Burt‘s Bees - ucz się od pszczółek

Burt‘s Bees - ucz się od pszczółek

Burt's Bees ma długą historię, posiada szeroką gamę produktów i mogą być dumni z tego co robią, czynią dobro dla ludzi i dla planety. Jest to niezwykle ważne dla firmy.

Historia firmy

Firma Burt's Bees powstała już w latach 80-tych ubiegłego wieku. W 1984 roku, artystka Roxanne Quimby odkupiła od pszczelarza Burt Shavitz wosk pszczeli, by produkować świece. To byłą podstawą utworzenia tak w dzisiejszych czasach popularnej firmy z kosmetykami naturalnymi. Przy rozwoju produktów zawsze kierowano się tą samą wierna zasadą: "To, czego używasz na skórę powinno być wykonane z najlepszych składników, jakie ma do zaoferowania natura." W 1991 roku na rynek trafił balsam, który dziś ma juz kultowy status. Produkcja poszła do przodu wielkimi krokami. W 1998 roku zaczęto produkcję produktów do pielęgnacji ciała, w 1999 roku produkty sprzedawane były po raz pierwszy poza granicami Stanów Zjednoczonych. W 2006 roku wprowadzono w sumie 30 nowych produktów na rynek. Dziś Burt's Bees cieszy się słusznie doskonałą reputacją. I to w różnych dziedzinach.

Unikalna filozofia

Burt's Bees - to trwałość na wskroś. W firmie dąży się do potrójnego zycku. Korzystac ma nie tylko sama firma, ale także ludzie i matka ziemia. Stawia się na to w wielu różnych dziedzinach. Od kierownictwa przez zaangażowanie społeczne po inicjatywy związane z trwałością i ochroną środowiska. Możliwe jest to dzięki filozofii firmy o nazwie "Greater Good - większe dobro", które również działa jako model biznesowy.

Produkty

Filozofia ta znajduje również odzwierciedlenie w jej produktach. Burt's Bees stara się utrzymać składniki tak proste i naturalne, jak to możliwe. Dlatego dla każdego produktu opracowywane i wypróbowane są nowe receptury.

Obecnie składniki są średnio w około 99% pochodzenia naturalnego. Ten jeden procent odnosi się głównie do konserwantów. Niestety częściowo nie ma jeszcze żadnych naturalnych alternatyw. Kilka syntetycznych składników, które są używane, nie zagrażają zdrowiu i nie były testowane na zwierzętach, kładzie się na to szczególny nacisk. Celem jednak jest produkcja 100% produktów wykonanych w 100% z naturalnych składników.

Trwałość

Burt's Bees bierze przykład z pszczół, które biorą z natury, to czego tylko naprawdę potrzebują. Firma, przez konsekwentną pracę, nie wytwarza odpadów. Wszystko jest recyklingowane i przetwarzane w energię elektryczną, biopaliwo czy nawet cement. W tym celu został opraowany system odzyskiwania wody, który rocznie oszczędza 2,6 mln litrów wody oraz zużycie energii w 2012 roku, gdy firma szybko się rozwijała, zostało w porównaniu do roku 2011 o 21% zmniejszone.

Społeczne zaangażowanie jest także priorytetem. Burt's Bees wspiera gminę, gdzie firma ma swoja siedzibę, środkami finansowymi przy trwałych projektach i wolontariatem także podczas płatnych godzin pracy. Pracownicy mają możliwość uczestniczenia w bezpłatnych zajęciach jogi i są aktywnie zachęcani do poświęcenia czasu, aby zrobić coś dobrego dla naszej planety.

Zasady te są również ważne w wyborze dostawców. Istnieje własny kodeks postępowania dla dostawców, który gwarantuje, że prawa człowieka są przestrzegane, że dba się o środowisko i że bezpieczne warunki pracy są zagwarantowane.Burt's Bees osobiście to kotrolouja poprzez wizyty u producentów.

Odkryj naturalną różnorodność produktów Burt's Bees.