Dzięki tym wskazówkom Twoje stopy staną się piękne!

Dzięki tym wskazówkom Twoje stopy staną się piękne!

Zimą pielęgnacja stóp bywa zaniedbywana. Powód jest dość oczywisty: w chłodne miesiące stopy są starannie owinięte wygodnymi ciepłymi skarpetami, po czym umieszczane w butach. Nikt nie widzi Twoich stóp, więc ich właścicielowi zdarza się o nich zapomnieć. Ale im cieplejsze, tym lżejsze i bardziej przewiewne będzie obuwie - zamiast butów, sandałów lub klapek to kolejność dnia. Obrane paznokcie i modzele już tam nie działają. Wiele osób wstydzi się i nie zakłada już lekkich butów, ale woli pocić się w zamkniętych tenisówkach i firmie.

Aby sytuacja nie stała się z czasem kłopotliwa, powinieneś utrzymywać stopy w dobrej formie i zadbać o to w odpowiednim czasie, aby latem zaprezentowały się w najlepszym wydaniu. Oto najważniejsze rzeczy, o których należy pamiętać. Jedno z góry wiadomo: po długiej zimie pilnik do paznokci i odrobina kremu często już nie wystarczają. Opieka powinna być bardziej kompleksowa:

  • Pierwszym krokiem jest relaksująca kąpiel stóp, która nie tylko pomaga się odprężyć właścicielowi i poprawić mu nastrój, ale także odżywia stopy. Najlepszym sposobem na przygotowanie tego rytuału jest użycie letniej wody, do której dodane będą odżywcze oleje lub kwiatowe ekstrakty. Alternatywnie możesz użyć samej oliwy z oliwek. Stopy powinny być moczone w kąpieli przez około dwadzieścia minut.
  • Następnie zajmujemy się zrogowaciałym naskórkiem. Formuje się on w tych miejscach, na które w naturalnych warunkach jest wywierany największy nacisk. Mówi się, że twardsza skóra formuje się w konkretnych miejscach, aby dodatkowo chronić te obszary przed uszkodzeniem w trakcie chodzenia. Najłatwiejszym sposobem na usunięcie nadmiaru zrogowaciałego naskórka jest pumeks. Musisz jednak zachować ostrożność, aby nie doszło do zranienia skóry, ponieważ po zmiękczającej kąpieli możesz przeoczyć moment, w którym starta została wystarczająca ilość naskórka!
  • Następnie czas na peeling, który wspaniale wygładzi skórę. Zamiast klasycznego peelingu gotowego do zakupu w sklepie możesz przygotować własnoręcznie przygotowany, domowy peeling solny.
  • Teraz zadbamy o paznokcie - w osiągnięciu ich pożądanego kształtu pomogą nam nożyczki do paznokci lub pilnik. Nadmiar skórek można odsunąć i usunąć za pomocą specjalnego drewnianego patyczka.
  • Czy paznokcie będą kolorowe, czy naturalne, to zależy wyłącznie od Ciebie. Jeśli zdecydujesz się ozdobić paznokcie lakierem, wachlarz możliwości do wyboru jest przeogromny. Wolisz neutralne odcienie lakieru, wyraziste kolory czy stonowane, lecz nasycone barwy? Jeśli wybierzesz jaskrawe, efektowne kolory, dobrym pomysłem jest nałożenie przezroczystego lakieru typu "coat", dzięki któremu kolor lakieru podstawowego będzie bardziej długotrwały.
  • Po wyschnięciu lakieru możesz wmasować w skórę hojną dozę specjalnego kremu do stóp.

Po odbyciu zabiegów zgodnie z powyżej przedstawionymi wytycznymi już nic nie powinno stać na przeszkodzie, aby Twoje stopy czuły się wyjątkowo komfortowo w lekkim letnim obuwiu!

Wszystkie produkty do pielęgnacji stóp od Ecco Verde można znaleźć tutaj.