Pielęgnacja dłoni

Pielęgnacja dłoni

Nasze dłonie wymagają szczególnej uwagi, gdyż narażone są na duże obciążenia. Nie tylko codzienna praca, zadania domowe, ale również działanie wielu szkodliwych czynników jak zmiany temperatur, woda, wiatr, detergenty są bezlitosne dla skóry rąk.

Cienka skóra

Skóra na dłoniach ma bardzo cienką warstwę ochronną i praktycznie nie posiada gruczołów łojowych. Jest ona prawie tak cienka, jak skóra twarzy. Ponieważ nasze dłonie są ciągle narażona na wszelkie obciążenia, a skóra jest cienka i nie ma żadnych naturalnych czynników nawilżających, szybko się wysusza. Zaniedbane dłonie niestety łatwo zdradzają nasz wiek.

Co jest potrzebne?

Przy pielęgnacji dłoni chodzi głównie o dwa aspekty: zachowanie naturalnego mechanizmu ochronnego skóry oraz powstrzymanie starzenia skóry. Jest to możliwe tylko dzięki konsekwentnej ochronie i regularnej pielęgnacji. Tylko w taki sposób dłonie długo pozostają piękne, zdrowe i mają młody wygląd.

Wskazówki dotyczące pielęgnacji dłoni

Już sama woda dobrze czyści dłonie. Usuwa kurz, substancje bogate w sól i cukier, pot oraz rozpuszczalny w wodzie brud. Niestety woda powoduje również utratę tłuszczów i składników nawilżających. Jeśli używasz do tego środków oczyszczających jak mydło wzmacniasz tylko ten efekt.

Ważne wskazówki to:

  • Stosować tylko łagodne, wysokiej jakości produkty.
  • Należy myć dłonie letnią wodą. Gorąca woda pozbawia skórę naturalnej warstwy ochronnej i wysusza ją.
  • Używać mydeł z neutralną wartością pH, ponieważ jest ono podobne do skóry.
  • Nie używać detergentów do prania z dodatkami powstrzymującymi bakterie. Nie są one wcale lepsze od zwykłych mydeł, a mogą prowadzić do odporności szczepów bakterii.

Tajemnica pięknych dłoni: konsekwencja

Piękne dłonie to nic trudnego, wymagają tylko konsekwentnej pielęgnacji. Pielęgnuj je codziennie, ponieważ ich skóra jest bardzo cienka. Nowoczesne produkty spełniają wiele funkcji jednocześnie.

  • chronią
  • wygładzają
  • równoważą utratę tłuszczów i nawilżenia
  • zmiękczają skórę
  • dbają o jędrne uczucie
  • pielęgnują

Bez regularnych zabiegów pielęgnacyjnych nasza skóra staje się sucha, szybciej się starzeje i pęka. W najgorszym wypadku pojawia się wyprysk kontaktowy (egzema).

Ważna jest nie tylko prawidłowa pielęgnacja, ale również odpowiednia dieta. Składniki odżywcze utrzymują skórę elastyczną. Witamina C jest wymagana do tworzenia kolagenu. Witamina E pomaga naprawić uszkodzenia, również nie zapominajmy o witaminie A. Pielęgnacja skóry zaczyna się od zdrowego stylu życia.

W naszym sklepie internetowym znajdziesz odpowiednie kosmetyki naturalne do pielęgnacji dłoni.