Naturalne gąbki od Cose della Natura

Naturalne gąbki od Cose della Natura

Oczywisty wybór dla naturalnej pielęgnacji skóry

Czym są naturalne gąbki?

Zdecydowana większość dostępnych na rynku gąbek przeznaczonych do dbania o higienę ciała i twarzy została wyprodukowana przez człowieka z materiałów syntetycznych. Niemniej naturalna gąbka dzięki swym niepowtarzalnym kształtom, unikalnym właściwościom i licznym korzyściom pielęgnacyjnym pozostanie ideałem! Gąbki morskie od wieków, jeśli nie tysiącleci, są wykorzystywane do pielęgnacji skóry. Pozyskiwane są z elastycznych, chłonnych Spongia officinalis i jego krewniaków, nalezących do grupy wieloporowatych żyjątek morskich. Większość gąbek jest nieco podobna do koralowców i rośnie w tak zwanych gąbczastych brzegach na głębokości do 40 metrów. Najlepsza i najdelikatniejsza gąbka pochodzi z basenu Morza Śródziemnego.

Gąbki są uważane za produkt zasobów zrównoważonych, ponieważ odrastają po zebraniu: podczas poławiania gabek nurkowie dbają o to, aby podstawa gąbki została nienaruszona. Zapewnia to zachowanie naturalnego cyklu reprodukcji, aby egzemplarz gąbki w ciągu kilku lat mógł powrócić do swej oryginalnej formy - często nawet znacznie bardziej okazałej i zdrowszej niż poprzednia. Badania wykazują, że na obszarach zbioru gąbek ich liczebność w naturalny sposób staje się większa.

Gąbki morskie od Cose della Natura pochodzą z basenu Morza Śródziemnego, w większości z rejonów Morza Adriatyckiego. Są poławiane z zachowaniem najwyższej staranności i ostrożności, ponieważ w interesie marki leży zapewnienie długoterminowego zdrowia i równowagi populacji gąbek morskich występującej w naturalnym środowisku.

Dlaczego naturalne gąbki to najlepszy wybór do oczyszczania skóry

Gąbki morskie zawierają jod i sól morską, które zapewniają naturalne korzyści i działają detoksująco. A jego specjalna konsystencja umożliwia głębokie, dokładne czyszczenie, a także zapewnia wyjątkowo delikatny peeling mechaniczny bez podrażniania skóry. Ponadto gąbki są hipoalergiczne, a jednocześnie wyjątkowo odporne.

W porównaniu z innymi akcesoriami do czyszczenia, gąbka morska posiada naturalne właściwości antyseptyczne. O ile gąbka zostanie starannie wypłukana po każdym użyciu, pleśń i bakterie nie będą mieć szans się zagnieździć.

Do czego używać naturalnej gąbki?

 • Demakijaż
 • Codzienne oczyszczanie twarzy
 • Usuwanie maseczek, peelingów i innych produktów pielęgnacyjnych
 • Aplikacja toników i hydrolatów
 • Masaż i delikatny peeling skóry

Gąbka morska jest szczególnie łatwa do czyszczenia, ponieważ posiada naturalny system mikro-kanałów - ta unikalna cecha sprawia, że po każdym użyciu i wypłukaniu gąbka wygląda jak nowa! Dzięki swojej wyjątkowej elastyczności naturalna gąbka idealnie nadaje się do zastosowania w przypadku problematycznej skóry, np. nadwrażliwej, dotknietej egzemą, trądzikiem lub łuszczycą.

Dlaczego warto stosować gąbki morskie Cose della Natura?

Regularne używanie odpowiednich akcesoriów zwiększa efektywność kosmetyków oczyszczących, co zapewnia efekt zdrowej, pięknej skóry. Pamietaj, że nawet najlepsze, najdroższe kosmetyki pielęgnacyjne nie zostaną dobrze wchłonięte przez skórę, jesli nie będzie odpowiednio oczyszczona. Regularny, łagodny masaż i peeling to podstawa skutecznego programu pielęgnacji!

Jakie są gąbki i jak je rozróżniasz?

Wyróżnia się rodzaje gąbek morskich w oparciu o:

1. Wielkość porów:

 • gąbki o małych porach
 • gąbki o dużych porach

2. Rodzaj przetwarzania:

 • umyte gąbki - są nieco bardziej jędrne, intensywniej złuszczają martwy naskórek
 • wybielone gąbki - w wyniku intensywniejszej obróbki stają się bardzo miękkie

Cose della Natura oferuje cztery rodzaje gąbek w oparciu o następujące kryteria:

 1. Jedwabiste gąbki wybielane: niezbędny element demakijażu - idealnie miękka, odpowiednia również dla wrażliwej skóry, w tym delikatnej skóry okolic oczu. Dzięki swej gramaturze jest doskonałym akcesorium do oczyszczania wyjątkowo wymagającej skóry. Dostępna również w wersji dla najmłodszych.
 2. Umyte jedwabiste gąbki: idealne dla wszystkich, którzy preferują łagodny peeling podczas codziennej pielęgnacji. Dzięki swojej wysokiej odporności na uszkodzenia są szczególnie polecane są do usuwania maseczek czy peelingów. Optymalnie stymulują mikrokrążenie skóry podczas masażu - szczególnie dobrze sprawdzą się pod prysznicem!
 3. Wybielane gąbki o strukturze plastra miodu: niezwykle miękkie i jednocześnie masujące, idealnie nadają się do codziennego oczyszczania skóry. Zapewniają rozpieszczający masaż ciała podczas kąpieli i przemieniają odrobinę żelu pod prysznic w nadzwyczaj obfitą pianę!
 4. Umyte gąbki o strukturze plastra miodu: w porównaniu z wersją wybielaną są mocniejsze, dzięki czemu stanowią doskonały dodatek do usuwania maseczek na twarz. Te wytrzymałe, a jednocześnie miękkie gąbki zapewniają uczucie prawdziwego luksusu!

Wytrzymała i łatwa w pielęgnacji

Po użyciu naturalną gąbkę należy dokładnie wypłukać i pozostawić do swobodnego wyschnięcia w przewiewnym miejscu. Wewnątrz gąbki nie powinno być żadnych pozostałości mydlanej piany (osady z mydła przyspieszają niszczenie gąbki). Zaleca się również całodzienne lub całonocne moczenie morskiej gąbki w ciepłej wodzie z dodatkiem łyżeczki sody oczyszczonej. należy przeprowadzać co trzy miesiące aby gąbka znów wyglądała jak nowa. Jednak naturalnych gąbek nie należy gotować ani myć w pralce! Najlepiej wymienić gąbkę po roku użytkowania.

Znajdź tutaj naturalną gąbkę Cose della Natura idealną dla Ciebie!