Kubeczek menstruacyjny - praktyczny, higieniczny i niedoceniony!

Kubeczek menstruacyjny nazywany też często miseczką menstruacyjną jest alternatywą dla podpasek i tamponów. Pierwszy kubeczek menstruacyjny został opatentowany już bardzo dawno temu, ale dopiero od niedawna staje się on coraz bardziej popularny.

Kubeczek ma kształt lejka, który umieszcza się w pochwie, aby zbiera krew menstruacyjną. Jest on przeznaczony do wielokrotnego użytku i w zależności od modelu może spokojnie utrzymać do 30ml krwi menstruacyjnej. Pierwsza miseczka menstruacyjna została opatentowana już w latach 30. Choć kubeczki menstruacyjne nie są u nas tak popularne, jak podpaski, czy tampony mają one wiele ekologicznych, ekonomicznych i zdrowotnych zalet.

Zalety kubeczka menstruacyjnego:

  • Pewna ochrona: Jest całkowicie niewidoczny z zewnątrz oraz gromadzi krew menstruacyjną, co zapewnia Ci wielogodzinną ochronę i komfort.
  • Trwały: Przy prawidłowym stosowaniu miseczkę można używać nawet do dziesięciu lat.
  • Aspekt ekologiczny: Stosując miseczkę menstruacyjną nie produkujemy niepotrzebnie śmieci tak jak w przypadku tamponów i podpasek.
  • Aspekt ekonomiczny. Przy dłuższym stosowaniu miseczki menstruacyjne są dużo tańsze niż podpaski i tampony, ponieważ służą do wielokrotnego użytku.
  • Aspekt zdrowotny: Kubeczki są wykonane najczęściej z silikonu medycznego, który jest wolny od wszelkich szkodliwych składników oraz nie zawiera szkodliwych wybielających substancji tak jak materiał tamponów. Ponadto nie wysusza pochwy. Tampony wchłaniają wydzieliny błon śluzowych, które chronią przed infekcjami i są odpowiedzialne za prawidłową wartość pH. Kubeczki są dobra alternatywą dla kobiet, które mają skłonności do alergii, infekcji lub grzybicy.
  • Długi czas stosowania: Maksymalnie po 10-12 godzinach kubeczek należy opróżnić.
  • Nie trzeba pamiętać o tamponach i podpaskach.

Zastosowanie:

Kubeczek odpowiednio złożyć i wprowadzić do pochwy. Aby wprowadzić kubeczek menstruacyjny do pochwy, istnieje wiele różnych sposobów, które możesz znaleźć w internecie. Prawidłowo umieszczony kubeczek nie wysunie się z pochwy. Zamiast zmieniać tampony, wystarczy opróżnić miseczkę menstruacyjną, umyć i ponownie włożyć.

Kubeczek menstruacyjny można stosować również w nocy, jak i podczas uprawiania sportu.

Tutaj znajdziesz naszą ofertę kubeczków menstruacyjnych!