Essentiq - jakość natury

W tym tygodniu chcemy Wam przedstawić słoweńską firmę Essentiq oraz przybliżyć zasady, według których powstają kosmetyki tej marki.

Założeniem Essentiq jest uzyskanie jak największej siły życia płynącej z natury i jak najmniejszej w sposób syntetyczny.

Zasada ta stała sie priorytetem całej firmy i odzwierciedla się już w samej nazwie. Nazwa firmy składa się z angielskiego słowa „essence“ i francuskiego „authentique“ i oznacza "naturalna esencja".

To właśnie oferuje nam Essentiq w swoich produktach. Ich produkty zawierają około 98% składników naturalnych pochodzących z biologicznych upraw, które w sprawdzony sposób odżywiają skórę oraz włosy, chronią i pielęgnują. Pozostałe składnik (jeden lub dwa procent) to naturalne konserwanty, emulgatory itd. Są one dodawane w bardzo małych ilościach i są ważne, aby zapobiegać zanieczyszczeniom przez bakterie, wirusy i grzyby.

Wszystkie produkty firmy Essentiq są wolne od syntetycznych barwników, składników zapachowych konserwantów, wybielaczy, alkoholi etylowych, stabilizatorów, PEG, SLS, SLES, parafiny, silikonów oraz innych petrochemicznych składników jak organizmów genetycznie zmodyfikowanych.

Ponadto Essentiq kładzie dużą wartość, aby przy produkcji były zastosowane tylko naturalnie zwierzęce produkty jak mleko, czy miód. Opakowania nadają się w 100% do recyclingu.

Essentiq Facial Serum

Serum do twarzy firmy Essentiq jest czymś niezwykle wyjątkowym. Zostało ono stworzone według nowej koncepcji - całkowicie bez alkoholu. Wiele produktów tego rodzaju, które są dzisiaj dostępne na rynku zawierają etanol, jako środek rozpuszczający dla olei itd. Niestety alkohol wysusza silnie skórę. To innowacyjne serum do twarzy wykorzystuje zamiast alkoholu czyste roślinne glikozydy i oleiniany. To widać już podczas nakładania tego serum. Pozostawia ono lekko białe przebarwienia, które zostają szybko wchłonięte przez skórę.

Żele pod prysznic bez siarczanów

Nowością jest również linia produktów pod prysznic bez siarczanów. Rezygnacja z siarczanów w produktach do mycia ciała ma dużo zalet. Dzięki temu zmniejsza się również prawdopodobieństwo podrażnienia skóry, skóra traci mniej nawilżenia podczas mycia oraz zapobiega zniszczeniu ochronnego płaszcza kwasów, przez co skóra wchłania także niewielką ilość składników szkodliwych. Ponadto kolor farbowanych włosów dłużej się utrzymuje.

Odkryj tutaj wszystkie produkty firmy essentiq.