Niedocenione znaczenie peelingu

W tym artykule chcielibyśmy wyjaśnić raz na zawsze, dlatego powinno się regularnie stosować peeling na skórze.

Zacznijmy od podstaw, które są z pewnością wielu znane:
Co to martwe komórki? Martwe komórki tworzą na skórze cienką warstwę organiczną otaczającą nowe warstwy skóry, co tym samym utrudnia oddychanie skóry i jej regenerację. Zapewne pamiętacie z czasów szkolnych: Skóra w rzeczywistości składa się z kilku warstw. Trzy najważniejsze warstwy skóry to: skóra właściwa, naskórek i warstwa rogowa naskórka.

Proces odnowy komórkowej rozpoczyna się wewnątrz. Co jest skórą właściwą "przesuwa" się codziennie do wyższych warstw skóry, staje się naskórkiem. Ostatecznie te komórki docierają na powierzchnię skóry. Tak powstaje przestrzeń dla nowych pokoleń komórek. Warstwa rogowa naskórka jest najbardziej zewnętrzną warstwą skóry i składa się z dwóch części. Zewnętrzna część składa się z martwych elementów komórkowych bez jądra, jest bardzo płaska, całkowicie zrogowaciała i ma jedynie niewielki procent wody. Martwe komórki są za pomocą zewnętrznej warstwy usuwane w naturalny sposób.

Po tym ekskursie anatomicznym może się zastanawiasz: Jeśłi martwe komórki są w natyralny sposób usuwane, to dlaczego należy regularnie peelingować skórę?

Istnieje kilka powodów, które są głównie związane z otoczeniem, w którym żyjemy, i naszym stylem życia. Smog, wpływy środowiskowe i nawyki, które negatywnie wpływają na zdrowe odżywianie i komórkowy metabolizm. Przyczyny hormonalne także grają rolę. Także stosowanie kremów nawilżających ma wpływ na odnowę komórek skóry, ponieważ po nawilżeniu paradoksalnie zostaje spowolniona naturalna odnowa komórek warstwy rogowej naskórka.

Wszystkie te czynniki uświadamiają nam, że peelingi są ​​najlepszym sposobem na to, by nowe komórki i nowa skóra mogła się tworzyć. Oprócz poprawy krążenia peelingi stymulują naturalną produkcję kolagenu w skórze. Jest to najlepsza broń do zwalczania zmarszczek, ponieważ sprawia, że ​​skóra jest bardziej pulchna i wypełniona, co zapobiega przedwczesnemu powstawaniu zmarszczek.
Problemem, z którym wiele kobiet się boryka, to wrastające włoski. Używaj regularnie peelingu, zaoszczędzisz sobie kłopotu. Skóra staje się wystarczająco miękka i nie utrudnia porostu włosków.

Innym problemem jest łuszcząca się skóra, która nie tylko nieestetycznie wygląda, ale również jest niemiła w dotyku. Występuje wtedy nieestetyczny połysk. Jest to wynik zrogowaceniai starych komórek, które z czasem mieszają się z łojem, produkowaną przez organizm keratynę i osadzonych na skórze egzogennych substancji. Łuszcząca się skóra tworzy rodzaj pancerza, który jest trudny do przeniknięcia, a więc skuteczność nawet najlepszych kremów jest ​​znacznie ograniczona. Ponadto łuszcząca się skóra sprzyja powstawaniu grzybów i zakażeń grzybiczych.

Wraz z nadejściem lata wszyscy marzą o pieknej opaleniznie, ale u wielu osób powstają nieregularne plamy i przebarwienia - pośrednia konsekwencja wyżej wymienionego mechanizmu wymiany komórek. Biologiczny mechanizm odnowy komórek odbywa się nieregularnie, dlatego martwe komórki skóry nie są równomiernie usuwane. Jeśli regularnie robi się peeling, przeciwdziała sie również temu problemowi.

Podsumowując: oprócz estetycznego aspektu pięknej skóry, najważniejsze jet to, by skóra była zdrowa i mogła nadal wykonywać swoje naturalne funkcje, do których jest przeznaczona: chronić przed wpływami zewnętrznymi, w szczególności przed słońcem i wszelkimi rodzajami zakażeń.

Nie rób codziennie peelingu. To wysuszy i odwodni skórę, co negatywnie na nią wpłynie. Zamiast tego rób peeling od jednego do trzech razy w tygodniu, tak aby nie zakłócić równowagi lipidów skóry. Co z pewnością robi różnicę to korzystanie z naturalnych środków do peelingu.

Powinno się zrozumieć, że prosty do wykonannia peeling jest często niedoceniany i pomijany. Rezulaty peelingu to przecież: jednolita cera, naturalnie promienna, zdrowa i odmłodzona skóra.

Poniżej wspaniałe połączenie, które dla Ciebie wybraliśmy: Anti Aging maseczka peelingowa do twarzy i ciała od Domus Olea Toscana w połączeniu z naturalną gąbką Cose della Natura.
Doskonały produkt do pielęgnacji skóry twarzy, maska ​​peelingowa ma podwójny efekt. Peeling z granulkami moreli nawilża i przeciwutlenia, co jest idealne dla skóry dojrzałej. Dzięki specjalnej formule, produkt nie tylko nadaje się do twarzy, ale również do innych części ciała, które muszą być wygładzone i pielęgnowane (stóp, kolan, łokci, dekoltu).
Ważną rolę dla doskonałej skóry odgrywają również efekty synergii, które powstają z prawidłowego stosowania odpowiedniej gąbki. Do twarzy polecamy wybieloną jedwabistą gąbkę od Cose della Natura. Jest miękka i hipoalergiczna. Gwarantuje całkowite usunięcie martwych komórek przez maskę, czyni skórę miękką i promienną. Do ciała polecamy naturalną gąbkę z miodem. Jej struktura pomaga oczyścić szorstki naskórek w naturalny sposób.
Dzięki tym produktom Twoja skóra będzie czystsza, zdrowsza, jaśniejsza, młodsza i przygotowana na lato!

Nie zapomnij użyć dobrego, nawilżającego kremu naturalnego, by złagodzić czasami agresywne działanie wody i jednocześnie pokazać swojej skórze, że o nią dbasz.