5 mitów o suchej skórze

5 mitów o suchej skórze

Sucha skóra jest problemem dla wielu. Istnieje wiele mitów pielęgnacyjnych, które mogą mieć negatywne skutki.

Jeśli mamy problemy z skórą suchą, pierwszym instynktem jest po prostu zastosowanie najgrubszego, najbardziej tłustego kremu i nadziei na najlepsze. Ale to nie jest dobry pomysł, ponieważ może on zaszkodzić skórze. Oto pięć mitów na temat suchej skóry, jakie mogą mieć konsekwencje i co możesz zrobić.

Sucha skóra to motyw zimowy

Chociaż sucha skóra jest szczególnie powszechna w miesiącach zimowych, kiedy wilgotność jest najniższa, może pojawić się przez cały rok.

Latem systemy klimatyzacji, intensywne promieniowanie UV, słona woda i chlor prowadzą do łuszczącej się skóry. Cieplejsza pogoda może również spowodować odwodnienie skóry od wewnątrz - dlatego szczególnie ważne jest zwiększenie nawodnienia, gdy jesteś na wakacjach lub w gorącym kraju.

Musisz pić więcej wody

Niestety picie kilku litrów wody dziennie nie jest lekarstwem na naprawdę suchą skórę, ponieważ traci ona wilgoć z powodu nieodpowiedniej bariery ochronnej.

Upewnienie się, że wypijasz dwa litry dziennie, a także jesz wodniste składniki spożywcze, takie jak ogórek lub arbuz, pomoże utrzymać podstawowe funkcje skóry, ma to znaczeni raczej przy odwodnionej, a nie naprawdę suchej skórze.

Potrzebujesz silniejszego środka nawilżającego

Bardzo tłuste kremy są nie tylko nieprzyjemne, ale jeśli skóra jest bardziej odwodniona niż sucha, mogą również powodować problemy, takie jak wysypka.

Oczywiście należy zawsze unikać sztucznych składników, takich jak silikon lub olej mineralny, a zamiast tego polegać na środkach nawilżających, które aktywnie wspierają naturalną barierę skóry. Na przykład kremy z olejem jojoba lub awokado i wysoką zawartością wody, aby zapewnić skórze wilgoć przez długi czas, nie dusząc jej pod warstwą tłuszczu.

Peelingi jeszcze bardziej pogarszają suche miejsca

Złuszczanie bardzo twardymi, ostrymi ziarnami może uszkodzić barierę skóry i pogorszyć suchość, ale całkowity brak peelingu może sprawić, że nasza pielęgnacja skóry będzie nieskuteczna.

Delikatne złuszczanie raz lub dwa razy w tygodniu pomaga usunąć martwe komórki naskórka. Dzięki temu inne produkty do pielęgnacji skóry lepiej penetrują skórę.

Sucha skóra potrzebuje więcej oleju

Chociaż sucha skóra spowodowana jest brakiem naturalnych olejów, potrzebuje także wilgoci; Same oleje do twarzy nie mogą skórze tego zapewnić. Aby dostarczyć skórze zrównoważoną płynów i składników odżywczych, rano należy użyć kremu nawilżającego i wieczorem olejku do twarzy.

W Ecco Verde znajdziesz szeroki wybór produktów do pielęgnacji skóry. Wiele z nich jest również wspaniałych do pielęgnacji suchej skóry. Oczywiście znajdziesz u nas coś dla każdego rodzaju skóry.