Pielęgnacja skóry jesienią

Przy spadających temperaturach skóra wymaga innej pielęgnacji. Jeśli nie chcesz mieć wyschniętej, popękanej skóry, powinieneś się na to przygotować.

Jesień ma wiele zalet dla naszej skóry: promieniowanie UV jest niższe niż w lecie, nasza skóra nie musi być tak mocno chroniona i nie starzeje się tak szybko. Niestety pojawiają się także wady: suche gorące powietrze w środku a na zewnątrz zimno. Rezultatem jest sucha, podrażniona skóra.

Istnieje kilka powodów:

  • Po pierwsze naczynia krwionośne spowodowane zimnem zmiejszają się, występuje gorsze krążenie krwi, a tym samym zmniejsza się przypływ składników odżywczych.
  • Gruczoły łojowe zmniejszają w niskich temperaturach swoją produkcję, skóra wysycha szybciej.
  • Ponadto warstwa tłuszczu skóry przy 8 stopniach nie może rozprzestrzeniać się w postaci cienkiej warstewki.

Jeśli skóra nie jest obficie pielęgnowana to pojawiają się wkrótce napięcia, suchość, swędzenie i pęknięcia. W bardzo ciężkich przypadkach skóra wręcz pęka. By tego uniknąć, powinno rozpocząć się pielęgnację przed pojawieniem się pierwszych objawów. W przeciwnym razie trwa to znacznie dłużej, aż skóra się zregeneruje.

Należy jednak pamiętać, aby zmiany kosmetyków dokonywać powoli i dać skórze czasu, aby się mogła przyzwyczaić. W przeciwnym razie mogą wystąpić zanieczyszczenia.

Oto nasze wskazówki dla jedwabiście miękkiej skóry, nawet w zimie:

Płyn

Zawsze upewnij się, że wystarczająco dużo pijesz. Co najmniej dwa litry dziennie. W przeciwnym razie brakuje twojemu organizmowi płynów, co powoduje, że skóra wysycha.

Oczyszczenie

Prysznic jest lepszym rozwiązaniem niż kąpiel w wannie, ponieważ nie styka się tak długą z wodą, która ją odtłuszcza. Bierz prysznic tylko z letnią wodą i używaj nawilżających balsamów pod prysznic. Przywracają skórze utraconą wilgoć. Jeśli nie chcesz zrezygnować z kąpieli, zastosuj dodatki do kąpieli ze składnikami nawilżającymi.

Ochrona przeciwsłoneczna

Chociaż słońce jesienią i zimą traci swoją moc, to nie znaczy, że jest nieszkodliwe. Jeśli jesteś w jasne, słoneczne dni przez długi czas na dworze, to ochrona UV jest również ważna w zimnych miesiącach. SPF 10 to minimalny filtr, którego powinno się używać.

Kontynuacja tematu w drugiej części.