Delikatna pielęgnacja skóry maluszka

Skóra niemowlęcia jest bardzo wrażliwa, dlatego też wymaga starannej pielęgnacji. Ważne jest, aby produkty dla maluchów zawierały jak najmniej składników i były bez wszelkich zmiękczaczy, olejów eterycznych, konserwantów, składników zapachowych i barwników. Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat, jak delikatnie chronić wrażliwą skórę malucha.

Oczyszczanie

Ważna informacja: Na początku do oczyszczania skóry niemowlęcia stosuj po prostu ciepłą wodę. Skóra po porodzie jest bardzo wrażliwa i musi się najpierw rozwinąć. Dlatego też na początku nie należy stosować żadnych dodatków podczas kąpieli, ponieważ wysuszają one tylko niepotrzebnie skórę. U dzieci, które już mają suchą skórę,możesz dodać do wody kilka kropel olejku dla niemowląt jak np. Baby Bee Nourishing Baby Oil od Burt's Bees. Możesz również po kąpieli zastosować na suchą skórę nieperfumowany krem dla niemowląt. Idealne nadaje się tu krem pielęgnacyjny dla dzieci i niemowląt firmy lavera. Idealnie pielęgnuje on twarz i ciało maluszka.

Z czasem skóra malucha staje sie bardziej odporna na wpływ środowiska zewnętrznego. Możesz wtedy także używać łagodnego szamponu i żelu do kąpania firmy Weleda. Produkt ten delikatnie oczyszcza, a jednocześnie pielęgnuje skórę dzięki zawartości olejku migdałowego i olejku sezamowego oraz ekstraktu z nagietka z kontrolowanych upraw biologicznych.

Wysypka na skórze pod pieluszką - pieluszkowe zapalenie skóry

Podrażnienia występują najczęściej na skórze pokrytej pieluszką. Brak dostępu powietrza do skóry powoduje zaczerwienienia i wysypkę. Możesz jednak działać zapobiegawczo, poprzez częstą zmianę pieluszki i oczyszczanie skóry wodą. Zadbaj również, aby umożliwić skórze wystarczającą ilość powietrza i zrezygnuj czasami z zakładania pieluszki. Pielęgnuj także skórę odpowiednim kremem jak np. krem dla niemowląt z nagietkiem firmy Weleda. Krem ten pielęgnuje wyjątkowymi składnikami jak nagietek i rumianek, które pochodzą z kontrolowanych upraw biologicznych. Również organiczna pasta cynkowa dla niemowląt od Pilogen z najlepszymi olejami, witaminami i nagietkiem to idealna pomoc. Tworzy ona ochronny film na skórze i chroni przed wilgocią w obszarze pieluszki. Produkt ten został dermatologicznie przetestowany i optymalnie chroni przed podrażnieniami. Także balsam dla niemowląt od Badger Balm z naturalnymi pielęgnującymi składnikami i kojący krem pod pieluszkę firmy Biofficina Toscana z łagodzącymi ekstraktami roślinnymi nadają się idealnie do tego celu.

Ochrona przeciwsłoneczna

Ponieważ skóra malucha jest bardziej wrażliwa niż skóra osoby dorosłej i jest jeszcze w trakcie rozwijania wielu funkcji ochronnych, należy ją w szczególny sposób chronić przed słońcem. Pamiętaj: Im młodsze dziecko, tym bardziej szkodliwe skutki oparzeń słonecznych. Ryzyko wystąpienia raka skóry drastycznie wzrasta.

Aby idealnie chronić skórę swojej pociechy, polecamy krem przeciwsłoneczny dla niemowląt od ECO- Cosmetics ze współczynnikiem ochrony LSF 50. Został on przygotowany specjalnie dla wrażliwej, mającej skłonności do zaczerwienień i alergii skóry, nie zawiera perfum oraz oferuje skuteczną ochronę przed promieniami.

W razie wątpliwości poproś o radę Twojego pediatrę.