Porady dla pięknej skóry aż po późną starość

Porady dla pięknej skóry aż po późną starość

Piękną cerę i zdrową, elastyczną, bez zmarszczek skórę nie otrzymasz w prezencie. Wystarczy jednak, że zadbasz odpowiednio o swoją cerę, a masz duże szanse osiągnąć zaskakująco dobre rezultaty.

Jaka jest tajemnica pięknej cery? Z pewnością predyspozycje mają duży wpływ. Co więcej, duże znaczenie ma, co dajesz, a może czego nie dajesz swojej skórze.

Kompleksowa pielęgnacja - przede wszystkim dla twarzy

Bardzo ważne dla pięknej skóry jest bogata pielęgnacja ciała.

Pamiętaj, aby nigdy nie kłaść się spać w makijażu oraz bez umycia twarzy. Kremy, makijaż, pot itd. zatykają pory, a przez to skóra nie może swobodnie oddychać. Tworzy się talk, rozmnażają bakterię i w ten sposób dochodzi do problemów ze skórą. Sama woda nie wystarczy, ponieważ nie usuwa ona tłuszczu. Mydła natomiast strasznie wysuszają skórę. Najlepiej, gdy będziesz używać specjalnych produktów do oczyszczania dopasowanych dla twojej skóry.

Maseczki to zawsze dobry pomysł. Specjalnie dopasowane do rodzaju cery dostarczają one skórze, wszystkiego, czego ona potrzebuje. Do tego mają natychmiastowe działanie. Składniki czynne wchłaniają się najlepiej, gdy pory są otwierane przez ciepłą parę. Przed maseczką można zastosować delikatny peeling. Stosowanie regularnego peelingu (raz w tygodniu) pomaga zmniejszyć pory, usunąć zaskórniki oraz pobudza krążenie krwi.

Pamiętaj również, że skóra cieszy się także z masażu. Dlatego najlepiej przed nałożeniem makijażu, możesz delikatnie wmasować, małymi okrężnymi ruchami bogaty krem. Następnie nadmiar kremu usunąć przy pomocy ręcznika papierowego.

Dużo pij

Ciało człowieka składa się głównie z wody. Duże spożywanie płynów pomaga, utrzymać piękną cerę. Gdy mało pijesz, powstają często suche zmarszczki. Zacznij dzień najlepiej od szklanki wody z cytryną. To stymuluje metabolizm.

Chroń skórę przed promieniami UV

Promienie słoneczne UV sprawiają, że skóra się starzeje. W najgorszym wypadku mogą nawet przyczyniać się do raka skóry. Dlatego dobra ochrona to złoto, przeciw zmarszczkom i chorobie nowotworowej. Pamiętaj, aby używać kremów na dzień i kosmetyków do makijażu z ochroną UV.

Właściwe odżywianie

Spożywaj dużo świeżych owoców i warzyw. Witamina A wspiera podział komórek oraz pomaga tworzenie elastycznych włókien. Marchewka, brokuł, szpinak i dynia zapobiegają suchej skórze. Z ujędrniających właściwości witaminy C i E cieszy się oczywiście skóra, a szczególnie tkanka łączna.

Detoksykacji i tego się trzymać

Nikotyna i inne szkodliwe składniki strasznie przyczyniają się do starzenia skóry. Naczynia się zwężają, krążenie jest utrudnione, a skóra wygląda szaro i blado. Dziewczyna, która w wielu 15 lat zacznie palić papierosy, ma w wieku 20 lat skórę 25 latki, w wieku 25 lat skórę 35 laki, a w wieku 30 lat jej skóra wygląda jak u kobiety 45 letniej. Proces starzenia ciągle się przyśpiesza. W wieku 50 lat czas na nową skórę, niestety jest już za późno. 

Również spożywanie zbyt dużej ilości alkoholu to niezbyt dobry pomysł, ponieważ pozbawia on organizm wody. W ten sposób skóra wysusza się, co ma wpływ na jej zdolności i prowadzi do powstawania suchych zmarszczek.

Śpij dobrze i miej dobry nastrój

Sen sprawia, że jesteś młody, ponieważ podczas snu odbywa się regeneracja komórek. Regularny sen pomaga, utrzymać młodo skórę. Kremy na noc wspierają również ten proces, ponieważ dostarczają one skórze składników czynnych z aminokwasów, ginkgo, trawy cytrynowej i białka pszenicy. Kremy te należy nakładać również na dekolt.

Psychiczny stan jest odzwierciedleniem skóry. Relaksuj się zatem regularnie i dbaj o to, abyś czuł się dobrze.