Miód - lecznicza magiczna broń

Miód - lecznicza magiczna broń

Wiedza na temat uzdrawiającej mocy miodu jest bardzo stara. Dlaczego natomiast miód jest taki zdrowy? Sekret ten tkwi w jego składnikach.

Miód jest trudnym do stworzenia produktem. Pojedyncza pszczoła dla jednego kila miodu musiałaby siedem razy okrążyć ziemię. Dlatego ten cały wysiłek musi być tego warty. Dla pszczół miód jest również pożywieniem i źródłem energii, przede wszystkim zimą, ale również przy złej pogodzie. Również człowiekowi służy on jako źródło energii oraz ma on do tego jeszcze całkiem inne pozytywne działania.

Już starożytni Egipcjanie znali lecznicze działanie miodu przed tysiącami lat. Również Hipokrates znany lekarz antyku wykorzystywał przeciwgorączkowe działanie miodu i leczył nim zewnętrzne rany.

Niezliczone badania wykazują, to co już było znane od dawna: miód wspiera swoim działania naturalne procesy lecznicze ciała.

Jak działa miód?

Zapobiega on rozwojowi bakterii, poprzez odciąganie bakterii wody, dlatego te obumierają. Do tego dochodzi zawarty w miodzie enzym pszczeli oksydaza glukozy, który przekształca się w organizmie w dezynfekujący nadtlenek wodoru. Inne zdrowe składniki jak wapń, żelazo i magnez wzmacniają system odpornościowy.

To unikalne połączenie, które pochodzi z nektaru, pyłku i rosy od samych pszczół jest tajemnicą.

Miód składa się głównie z cukru owocowego i glukozy, jak również 15-23% wody. Do tego dochodzą około 2% enzymy. Te połączenia białkowe są skuteczne przeciw bakteriom. Są one same produkowane przez pszczoły i powinny być zachowane w warunkach aseptycznych.

Ze względu na swoje wyjątkowe właściwości miód może być w idealny sposób wykorzystany również w kosmetyce. Na skórze wspiera on procesy lecznicze, koi i jest przeciwzapalny. W produktach kosmetycznych miód dba o miękką skórę. W pielęgnacji do twarzy wykorzystuje się go przede wszystkim dla zniszczonej, wrażliwej i suchej skóry. W szamponie składnik miodu działa kojąco na podrażnioną i suchą skórę głowy.

W naszym sklepie Ecco Verde mamy duży wybór produktów do pielęgnacji ciała z miodem. W ten sposób również i ty możesz korzystać z leczniczych sił miodu.