Dlaczego warto używać olejku do pielęgnacji twarzy

Dlaczego warto używać olejku do pielęgnacji twarzy

Jest wiele osób, które w ogóle nie biorą pod uwagę możliwości włączenia olejków roślinnych do rutyny pielęgnacyjnej. Powodem jest odczuwanie obawy, że w przypadku posiadania tłustej lub mieszanej cery olejek spowoduje pogorszenie jej stanu. Jest to wynikiem braku posiadania wiedzy z zakresu tematyki olejków pielęgnacyjnych.

Niestety wokół olejków kosmetycznych narosło wiele nieprawdziwych mitów, które prowadzą do powszechnego niezrozumienia wartości, jaką reprezentują olejki. Rezultat: wiele osób unika olejków do twarzy, odmawiając swojej skórze niezliczonych korzyści, które mogłaby czerpać z takiej pielęgnacji.

Powszechnie rozprzestrzeniła się informację, że olejek zapewnia skórze nawilżenie, podczas gdy oleje nie nawilżają skóry - ich funkcją jest zatrzymanie wilgoci już obecnej w skórze lub dostarczonej z innymi kosmetykami. Aby więc skóra nie utraciła zbyt dużo wilgoci (co jest problemem np. w sezonie zimowym, gdy powietrze w pomieszczeniach jest bardzo suche), warto regularnie stosować olejek do twarzy jako jeden z elementów pielęgnacji.

Innym zwodniczym mitem jest to, że olejki w zasadzie niczym się nie różnią i że wszystkie olejki powodują blokowanie porów skóry, co prowadzi do pojawiania się wyprysków. Istnieje wiele różnic między olejkami, począwszy od lepkiego, bardzo gęstego oleju rycynowego, który zastosowany solo ma tendencję do przesuszania skóry, po gęsty i wspaniale odżywczy olej z awokado, aż po bardzo lekki i szybko wchłaniający się olejek z pestek owoców kiwi. Poszczególne olejki mają różne właściwości, dlatego wybór odpowiedniego olejku, który najlepiej pasuje do Twojego rodzaju skóry, jest kluczowy do stworzenia odpowiedniej bazy pielęgnacyjnej.

Jednym z fałszywych mitów jest to, że skórze w ogóle nie potrzebne są olejki dostarczane z pielęgnacją. Oczywiście ludzka skóra samodzielnie produkuje oleiste sebum, które działa jak bariera zapobiegająca nadmiernej utracie wilgotności. Jednak wraz z wiekiem ludzkie ciało ma tendencję do wytwarzania coraz mniejszych ilości sebum, co prowadzi do większej utraty nawilżenia przez skórę, a tym samym do przesuszenia skóry. Im jesteśmy starsi, tym ważniejsze jest regularne stosowanie olejków w pielęgnacji twarzy.

Doskonałą opcją jest użycie olejku myjącego do oczyszczenia skóry. Teoria głosi, że związki tłuszczowe mogą być używane do rozpuszczania innych związków tłuszczowych. Kiedy więc oczyszczasz twarz olejkiem do demakijażu, optymalnie usunie on makijaż i nadmiar sebum z powierzchni skóry.

Zaletą stosowania olejowych preparatów myjących jest fakt, że nie tylko wspaniale oczyszczają, ale także nie powodują naruszenia równowago tłuszczowej skóry. Dzięki temu wspomagają zachowanie optymalnego nawilżenia skóry, w przeciwieństwie do wielu konwencjonalnych produktów myjących.

Wreszcie, olejki nie tylko delikatnie oczyszczają skórę i pomagają regulować równowagę nawilżenia, ale także zawierają wiele składników przeciwutleniających i przeciwzapalnych, w tym niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Wspaniale odżywcze działanie olejków na skórę sprawia, że twarz wygląda zdrowo i promiennie.