Pielęgnacja skóry jesienią

Pielęgnacja skóry jesienią

Przy spadających temperaturach skóra wymaga innej pielęgnacji. Jeśli nie chcesz mieć wyschniętej, popękanej skóry, powinieneś się na to przygotować.

Jesień ma wiele zalet dla naszej skóry: promieniowanie UV jest niższe niż w lecie, nasza skóra nie musi być tak mocno chroniona i nie starzeje się tak szybko. Niestety pojawiają się także wady: suche gorące powietrze w środku a na zewnątrz zimno. Rezultatem jest sucha, podrażniona skóra.

Istnieje kilka powodów:

  • Po pierwsze naczynia krwionośne spowodowane zimnem zmiejszają się, występuje gorsze krążenie krwi, a tym samym zmniejsza się przypływ składników odżywczych.
  • Gruczoły łojowe zmniejszają w niskich temperaturach swoją produkcję, skóra wysycha szybciej.
  • Ponadto warstwa tłuszczu skóry przy 8 stopniach nie może rozprzestrzeniać się w postaci cienkiej warstewki.

Jeśli skóra nie jest obficie pielęgnowana to pojawiają się wkrótce napięcia, suchość, swędzenie i pęknięcia. W bardzo ciężkich przypadkach skóra wręcz pęka. By tego uniknąć, powinno rozpocząć się pielęgnację przed pojawieniem się pierwszych objawów. W przeciwnym razie trwa to znacznie dłużej, aż skóra się zregeneruje.

Należy jednak pamiętać, aby zmiany kosmetyków dokonywać powoli i dać skórze czasu, aby się mogła przyzwyczaić. W przeciwnym razie mogą wystąpić zanieczyszczenia.

Oto nasze wskazówki dla jedwabiście miękkiej skóry, nawet w zimie:

Płyn

Zawsze upewnij się, że wystarczająco dużo pijesz. Co najmniej dwa litry dziennie. W przeciwnym razie brakuje twojemu organizmowi płynów, co powoduje, że skóra wysycha.

Oczyszczenie

Prysznic jest lepszym rozwiązaniem niż kąpiel w wannie, ponieważ nie styka się tak długą z wodą, która ją odtłuszcza. Bierz prysznic tylko z letnią wodą i używaj nawilżających balsamów pod prysznic. Przywracają skórze utraconą wilgoć. Jeśli nie chcesz zrezygnować z kąpieli, zastosuj dodatki do kąpieli ze składnikami nawilżającymi.

Ochrona przeciwsłoneczna

Chociaż słońce jesienią i zimą traci swoją moc, to nie znaczy, że jest nieszkodliwe. Jeśli jesteś w jasne, słoneczne dni przez długi czas na dworze, to ochrona UV jest również ważna w zimnych miesiącach. SPF 10 to minimalny filtr, którego powinno się używać.

Kontynuacja tematu w drugiej części.