Let's talk eyeliner!

Let's talk eyeliner!

Który eyeliner jest najlepszy dla jakiego kształtu oka?

Kreski wykonane eyelinery wpisały się do kanonu współczesnego makijażu.

Jedyna zasada: nic nie musisz, możesz wszystko! Jeśli masz oczy osadzone w niewielkiej odległości od siebie, a chcesz wypróbować Foxy-Look - nie wahaj się i zrób to! Poniższe wskazówki pomagają Ci znaleźć optymalny sposób na podkreślenie kształtu oczu.

Zaczynamy!

The Tightline: wąska linia wzdłuż linii rzęs sprawia, że Twoje rzęsy wyglądają na bardziej gęste, nie skupiając przy tym nadmiernej uwagi. Można go wykorzystać przy każdym kształcie oka.

The Classic: tutaj prowadzisz kreskę nieco bardziej na zewnątrz, tworząc tym samym delikatny łuk. Ta technika wizualnie wydłuży nieco Twoje oko. Ten typ makijażu pasuje do każdego kształtu oka i na każdą okazję!

The Bold: teatralnie pogrubiona, nieco skośna kreska jest szczególnie odpowiednie dla miłośników "kocich oczu". Wygląda wyjątkowo pięknie w połączeniu z ustami pomalowanymi szminką w kolorze typu "nude". Ta technika jest bardziej odpowiednia dla oczu w kształcie migdałów oraz okrągłych z bardziej widoczną powierzchnią powieki. Odradzamy rysowanie kreski tego typu na opadających powiekach.

C-Wing: to kreska w sam raz dla opadających powiek i głęboko osadzonych oczu! Zacznij nakładanie eyelinera od łuku w zewnętrznych kącikach, uważnie kontroluj przy tym w lustrze swoje postępy. Następnie połącz łuk w kształcie litery C z górną linią rzęs.

Przy zamkniętych powiekach takie kreski mogą wydawać się nietypowe, lecz zapewniamy, że otwarte oczy będą prezentować się bardzo korzystnie w takiej oprawie.

Jeśli duża powierzchnia Twoich powiek jest widoczna przy otwartych oczach, wówczas łuk narysowany z pomocą tej techniki nie będzie wystarczającym akcentem. Zamiast tego polecamy narysowanie delikatniejszej formy Bold Wings.

Foxy Eyes: takie kreski są wyjątkowo stylowe! Wydłużenie wewnętrznego kącika oka sprawi, że Twoje oczy będą wyglądać na bardziej wydłużone. Jest to szczególnie korzystne dla okrągłych i / lub małych oczu. Taki makijaż wizualnie "przybliża" oczy do siebie, toteż szeroko osadzone oczy znajdują w tej technice sprzymierzeńca. W przypadku wąskich oczu nie polecamy rysować zbyt długiej kreski w wewnętrznym kąciku - delikatnie zaakcentowanie tego kącika będzie wystarczające.

Smokey Liner: łagodniejsza, jakby "przydymiona" wersja eyelinera. Taki makijaż jest odpowiedni dla każdego kształtu oka i pasuje na każdą okazję. Aby osiągnąć ten efekt, nanieś odrobinę swojego ulubionego żelowego eyelinera na końcówkę pędzelka do cieni.

Smokey Outer V: w tym przypadku dolna zewnętrzna linia rzęs jest połączona z górnym eyelinerem. Zapewnia to złudzenie powiększenia oczu i dodaje atrakcyjny, "koci" wygląd oka. Ten typ makijażu szczególnie korzystnie prezentuje się po naniesieniu na blisko osadzonych oczach, ponieważ wizualnie je "rozsuwa". Jeżeli masz szeroko osadzone oczy, polecamy połączyć tę technikę z "lisią" kreską. Smokey Outer V niewątpliwie podkreśli urodę oczu z opadającymi powiekami.

Reverse Cat-Eye: nowy trend w korzystaniu z eyelinera. W przypadku "odwróconego kociego oka", nazwa mówi sama za siebie - nanosisz kreskę w "kocim" stylu... na dolnej, a nie na górnej linii rzęs. Otrzymany efekt wygląda bardzo ciekawie. Ta technika makijażu jest szczególnie polecana przy opadających powiekach. Jeśli zewnętrzne kąciki oczu są opadające, tj. osadzone niżej, niż kąciki wewnętrzne, odradzamy stosowanie tej metody.

Cieszymy się, że jest tak wiele sposobów na podkreślenie górnej i dolnej linii rzęs. Życzymy Ci mnóstwa zabawy podczas rysowania kresek!

Naszą szeroką gamę eyelinerów znajdziesz tutaj. Lista produktów, z których korzystała nasza wizażystka Sarah, znajduje się po prawej stronie.