HEJ ORGANIC linia dla skóry wrażliwej

HEJ ORGANIC linia dla skóry wrażliwej

Modna, wegańska marka HEJ ORGANIC z Niemiec oferuje szeroką gamę kosmetyków naturalnych, w tym także linię Sensitive, skierowaną do osób o wrażliwej skórze. Przyjrzymy się teraz bliżej, co dokładnie definiuje ten typ skóry i jak należy ją pielęgnować. To zadanie nie należy do łatwych, niemniej dbanie o kondycję cery może być przyjemne, bo dzięki odpowiednim kosmetykom skóra dostaje wszystko, czego potrzebuje, a w rezultacie odzyskuje równowagę i zdrowy blask.

Co charakteryzuje optymalną pielęgnację skóry wrażliwej?

Przede wszystkim staranność i intensywna ochrona przed wpływami środowiska. Ten typ cery często cierpi z powodu obniżonej zdolności bariery do samodzielnej ochrony, przez co skóra może być podatna na pojawianie się wyprysków, zaczerwienień i podrażnień. Szczególnie w okresie przejściowym między zmieniającymi się porami roku, jak również w czasie zimnych miesięcy. Ciągła ekspozycja na nagrzewające się powietrze na zmianę z wiatrem i chłodem źle wpływa na stan skóry, przez co wymaga ona wsparcia w postaci m.in. intensywnej pielęgnacji. Wrażliwa skóra łatwo traci równowagę i reaguje podrażnieniem na silne substancje oczyszczające, niektóre substancje pielęgnacyjne lub zapachowe. Ale promieniowanie słoneczne, gorące powietrze i odczuwanie stresu również są niepożądanymi czynnikami, które zawsze należy brać pod uwagę podczas doboru odpowiednich produktów pielęgnacyjnych.

Łagodne oczyszczanie i intensywna pielęgnacja

Optymalne oczyszczanie jest postrzegane jako główny filar pielęgnacji skóry. Wrażliwa skóra wymaga szczególnie łagodnego oczyszczania z pomocą nieinwazyjnych substancji. Najlepiej nadaje się do tego specjalne mydło do pielęgnacji twarzy, ponieważ jego wartość pH jest dopasowana do naturalnego pH skóry - dzięki temu nie stwarza ryzyka zaburzenia wrażliwej równowagi i funkcji ochronnych. Ważne jest, aby podczas mycia zwracać uwagę na temperaturę wody: powinna być letnia, ponieważ mycie za ciepłą lub zbyt zimną wodą może powodować pojawianie się podrażnień. Zdecydowanie należy unikać stosowania peelingów ziarnistych! Po oczyszczeniu delikatnie osusz twarz specjalnym, czystym ręcznikiem, unikając pocierania skóry.

Dodatkowa pielęgnacja powinna być jak najbardziej łagodna, a jednocześnie odżywcza i wzmacniająca naturalną barierę ochronną skóry. W tym przypadku mniej znaczy więcej! Im mniej składników zawiera produkt, tym mniejsze jest potencjalne ryzyko pojawienia się podrażnień. Sensitive Oil Serum i Sensitive 24H Cream HEJ ORGANIC to niezrównany duet, zapewniający optymalną uzupełniającą pielęgnację skóry. Serum, które zapewnia przyjemne nawilżenie i piękny blask cery, można stosować w czystej postaci przed nałożeniem kremu lub po zmieszaniu z kremem, który intensywnie nawilża i koi skórę rano i wieczorem. Wszystkie produkty pielęgnacyjne z tej linii zawierają regenerujący olej konopny oraz łagodzące ekstrakty z rumianku i owsa, które doskonale chronią skórę.

Dzięki uważnej pielęgnacji i zrównoważonemu trybowi życia nawet najbardziej wrażliwa skóra może odzyskać równowagę, objawiającą się zdrowym blaskiem, równomiernym kolorytem i poczuciem komfortu!

Poznaj wszystkie produkty z linii Sensitive.