Pocenie się pojawia się wraz z dojrzewaniem – youfreen dezodoranty dla dzieci i młodzieży

Pocenie się pojawia się wraz z dojrzewaniem – youfreen dezodoranty dla dzieci i młodzieży

Jak nieprzyjemne zapachy w okresie dojrzewania nie staną się rzeczywistością

Dojrzewanie w wieku 8 czy 10 lat?

150 lat temu pierwsza miesiączka występowała średnio w wieku 16,6 lat. W zależności od badania, średni wiek dzisiaj wynosi 12,3 lat. Niektóre dziewczynki mają pierwszą miesiączkę już w wieku 10 lat. Dla większości nastolatków dojrzewanie kończy się w wieku 15 lat, choć jeszcze w nie tak bardzo odległej przeszłości w tym wieku się nie zaczynało! W niektórych przypadkach zmiany hormonalne w organizmie zaczynają się już w wieku ośmiu lat. Mówimy wtedy o okresie przed okresem dojrzewania.

Ważnymi czynnikami wpływającymi na przesunięcie się okresu dojrzewania są z jednej strony odżywianie, higiena i ogólnie lepszy stan zdrowia. Toksyny środowiskowe mogą również wpływać na system hormonalny organizmu. Wiadomo, że substancje chemiczne, takie jak bisfenol A, mają wpływ na hormon płciowy estrogen, co może prowadzić do wcześniejszego dojrzewania.

Gdy pojawią się nieprzyjemne zapachy...

Pocenie się jest dla nas ludzi całkiem normalne. Nasz organizm jest schładzany przez tzw. gruczoły ekrynowe, które są gruczołami potowymi i to właśnie tam produkowany jest pot, który chroni nas przed przegrzaniem.

Zmiany hormonalne w okresie dojrzewania wpływają również na te gruczoły. Nawet najmniejsza nieprzyjemna sytuacja, stres czy zdenerwowanie sprawiają, że organizm w okresie dojrzewania się poci. Dzieje się tak, ponieważ gruczoły potowe są coraz bardziej aktywowane w tym czasie, a organizm wytwarza więcej adrenaliny.

Posiadamy jeszcze jedne gruczoły potowe a są nimi gruczoły apokrynowe, które stają się aktywne dopiero na początku dojrzewania. To one wytwarzają początkowo bezwonną wydzielinę, która poprzez rozkład własnych mikroorganizmów skóry tworzy następnie indywidualny zapach ciała.

Jak poradzić sobie z nieprzyjemnym zapachem?

Aby uniknąć nieprzyjemnego zapachu, należy oczywiście zadbać o odpowiednią higienę. Codzienne pranie i zmiana odzieży, która ma bezpośredni kontakt ze skórą, mogą tu wiele zdziałać.

Zaleca się dodatkową ochronę, aby nieprzyjemne sytuacje nie stały się rzeczywistością. Stosowanie nieszkodliwego dezodorantu pomaga przede wszystkim zapobiegać powstawaniu niechcianych zapachów.

youfreen dezodoranty dla dziewczynek i chłopców

Wegańskie i niezawierające aluminium dezodoranty marki youfreen zostały stworzone z myślą o dziewczynkach i chłopach, dlatego też są łagodne i pielęgnują skórę dzięki organicznemu aloesowi. Kompleks ziołowych składników aktywnych zapewnia brak nieprzyjemnego zapachu. Zamiast tego skóra pachnie świeżo, nawet podczas uprawiania sportu i codziennego stresu. A wszystko to bez ostrej, sztucznej chmury zapachowej. Naturalne bezpieczeństwo bez „jeśli” i „ale”.

Sekret wysokiej jakości dezodorantów: naturalne składniki najwyższej jakości połączone z opracowaniem innowacyjnej receptury współczesnych kosmetyków naturalnych.

Skuteczne składniki aktywne

  • regulują mikroflorę i chronią barierę skórną,
  • w naturalny sposób zapobiegają powstawaniu nieprzyjemnego zapachu potu,
  • neutralizują istniejące zapachy.

Ponad 80% wszystkich składników pochodzi z kontrolowanych upraw ekologicznych. Głównym składnikiem dezodorantu jest organiczny aloes, który ceniony jest za swoje dobroczynne właściwości. Optymalnie pielęgnowana jest również podrażniona i wrażliwa skóra. Skóra pozostaje miękka i może dalej oddychać.

Zapach oparty jest na owocowych kompozycjach. Pochodzą one ze składników czysto roślinnych, ponieważ natura ma tu wiele do zaoferowania. Bez sztucznych substancji zapachowych. Marka youfreen współpracowała z dziewczynkami i chłopcami, aby wybrać najlepszy zapach. W końcu kto mógłby dokonać lepszego wyboru niż grupa docelowa?

Przetestowane i sprawdzone

Abyś miał pewność: dezodoranty zostały przebadane pod nadzorem dermatologicznym pod kątem ich kompatybilności z cerą wrażliwą, normalną, a nawet tej skłonnej do atopowego zapalenia skóry. Wynik: żadna z badanych osób nie wykazała wyraźnej reakcji alergicznej na produkty, przez co zostały one zaklasyfikowane jako „bardzo dobrze tolerowane przez skórę”.

Odkryj teraz w naszym sklepie: naturalne kosmetyki od youfree