Pielęgnacja ciała: Tak możesz pielęgnować swoje całe ciało.

Pielęgnacja naszego ciała jest ważną częścią naszej codzienności. Nasze ciało to nie tylko narząd, który nas wspiera i dzieli od świata zewnętrznego, jest ono przede wszystkim wskaźnikiem naszego zdrowia, naszego sposobu życia i naszej urody. Ochrona drobnych aspektów naszej skóry wspiera nasze dobre samopoczucie.

W celu utrzymania zdrowego stylu życia jest ważna codzienna rutyna pielęgnacyjna, dzięki której korzysta nasza skóra. Istotną częścią tej rutyny są stosowane produkty, które pasują do naszej skóry, ale które również chronią nasze środowisko. Ponadato nie chodzi tylko o produkty, które stosujesz, ale również o technikę i akcesoria, których potrzebujesz.

Woda, mydło i ?

Oczyszczenie jest istotnym krokiem przed każdą pielęgnacją, w ten sposób skóra jest przygotowywana dziennie na zewnętrzne wpływy:

 • Kurzu
 • Martwych komórek
 • Smogu
 • Naturalnego wydzielania lub odpadów z organizmu
 • Śladów makijażu

Uwolnienie porów oraz usuwanie zanieczyszczeń oznacza, że ​​skóra może oddychać. Jeśli pozostałości makijażu, smogu i kurzu osiadają na skórze, zamykają się pory, a skóra nie otrzymuje więcej powietrza. Usunięcie zatorów i martwych komórek naskórka stymuluje produkcje komórek, w ten sposób skóra Twojej twarzy staje się świeższa i promienna. To samo odnosi się do skóry na Twoich dłoniach, również ona narażone jest codziennie na obciążenia i potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji.Aby osiągnąć lepsze rezultaty skóra powinna być oczyszczana kilka razy dziennie.

Prawidłowe oczyszczenie pomaga skórze odzyskać naturalną równowagę, bez jej wysuszania. Bez względu na rodzaj skóry, czy oleista, czy wrażliwa prawidłowa pielęgnacja i leczenie są ważne, aby uzyskać piękny i promienny rezultat.

Jak prawidłowo oczyszcza się skórę:

Umycie twarzy dłońmi niestety nie wystarczy, aby usunąć wszystkie zanieczyszczenia. Korzystne w tej sytuacji jest połączenie środka myjącego z naturalnym przyrządem oczyszczającym.

Idealny dodatek do dokładnego oczyszczania twarzy:

Morskie gąbki: must-have dla pielęgnacji twarzy. Są w 100% naturalne, hipoalergiczne i przyjazne dla środowiska i są zarówno delikatne, ale dokładnie. Idealne do usuwania dobrze utrzymującego się makijażu, struktura kompaktowa gąbki zostaje utrzymana, a skórę twarzy pozostaje czystą, jasną i delikatna. Gąbki morskie są również odpowiednie dla skóry wrażliwej, jak skóra niemowląt i dzieci. Gąbki morskie hamują w naturalny sposób powstawanie bakterii, więc są bezzapachowe ,oraz długo wytrzymałe.

Akcesoria z włókna naturalnego: Produkty od Cosa della Natura jak gąbki Luffa, czy szczotki do twarzy są idealne. Natura oferuje nam szereg włókien naturalnych, które są idealne do usuwania martwych komórek skóry, do pobudzania krążenia oraz do dokładnego usuwania zanieczyszczeń z powierzchni. Wybór odpowiedniego przyrządu jest tutaj zależny od typu skóry i powinien być w ciągu tygodnia przynajmniej kilka razy zmieniany. Ważne jest, aby usunąć zatkane pory, aby skóra mogła się zregenerować, szczególnie podczas zmian pór roku.

Pamiętaj: Kilka starannych pielęgnacji może wywołać korzystny wpływ na wygląd skóry. Nie zapomnij zastosować kremu lub toniku.

Dla wspaniałego ciała...

Podstawowe zasady pielęgnacji twarzy są również ważne dla oczyszczenia ciała: codziennie mycie, zwrócić uwagę na produkty, których używasz oraz temperaturę wody. Nie stosować zbyt ciepłej wody podczas brania prysznicu, lub kąpieli, ponieważ spowalnia to cyrkulacje.

Pod prysznicem ...

Zastosuj kilka kropli ... swojego tradycyjnego środka do mycia oraz gąbkę (można również użyć mydła). Gdy gąbka ma duże pory masuj nią delikatnie skórę oraz zadbaj o naturalny peeling i głębokie oczyszczanie.

Do peelingu istnieje także duży wybór akcesoriów wykonanych z włókien naturalnych: ramii, loofah i szczotki z włókien Sisal są idealne do stymulowania krążenia krwi. Zabiegi peelingu powinny być częścią rutynowej pielęgnacji i wykonywane kilka razy w tygodniu. Ważne miejsca peelingu to przede wszystkim łokcie, kolana oraz uda. Twoja skóra jest rewitalizowana i wygląda zdrowo.

Regularny peeling zapobiega wrastaniu włosków, cellulitu i miejscowemu zbieraniu się tłuszczu tkanki głównej.

Po prysznicu

Ważną rolę odgrywają tutaj suche szczotki, innowacyjnej praktyki, które nie tylko pobudza krążenie krwi, mają również korzystny wpływ na odnowę komórek i wspomagają układ limfatyczny, zapobiegają tworzeniu się cellulitu. Suche szczotki dają organizmowi więcej siły i energii.

Ręce i nogi:

Nasze ręce są unikalnym narzędziem w dziedzinie komunikacji i funkcji, oraz są stale narażone na czynniki drażniące i zanieczyszczenia, które osłabiają integralność skóry i paznokci.

Jak należy dbać o siebie?

Paznokcie powinny być dziennie jako pierwsze oczyszczane, przede wszystkim gdy masz długie paznokcie. 90% bakterii na naszych dłoniach znajduje się pod paznokciem. Zatem codzienne oczyszczanie ich za pomocą szczoteczki do zębów i środka oczyszczającego jest dużą zaletą. Codzienna pielęgnacja nadaje paznokciom blask i eliminuje uporczywy naskórek.

To samo odnosi się do naszych stóp, na wiele miesięcy chowamy nasze stopy i nie poświęcamy im żadnej uwagi, na którą one zasługują. Utrzymanie zdrowych nóg oznacza utrzymanie zdrowo całego naszego ciała. Najczęstsze dolegliwości naszych stóp to: zmęczenie, ból, popękane pięty, grube i suchość rogówki. Są to problemy, które są wynikiem braku pielęgnacji.

Kilka sztuczek, aby utrzymać nasze stopy zdrowo:

Pomocne w pielęgnacji stóp jest zastosowane pumeksu (po odprężającej kąpieli), zapobiega on brzydkim popękanym piętom. Pół godziny masaż stóp po zastosowaniu kremu łagodzi zmęczenia i bólom oraz powodują pobudzenie naszej cyrkulacji. Codzienna pielęgnacja jest ważna dla naszych rąk i stóp.

Chcesz idealne włosy?

Czy krótkie, długie, proste lub kręcone, nasze włosy to nasza wizytówka. Dodatkowa pielęgnacja, aby utrzymać nasze włosy czysto i zdrowo jest bardzo ważna (szampony, odżywki, maseczki, kremy, itp). Tak samo jak odpowiedni grzebień i szczotka. Drewniane akcesoria do włosów mają wiele zalet, ponieważ:

 • Materiał jest hipoalergiczny i antystatyczny
 • Zaokrąglone zęby, także z drewna, stymulują nie tylko przepływ krwi na skórze głowy, lecz także wzmacniają włos i wchłaniają nadmiar talku i zanieczyszczenia
 • Masują włosy, a nie wyrywają ich

Całkowity relaks

Następnie należy zastosować drewniane przyrządy do masażu w połączeniu z olejkiem do ciała i kremem dla całkowitego relaksu. Nawet jeśli masz tylko pół godziny czasu dziennie:

 • uwalnia endorfinę
 • napina skórę i mięśnie
 • poprawia krążenie krwi i aktywuje węzły chłonne w celu lepszego zmniejszenia toksyn

Po treningu, joggingu masaż wspiera zmniejszanie kwasu mlekowego i innych szkodliwych składników z mięśni i stawów.

Połączenie naturalnych produktów czyszczących, akcesoriów, olejów i naturalnych kosmetyków jest najlepszą pielęgnacją, którą możemy zaoferować naszej skórze. Dla szczęśliwego i zdrowego ciała. Natura oferuje nam wspaniałe dary, musimy tylko nauczyć się z nich korzystać.

Wirtualny uścisk od Jos Wings & Things of Nature Green :)