykończenie" oznacza czy podkład  działa matująco  ( dla skóry mieszanje i tłustej) lub zapewnia odżywczy połysk na twarzy (dla suchej i  dojrzałej skóry). Aby wzmocnić to działanie , można użyć na podład matujące lub połyskujące  pudry.

Znajdź odpowiedni odcień

Podkład nie powinien być za ciemny , ale również nie powinien wyglądać wapniowato na twarzy. Najlepiej jest nanieść trochę podkładu  na linii brody , aby zobaczyć czy bardzo widoczna jest różnica między skórą pokrytą make - up a skórą bez makijażu. 

Z odrobiną praktyki i wiedzy odnośnie indywidualnego koloru skóry można w sklepie internetowym  bezproblemowo kupować odpowiedni podkład . Podkłady są najczęściej uszeregowane zależnie od stopnia ich jasności  i odpowiednio opisane . I tak jest bardzo jasna skóra , który ciężko będzie brązowa  - ona jest opisana jako "Fair", Stopień "Light"  - opisuje jasne odcienie skóry , które na słońcu pozyskują kolor . "Medium"  - to środkowy odcień , to jest lekko brązowa skóra Europy Centralnej. "Tan" - to skóra dobrze brązowa  i raczej typ  Południowej Europy. I jeszcze ciemniejszym odcieniem jest "Dark". 

Wskazówka: Większość kobiet ma jaśniejszą cerą zimą, aniżeli latem . Z dwoma odcieniami podkładu  można, zależnie od potrzeby, znaleźć odpowiedni kolor dla czasu przejściowego. 

W celu wybrania  odpowiedniego podkładu , jest w opisie produktu podany nie tylko stopień jasności , ale również jej podcień. W tym przypadku rozróżniamy między chłodnym różowym ( noszą chętnie biżuterię srebrną) i żółtawo ciepłym  ( noszą raczej złotą). Szczególnie w Europe Południowej  może pojawić się podcień oliwno - zielony . Jeśli podcienie różowawy i żółty są wyważone jest mowa o neutralnym.

Techniki nanoszenia podkładu

Profi poleca , pod podkładem użycie tzw. primer ,wygładzającego wygląd skóry. Również pielęgnacja może mieć na to wpływ , jak dobrze trzyma się podkład.  Nie wolno przeceniać  użycie narzędzi , z jakimi podkład jest nanoszony: dla kremistego , płynnego i zbitego podkładu  można używać opuszki palców , wspierające własne ciepło na skórze.  Z pędzelkiem można rozprowadzić podkład bardziej równomiernie. Kto to dobrze zna, może użyć gąbki , zapewniające gęściejsze nałożenie podkładu.

Zasadniczo, nie powinno się od razu używać dużej ilości  bezpośrednio na twarzy. Lepiej jest  rozprowadzić najpierw podkład na powierzchni dłoni i stamtąd z pomocą pędzelka  lub gąbki na twarzy w małych ilościach. Konieczne jest użycie bez nacisku  i z koncentracją na miejsca . które są zaczerwienione  lub niespokojne. 

Fundacje pudrowe nanosi się z pomocą grubego  pędzla np. Kabuki,  lub gąbki . Ponieważ potrzeba mało produktu , konieczne jest oklepanie pędzla , zanim wyląduje on na twarzy. Jeśli rezultat wygląda trochę zakurzony , najlepiej jest użyć  podmuch wody kwiatowej lub sprayu wodnego , na twarzy.

Wskazówka: Skóra wygląda bardzo naturalnie,jeśli najpierw użyjesz BB krem lub lekki podkład  na twarzy i dopiero po tym  jeszcze raz na zaczerwienionych miejscach używasz korektora lub poprawiasz z podkładem pokrywającym.

Podkład  dla każdego rodzaju skóry i każdej porze roku

Dla skóry suchej lub dojrzałej jest pielęgnujący i bardziej zbity podkład  lub kremy BB i CC szczególnie dobre. Pod podkład pudrowy  powinno się, przy tym typie skóry  , używać bogatą  pielęgnację i troszeczkę podkładu mineralnego  bezpośrednio wymieszanego z pielęgnacją dzienną . Idelanym dla skóry mieszanej i tłustej są podkłady mineralne lub lekkie płynne podkłady. Skóra wrażliwa korzysta z  czystych składników  podkładu w proszku.

Wskazówka: W sezonie zimowym, potrzebuje skóra więcej pielęgnacji i tłuszczu , dlatego są godne polecenia podkłady kremiste i zbite. Latem, produkuje skóra więcej łoju i dlatego czuje się podkład w proszku lepiej.