Iris Anti-Ageing Prebiotic od farfalla

Iris Anti-Ageing Prebiotic od farfalla

Naturalna pielęgnacja twarzy po menopauzie

Kobiety przechodzą przez trzy fazy życia:

  • Pierwsza faza trwa od urodzenia do początku dojrzewania.
  • Druga zaczyna się od pierwszej miesiączki i kończy się ostatnią miesiączką.
  • Potem następuje trzecia faza życia, w której staje się dojrzałą kobietą.

Jednak ta ostatnia faza często nie jest tak niecierpliwie oczekiwana jak druga. Jest zwykle postrzegana jako synonim utraty dopiero wtedy, gdy obraz siebie jako kobiety zaczyna się chwiać i wszystko ulega zmianie: rola matki, wygląd zewnętrzny i być może także zakres obowiązków zawodowych. To czas zmian, w którym wyznaczane są nowe cele, na nowo kontempluje się pojęcie kobiecości i szuka się nowego rytmu życia.

Przeciwdziałanie słabnięciu sił witalnych z pomocą kuracji hormonalnej, liftingu czy zastrzyków jest łatwe i bardzo kuszące, choc kosztowne. Jednak kobiety, które wybierają naturalne metody, m.in. olejki eteryczne, otrzymują optymalne wsparcie, czy to w przypadku wahań nastroju, uderzeń gorąca czy zmian cery.

Nasza skóra co 30 dni przechodzi metamorfozę, jednak wraz z wiekiem proces ten zwalnia, a skóra staje się bardziej sucha wraz ze spadkiem poziomu estrogenów, traci elastyczność i pojawiają się zmarszczki. Ponadto skóra staje się bardziej cienka i coraz bardziej podatna na pojawianie się plam pigmentacyjnych. Na szczęście naturalne składniki aktywne kosmetyków mogą stymulować procesy skóry, a tym samym zmniejszać widoczność oznak starzenia. Dlatego farfalla wykorzystuje olejki eteryczne nie tylko dla dobrego samopoczucia, ale także jako głęboko skuteczne składniki aktywne w kosmetykach. Czterdzieści lat doświadczenia w dziedzinie aromaterapii to podstawa do wykorzystania aktywnej substancji wybranych olejków eterycznych, aby wspomóc cykl regeneracji skóry. Drogocenne olejki eteryczne i tłoczone na zimno organiczne oleje roślinne w połączeniu z hydrolatami obfitującymi w składniki aktywne, naturalne kosmetyczne składniki aktywne, takie jak prebiotyki i kwas hialuronowy, zapewniają tym samym regenerację, ujędrnienie i optymalne napięcie.

Równowaga flory bakteryjnej skóry stanowi tarczę ochronną dla zdrowia skóry

Powierzchnia skóry jest skolonizowana przez liczne bakterie i drobnoustroje, które określane są mianem flory bakteryjnej skóry lub mikrobiomu. Ich rolą jest tworzenie symbiozy na skórze i są niezbędne dla jej zdrowia, gdyż chronią przed szkodliwymi drobnoustrojami i wpływami środowiska, wzmacniają układ odpornościowy i barierę ochronną oraz poprawiają równowagę nawilżenia skóry, co również zapobiega starzeniu się skóry.

Harmonię flory bakteryjnej skóry wspierają naturalne kosmetyki prebiotyczne, które sprzyjają warunkom życia pożytecznych bakterii i pobudzają ich aktywność, zapewniając w ten sposób pożądany efekt przeciwstarzeniowy. Proces złuszczania martwego naskórka zostaje przyspieszony, co zapewnia bardziej promienny wygląd cery, a jednocześnie wspiera zachowanie optymalnej grubości skóry.

Iris Anti-Aging Prebiotic pielęgnacja twarzy dla skóry dojrzałej i bardzo dojrzałej po menopauzie

Olejek eteryczny z irysa nie tylko odznacza się czarującym zapachem oraz intensywnymi właściwościami oczyszczającymi, ale także skutecznie działa przeciwstarzeniowo. Wspomaga regenerację, chroni komórki i spowalnia procesy starzenia się skóry. Kluczowy składnik zapewnia dogłębnie skuteczną regenerację skóry dojrzałej, a kompleks naturalnych składników aktywnych z wysoce skutecznymi prebiotykami intensywnie nawilża i wyraźnie poprawia strukturę skóry, wspiera florę bakteryjną dojrzałej skóry, utrzymuje jej nawilżenie i napina skórę, dzięki czemu podkreśla rysy twarzy.