Rutyna pielęgnacyjna z produktami marki 100%Pure

Rutyna pielęgnacyjna z produktami marki 100%Pure

4 kroki do optymalnej pielęgnacji

Prosta rutyna pielęgnacyjna z czterema produktami marki 100% Pure

Rynek produktów pielęgnacyjnych jest ogromny i trudny do opanowania. Wiele z kosmetyków zachęca swoim składem i skutecznością, jednak przy tak dużej ilości, często zapominamy o jednym: dla skóry bardzo często mniej znaczy więcej. Znalezienie najlepszej możliwej pielęgnacji dla danego rodzaju skóry spośród wielu opcji może być zatem prawdziwym wyzwaniem. Nasz skóra nie potrzebuje jednak bardzo skomplikowanej pielęgnacji - wystarczą tylko cztery produkty, które optymalnie zaspokoją jej potrzeby i dzięki temu oferują jej odpowiednią pielęgnację. Jednak, aby dobrać odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne ważne jest jedno: znajomość własnego rodzaju skóry.

Określ typ swojej skóry

 • Dokładnie oczyść twarz.
 • Teraz pozwól skórze odpocząć przez godzinę - nie nakładaj kremu ani innych produktów pielęgnacyjnych.
 • Po godzinie dokładnie przyjrzyj się swojej skórze w lustrze, zapisz swoje obserwacje i porównaj je z poniższymi opisami.
 • Postaraj się jak najlepiej przypisać swoją skórę do jednego z typów, bo to upraszcza dobór produktów pielęgnacyjnych.

 • Skóra normalna: skóra twarzy ma drobne pory, jest aksamitna i wygląda na dobrze ukrwioną. W dotyku jest miękka i elastyczna.
 • Sucha skóra: nawet po upływie godziny skóra stała się napięta, a może nawet zaczerwieniona? Czy widzisz też łuszczące się plamy i drobne zmarszczki?
 • Zanieczyszczona i / lub tłusta skóra: twoja twarz wygląda na tłustą i błyszczącą, a także widać na niej zanieczyszczenia lub pryszcze. Jeśli masz zanieczyszczoną skórę, możesz również bardzo wyraźnie zobaczyć pory.
 • Skóra mieszana: strefa T (czoło, nos i podbródek) błyszczy się, wygląda na lekko tłustą i ma dość duże pory, a policzki i okolice oczu są ściągnięte i zaczerwienione? Są to wyraźne oznaki skóry mieszanej.
 • Skóra wrażliwa: skóra wygląda na podrażnioną, zaczerwienioną i napiętą w wielu miejscach.
 • Skóra dojrzała: czy masz zmarszczki wokół oczu, ust i czoła? Twoja skóra jest raczej sucha i szorstka? Wtedy prawdopodobnie Twoja twarz potrzebuje już pielęgnacji przeznaczonej dla skóry dojrzałej. Procesy starzenia rozpoczynają się między 20 a 30 rokiem życia, a skóra traci elastyczność.

Oczyszczanie - tonizacja - nawilżanie - ochrona przed słońcem: doskonała pielęgnacja w 4 prostych krokach

1 - oczyszczanie

Żel do mycia twarzy ma w zasadzie tylko jedno zadanie: delikatnie usunąć ze skóry brud, nadmiar sebum i makijaż. Decydując się na kosmetyki naturalne, rezygnujesz już z agresywnych dodatków i drażniących chemikaliów, jednak wskazane jest dostosowanie produktu do własnego typu cery, jeśli chodzi o pielęgnację.

 • Skóra normalna jest raczej nieproblematycznym rodzajem skóry i można ją optymalnie oczyścić delikatnym żelem lub pianką.
 • Sucha skóra potrzebuje szczególnie delikatnych produktów, które jej nie wysuszają, a jednocześnie pielęgnują podczas oczyszczania. W tym przypadku doskonałym wyborem będzie pianka do twarzy z organicznym olejem arganowym.
 • Skórę tłustą/zanieczyszczoną można oczyścić lekkim produktem bezalkoholowym. Idealny byłby taki z dodatkowymi właściwościami oczyszczającymi i równoważącymi, taki jak Charcoal Clay Cleanser lub Clear Complexion Cleanser Tea Tree.
 • Cera mieszana jest szczególnie wymagającym rodzajem cery, ponieważ muszą być zaspokojone dwie potrzeby jednocześnie. Pianka myjąca Green Tea Cloud Foam Cleanser, która głęboko oczyszcza, nie wysuszając idealnie sprawdzi się do pielęgnacji tego rodzaju skóry.
 • Wrażliwa skóra potrzebuje wyjątkowo łagodnego środka myjącego, takiego jak Cucumber Cloud Foam Cleanser.
 • Z kolei skóra dojrzała potrzebuje więcej czasu na regenerację, dlatego tutaj najlepszym wyborem będzie Blood Orange Cleansing Balm.

2 - tonizacja

Tonik to kosmetyk niezbędny do codziennej rutyny pielęgnacyjnej. To wszechstronny produkt, który nie tylko usuwa zanieczyszczenia i pozostałości makijażu po oczyszczeniu, ale również nawilża, przygotowuje skórę do dalszej pielęgnacji i wyrównuje poziom pH.

Różany płyn micelarny to klasyczny tonik, który jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry, jednocześnie delikatnie oczyszczając, nawilżając i tonizując.

3 - pielęgnacja nawilżająca

Każda skóra potrzebuje odpowiedniej ilości wilgoci i nawilżenia, ale nie każdy rodzaj skóry potrzebuje takiej samej ilości obu. Oleje są zasadniczo hydrofobowe (nierozpuszczalne w wodzie), ale mogą zapewnić optymalny bilans nawilżenia, ponieważ dostarczają skórze ważnych lipidów i w ten sposób wspierają naturalną barierę ochronną skóry. Lipidy zawarte w olejkach zatrzymują wilgoć w skórze i są szczególnie idealne do pielęgnacji skóry suchej. Jeśli jednak po zastosowaniu odżywki na bazie olejków skóra nadal wydaje się sucha, prawdopodobnie jest ona odwodniona – to nie jest typ skóry, ale stan przejściowy. Można temu zaradzić, dostarczając wilgoć/wodę - za pomocą wodnego kremu pielęgnacyjnego i intensywnie nawilżających dodatków, takich jak kwas hialuronowy.

Nawet przy pielęgnacji nawilżającej należy zadbać o to, aby skóra otrzymywała składniki odżywcze, których potrzebuje.

4 - ochrona przed promieniowaniem UV

Na koniec: nie zapomnij o kremie z filtrem! Dobra ochrona przed promieniowaniem UV jest niezbędna i nie może jej zabraknąć w żadnej rutynie pielęgnacyjnej. Chroni przed wolnymi rodnikami i szkodliwym promieniowaniem, które są główną przyczyną przedwczesnego starzenia się skóry. Ponadto stosowanie filtrów przeciwsłonecznych może nie tylko zapobiegać oznakom starzenia się skóry, ale także w istotny sposób przyczynia się do zapobiegania oparzeniom słonecznym i zmniejszania ryzyka raka skóry.

Informacje zawarte w tym artykule służą wyłącznie celom edukacyjnym i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej, diagnozy lub leczenia i nie należy na nich polegać.