W poszukiwaniu odpowiedniego podkładu: przewodnik podkładów w EccoVerde

Najczęstsze życzenie dla podkładu powinno brzmieć tak: ja chcę podkład, który jest równomierny i wyrównany, ale mimo tego nie daje podobnego wyglądu do maski! Co to jest podkład i jak znajdę odpowiedni produkt - poniżej mamy parę porad i informacji:

Podkłady i kosmetyki naturalne

Podkład to podstawowy produkt do makijażu, który optycznie wygładza i ujednolica koloryt cery. W przeciwieństwie do kosmetyków konwencjonalnych, podkłady naturalne nie mogą zawierać silikonu lub syntetycznych substancji ropopochodnych. Aby osiągnąć przyjemną konsystencję kosmetyku, w kompozycji formuł zastosowanie znajdują olejki roślinne, które wspaniale wygładzają skórę i są równie lekkie jak silikony. Popularną formą naturalnego podkładu jest podkład sypki, zawierający sproszkowane substancje, zapewniający naturalny i świeży wygląd cery.

Konsystencja, pokrycie i wykończenie podkładem:

płynny podkład o konsystencji balsamu, który przyjemnie pielęgnuje skórę. Praktyczne w drodze są kompaktowe podkłady, mające bardziej solidną, ale dość gładką konsystencję.Sproszkowane podkłady to przeważnie sypkie podkłady mineralne. Wybór koloru jest w tej grupie produktów największy, dlaczego wyglądają podkłady tej grupy bardzo naturalnie na skórze. Dopiero przed 2 - 3 lat zapewniły sobie stałe miejsce produkty jak BB kremy i kremy CC . To jest rodzaj przyciemnionych kremów , zawierających specjalności jak ochrona przeciwsłoneczna czy specjalne subsatancje działające.

Większość naturalnych podkładów posiada siłę pokrycia lekką do średniej , czasami ale również bardzo wysoką . Pudrowate podkłady mineralne można łatwo nakładać poprzez użycie paru warstw bardzo delikatnych na skórze. Pojęcie " wykończenie" oznacza czy podkład działa matująco ( dla skóry mieszanje i tłustej) lub zapewnia odżywczy połysk na twarzy (dla suchej i dojrzałej skóry). Aby wzmocnić to działanie , można użyć na podład matujące lub połyskujące pudry.

Znajdź odpowiedni odcień

Podkład nie powinien być za ciemny , ale również nie powinien wyglądać wapniowato na twarzy. Najlepiej jest nanieść trochę podkładu na linii brody , aby zobaczyć czy bardzo widoczna jest różnica między skórą pokrytą make - up a skórą bez makijażu.

Z odrobiną praktyki i wiedzy odnośnie indywidualnego koloru skóry można w sklepie internetowym bezproblemowo kupować odpowiedni podkład . Podkłady są najczęściej uszeregowane zależnie od stopnia ich jasności i odpowiednio opisane . I tak jest bardzo jasna skóra , który ciężko będzie brązowa - ona jest opisana jako "Fair", Stopień "Light" - opisuje jasne odcienie skóry , które na słońcu pozyskują kolor . "Medium" - to środkowy odcień , to jest lekko brązowa skóra Europy Centralnej. "Tan" - to skóra dobrze brązowa i raczej typ Południowej Europy. I jeszcze ciemniejszym odcieniem jest "Dark".

Wskazówka: Większość kobiet ma jaśniejszą cerą zimą, aniżeli latem . Z dwoma odcieniami podkładu można, zależnie od potrzeby, znaleźć odpowiedni kolor dla czasu przejściowego.

W celu wybrania odpowiedniego podkładu , jest w opisie produktu podany nie tylko stopień jasności , ale również jej podcień. W tym przypadku rozróżniamy między chłodnym różowym ( noszą chętnie biżuterię srebrną) i żółtawo ciepłym ( noszą raczej złotą). Szczególnie w Europe Południowej może pojawić się podcień oliwno - zielony . Jeśli podcienie różowawy i żółty są wyważone jest mowa o neutralnym.

Techniki nanoszenia podkładu

Profi poleca , pod podkładem użycie tzw. primer ,wygładzającego wygląd skóry. Również pielęgnacja może mieć na to wpływ , jak dobrze trzyma się podkład. Nie wolno przeceniać użycie narzędzi , z jakimi podkład jest nanoszony: dla kremistego , płynnego i zbitego podkładu można używać opuszki palców , wspierające własne ciepło na skórze. Z pędzelkiem można rozprowadzić podkład bardziej równomiernie. Kto to dobrze zna, może użyć gąbki , zapewniające gęściejsze nałożenie podkładu.

Zasadniczo, nie powinno się od razu używać dużej ilości bezpośrednio na twarzy. Lepiej jest rozprowadzić najpierw podkład na powierzchni dłoni i stamtąd z pomocą pędzelka lub gąbki na twarzy w małych ilościach. Konieczne jest użycie bez nacisku i z koncentracją na miejsca . które są zaczerwienione lub niespokojne.

Fundacje pudrowe nanosi się z pomocą grubego pędzla np. Kabuki, lub gąbki . Ponieważ potrzeba mało produktu , konieczne jest oklepanie pędzla , zanim wyląduje on na twarzy. Jeśli rezultat wygląda trochę zakurzony , najlepiej jest użyć podmuch wody kwiatowej lub sprayu wodnego , na twarzy.

Wskazówka: Skóra wygląda bardzo naturalnie,jeśli najpierw użyjesz BB krem lub lekki podkład na twarzy i dopiero po tym jeszcze raz na zaczerwienionych miejscach używasz korektora lub poprawiasz z podkładem pokrywającym.

Podkład dla każdego rodzaju skóry i każdej porze roku

Dla skóry suchej lub dojrzałej jest pielęgnujący i bardziej zbity podkład lub kremy BB i CC szczególnie dobre. Pod podkład pudrowy powinno się, przy tym typie skóry , używać bogatą pielęgnację i troszeczkę podkładu mineralnego bezpośrednio wymieszanego z pielęgnacją dzienną . Idelanym dla skóry mieszanej i tłustej są podkłady mineralne lub lekkie płynne podkłady. Skóra wrażliwa korzysta z czystych składników podkładu w proszku.

Wskazówka: W sezonie zimowym, potrzebuje skóra więcej pielęgnacji i tłuszczu , dlatego są godne polecenia podkłady kremiste i zbite. Latem, produkuje skóra więcej łoju i dlatego czuje się podkład w proszku lepiej.