Nieodpowiedni produkt? Nie ma problemu

Kupiłaś niewłaściwy podkład? Albo twój krem jest za tłusty? Przedstawimy Ci 10 pomysłów, jak zutylizować produkty kosmetyczne, których nie chcesz więcej stosować.

Czasami kosmyki kupuje się pod wpływem impulsu, dlatego też stosuje się je w tej sytuacji rzadko i leżą one tylko w szufladzie. Zanim wyrzucisz produkty kosmetyczne, których już nie chcesz więcej stosować lub dokonałeś nie właściwego zakupu, zmień po prostu ich funkcję i zutylizuj je. Oszczędzasz nie tylko pieniądze, lecz również działasz na korzyść środowiska.

Tutaj znajdziesz nasze wskazówki:

  • Podkład jest za jasny lub za ciemny?

Czasami kupisz podkład o niewłaściwym odcieniu. Do nieodpowiedniego wyboru może przyczyniło się złe światło w sklepie. Złym doradcą jest również pośpiech lub dokonanie niewłaściwego wyboru podczas zakupów przez internet. Co można zrobić? Nałóż jaśniejszy podkład na środek twarzy, a ciemniejszy poniżej kości policzkowych, skroni i szczęki. Jeśli je dobrze wymieszasz na przejściach, powstaną naturalne kontury bez kontrastów kolorystycznych.

  • Szminka i róż

Myślałaś kiedyś, aby stosować szminkę jako róż lub odwrotnie? To działa. Spróbuj opuszkami palców nałożyć równomiernie szminkę na policzki. W ten sposób otrzymasz naturalny, jasny odcień skóry. Gdy szminka się skończy użyj róż dla cudownie pięknych ust.

  • Cienie

Cienie przede wszystkim z naturalnych minerałów nadają się do wielu rzeczy, jeśli dodasz do nich odpowiednie składniki. Wymieszane z jasnym lakierem do paznokci otrzymasz kolorowy lakier do paznokci, z kilkoma kroplami kremu nawilżającego otrzymasz krem do powiek, a az przeźroczystym masłem kakaowym mogą one nadać niuanse przy szmince.

  • Krem do twarzy

Masz odżywczy krem do twarzy, którego nie będziesz stosować, ponieważ twoja skóra jest przez niego zbyt tłusta? Nadaje się on wspaniale do szorstkich miejsc na ciele jak kolana, łokcie, stopy, a także do spierzchniętych dłoni.

  • Eyeliner oraz tusz do rzęs

Te dwa produkty są zamienne. Weź cienki pędzel z odrobiną tuszu do rzęs, aby podkreślić kąt oka lub pędzel z eyelinerem, aby poprawiać rzęsy.

  • Olejek do ciała

Masz olejek do ciała, którego nie będziesz używać? Wymieszaj go z solą lub cukrem stosuj jako peeling. Raz w tygodniu możesz w ten sposób delikatnie usuwać martwe komórki skóry.

  • Róż i kreda mineralna

Róż i kreda mineralna można stosować jako kompaktowe, nieprzeźroczyste cienie. Szczególnie gdy masz ciemne oczy pomarańczowy i czerwony kolor wyglądają ogrzewająco. PONADTO TE SAME ODCIENIE CIENI DO POWIEK I RÓŻU MAJĄ SUBTELNIE PIĘNY efekt.

  • Chusteczki

Jeśli masz chusteczki doczyszczenia, które już wyschły, możesz je wykorzystać do wycierania kurzu lub po prostu użyć je jako chusteczki do nosa.

  • Mleczko oczyszczające

Możesz dzięki niemu czyścić i pielęgnować buty skórzane i torebki. Turaj możesz zatem upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, zużyć mleczko oczyszczające i pielęgnować swoje rzeczy skórzane.

  • Szampon i odżywka

Szamponem możesz prać pranie ręczne (przede wszystkim swetry z wełny). Odżywkę możesz następnie wykorzystać jako płyn do płukania.