5 etapów masażu ujędrniającego skórę twarzy

5 etapów masażu ujędrniającego skórę twarzy

Dzięki współczesnym technologiom receptury i porocesy wytwarzania kremów i serum do twarzy są już tak dobrze rozwinięte, że potrafią przynieść zadziwiająco pozytywne rezultaty. Ale czy wiesz, że możesz uzyskać jeszcze lepszy efekt pielęgnacji, jeśli zaaplikujesz produkty wraz z przeprowadzeniem masażu twarzy?

Dla osiągnięcia efektu zdrowej, promiennej cery znaczenie ma nie tylko to, jakich produktów używasz, ale także w jaki sposób je aplikujesz. Dzięki odpowiedniej technice można "podkręcić" działanie produktów pielęgnacyjnych. Tutaj właśnie do gry wkracza masaż. Wzmacniają on działanie produktu, powodując jego wnikanie jeszcze głębiej w skórę.

Istnieje pięć niezbędnych ruchów masujących, które mają pozytywny wpływ na naszą skórę. Pożądanymi skutkami są np.: uaktywnienie punktów akupresurowych, wzmocnienie drenażu limfatycznego i/lub poprawa ukrwienia skóry.

Oto pięć szybkich ruchów masujących, które pomogą lekko napiąć skórę twarzy i dodać jej energii:

  • Najpierw nałóż odpowiednią ilość serum lub kremu na dłoń, a następnie rozetrzyj ją między dłońmi.
  • Krok 1: Ułóż palce na środku podbródka, po czym przesuń je płynnym rychem w kierunku skroni.
  • Krok 2: Następnie umieść palce po obu stronach ust i przesuń je z powrotem w kierunku skroni ruchem do góry.
  • Krok 3: Na koniec umieść palce po bokach nosa i przesuń je z powrotem w kierunku skroni.
  • Powtórz te trzy kroki od pięciu do dziesięciu razy.
  • Krok 4: Następnie umieść palce na skroniach i przesuń je w kierunku linii włosów, powtarzając ten ruch pięć do siedmiu razy.
  • Krok 5: Na koniec umieść palce na grzbiecie nosa i przesuń je w kierunku czoła. Powtórz ten ruch od pięciu do siedmiu razy.

Po masażu Twoja skóra będzie wyglądać na jędrniejszą lekko zaróżowioną. Dzieje się tak, masaż pobudza krążenie krwi. Ponadto te ruchy są idealne do ćwiczeń tonizujących.